Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawiadomienie o testamencie ustnym, którego treść nie została spisana

  także wymierzyć grzywnę w przypadku zaniechania takiego obowiązku. testament, ustny, spadek, nie spisany, świadek, zawiadomienie, sąd, postępowanie

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania

  ustaniem stosunku pracy przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu konkurencji. W sytuacji, gdy pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty odszkodowania, zakaz konkurencji nie (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu a wady powstałe przed podpisaniem umowy

  jeszcze przed moim wynajęciem. Czy jest to możliwe? Dodam do tego, że nie mam protokołu zdawczo- odbiorczego ( bo nie został spisany). Zgodnie z art. 675 § 3 Kodeksu cywilnego, domniemywa (...)

 • Porada prawna na temat nie spisany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nie spisany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  wyraziła zgody na przeprowadzenie mediacji albo druga strona w terminie tygodnia nie wyraziła zgody na osobę mediatora,   4) strony nie zawarły umowy o mediację, a druga strona (...)

 • Podstawa wystawienia faktury

  jednak spisany. Jeżeli jednak kontrahent podpisał fakturę, to skoro uważał, ze nie było podstawy do jej wystawienia, czy nie powinien odesłać jej od razu? Tymczasem poprosił o wystawienie (...)

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu cywilnym...

  należytego powiadomienia go o terminie posiedzenia, nie żądał przeprowadzenia rozprawy w swojej nieobecności i nie składał wyjaśnień albo że mimo stawienia się nie brał udziału (...)

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  opiekę nad babcią. Dziadek jest bardzo chory ma raka i nie zostało mu wiele czasu, wczoraj wyszedł ze szpitala i opiekuje się nim synowa, czyli kobieta która pojawiła się nie wiadomo skąd (...)

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek? Przykłady praktyczne liczenia terminu.

  drugiemu - przez czas trwania małżeństwa;   co do wszelkich roszczeń, gdy z powodu siły wyższej uprawniony nie może ich dochodzić przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  statku lub jego zastępcę oraz świadków. W przypadku gdyby spadkodawca nie mógł się podpisać, nie składa on swego podpisu, lecz w treści pisma zawierającego oświadczenie spadkodawcy (...)

 • Testament allograficzny, czyli jak sporządzić tzw. testament urzędowy?

  niewidome, głuche lub nieme; nie mogą czytać i pisać; nie władają językiem, w którym spadkodawca sporządza testament; zostały skazane prawomocnie wyrokiem sądowym za fałszywe (...)

 • Przedawnienie zobowiązania dot. VAT

  przyjęcia poglądu, że termin ten od dnia 1 września 2005 r. biegnie na nowo, o ile po tej dacie nie doszło do jego przerwania poprzez zastosowanie środka egzekucyjnego. przedawnienie, zobowiązanie (...)

 • Reklamacja prezentu - jak i kiedy to zrobić?

  ujawnione. Przykładowo kupując ekspres do kawy sprzedawca poinformował nas o zacinaniu się włącznika urządzenia, ale nie powiedział, że zbiornik na wodę ma rysy. Nie możemy wtedy złożyć (...)

 • Zmiana danych KRS

  posiada zezwolenie na pobyt (stały, czasowy, obywatela EOG), a także oświadczenie, iż nie posiada obywatelstwa polskiego, numeru PESEL oraz że: ma pełną zdolność do czynności prawnych (...)

 • Kurator spadku - obowiązki podatkowe

  pełnomocnikiem. Zarządca sądowy nie może być traktowany jako przedstawiciel współwłaścicieli, gdyż działa w imieniu własnym na podstawie umocowania sądowego. Ze względu na łączący go ze (...)

 • Opodatkowanie podziału majątku małżonków

  Małżeństwo od trzech lat nie utrzymuje ze sobą żadnych stosunków, mąż wyprowadził się, nie prowadzą wspólnego gospodarstwa, kontaktują się ewentualnie w sprawach dorosłego syna, który (...)

 • Podważenie testamentu dla małoletniego

  Jeżeli został spisany testament - nie notarialnie na rzecz osoby z rodziny, lecz nie najbliższej pokrewieństwem i w chwili śmierci spadkodawcy spadkobierca nie jest pełnoletni (ma (...)

 • Jak przeprowadzić umowny podział majątku wspólnego (byłych) małżonków?

  pobierze również opłatę za wpis zmiany odnośnie właściciela. Jeśli akt notarialny został spisany przed dniem 2 marca 2006 r. i przed tym dniem notariusz złożył wniosek do sądu, wówczas (...)

 • Opieczętowanie i spis inwentarza w postępowaniu upadłościowym (Porada oparta na starym prawie upadłościowym. Nowe prawo zostało uchwalone 28 lutego 2003 r.)

  niezbędne występuje z żądaniem do komornika. Syndyk nie jest bowiem uprawniony do bezpośredniego przeprowadzenia środków przymusowych. Dopiero komornik je stosuje – komornikowi jednak nie (...)

 • Zastrzeżenie praw autorskich

  pamiętać, iż przedmiot prawa autorskiego, aby być chronionym musi zostać ustalony (np. spisany), dlatego sam pomysł na film nie będzie podlegał ochronie. Natomiast w przypadku twórczości (...)

 • Zarząd majątkiem spadkowym nieobjętym

  uważa się za nie objęty, jeżeli żaden ze spadkobierców nie objął go w posiadanie (zarząd, użytkowanie, przechowanie). Gmina jako spadkobierca może objąć spadek w posiadanie i jeśli to (...)

 • Koszty uzyskania przychodów a straty spowodowane włamaniem

  towarów nie zaliczyliście Państwo do kosztów uzyskania przychodów w momencie nabycia), jak i odliczyć podatek VAT. Przepisy nie wymagają, aby do kosztów uzyskania przychodów zaliczane były (...)

 • Jak wydziedziczyć najbliższą rodzinę?

  Samo pominięcie żony czy dzieci w testamencie nie oznacza, że nie będą oni mieli prawa do części majątku, jaki po sobie zostawimy. W takim przypadku nie mamy bowiem do czynienia z wydziedziczeniem

 • Protokół a akta osobowe pracownika

  spisany protokół i wpięty został nie do akt osobowych pracownika, który dokonał poprawek tylko do kolegi który udzielił rady. Co w takiej sytuacji powinien zrobić pracownik (kolega) by tych (...)

 • Wybory 2011: Dziś mija ważny termin

  głosu pełnomocnik. Głosowanie osobiste przez wyborcę jest jednoznaczne z wygaśnięciem pełnomocnictwa. Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że głosowania przez pełnomocnika nie przeprowadza się (...)

 • Zakup apartamentu a odliczenie podatku VAT

  płatnikami VAT). Akt notarialny spisany jest przez osoby fizyczne. Nadmienię także że do przysługujących nam opłat za wynajem lokalu istnieje możliwość doliczenia podatku VAT. Proszę o informację (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spisanie przez policję

  Kilka dni temu policja spisała mnie i paru kolegów za wykrzykiwanie obraźliwych słów pod ich adresem. Na pytanie czy poniesiemy jakieś konsekwencje (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • orzeczenie wyroku.

  witam, czy jeżeli wyrok w danej sprawie zostanie ogłoszony ustnie rpzez sedziego ale dajmy na to nie spisany na orzeczeniu to czy jest on dalej ważny, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane