Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawiadomienie o testamencie ustnym, którego treść nie została spisana

  także wymierzyć grzywnę w przypadku zaniechania takiego obowiązku. testament, ustny, spadek, nie spisany, świadek, zawiadomienie, sąd, postępowanie

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania

  ustaniem stosunku pracy przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu konkurencji. W sytuacji, gdy pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty odszkodowania, zakaz konkurencji nie (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu a wady powstałe przed podpisaniem umowy

  jeszcze przed moim wynajęciem. Czy jest to możliwe? Dodam do tego, że nie mam protokołu zdawczo- odbiorczego ( bo nie został spisany). Zgodnie z art. 675 § 3 Kodeksu cywilnego, domniemywa (...)

 • Porada prawna na temat nie spisany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nie spisany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  wyraziła zgody na przeprowadzenie mediacji albo druga strona w terminie tygodnia nie wyraziła zgody na osobę mediatora,   4) strony nie zawarły umowy o mediację, a druga strona (...)

 • Podstawa wystawienia faktury

  jednak spisany. Jeżeli jednak kontrahent podpisał fakturę, to skoro uważał, ze nie było podstawy do jej wystawienia, czy nie powinien odesłać jej od razu? Tymczasem poprosił o wystawienie (...)

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu cywilnym...

  powiadomienia go o terminie posiedzenia, nie żądał przeprowadzenia rozprawy w swojej nieobecności i nie składał wyjaśnień albo że mimo stawienia się nie brał udziału w sprawie, (...)

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  opiekę nad babcią. Dziadek jest bardzo chory ma raka i nie zostało mu wiele czasu, wczoraj wyszedł ze szpitala i opiekuje się nim synowa, czyli kobieta która pojawiła się nie wiadomo skąd (...)

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  drugiemu - przez czas trwania małżeństwa;   co do wszelkich roszczeń, gdy z powodu siły wyższej uprawniony nie może ich dochodzić przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  czynności prawnych jest niewidomy, niemy lub głuchy nie może czytać i pisać nie włada językiem, w którym spadkodawca sporządza testament został skazany prawomocnym wyrokiem (...)

 • Testament allograficzny, czyli jak sporządzić tzw. testament urzędowy?

  , głuche lub nieme; nie mogą czytać i pisać; nie władają językiem, w którym spadkodawca sporządza testament; zostały skazane prawomocnie wyrokiem sądowym za fałszywe zeznania; (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spisanie przez policję

  Kilka dni temu policja spisała mnie i paru kolegów za wykrzykiwanie obraźliwych słów pod ich adresem. Na pytanie czy poniesiemy jakieś konsekwencje (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • orzeczenie wyroku.

  witam, czy jeżeli wyrok w danej sprawie zostanie ogłoszony ustnie rpzez sedziego ale dajmy na to nie spisany na orzeczeniu to czy jest on dalej ważny, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane