Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  przychodów i rozchodów, masz do tego prawo. Przy ryczałcie podstawą opodatkowania stanowi wyłącznie przychód. Nie można uwzględniać w rozliczeniach kosztów (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  osoby fizyczne, niebędące podatnikami, dokonujące okazjonalnie wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu, powinni składać w urzędzie skarbowym deklaracje (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  wyrażenia zgody, o której mowa w § 2 pkt 1, następuje w drodze postanowienia.§ 4. W przypadkach wymienionych w § 1 za termin wygaśnięcia zobowiązania podatkowego uważa (...)

 • Porada prawna na temat nie karanie za przekroczenie terminu w urzędzie skarbowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nie karanie za przekroczenie terminu w urzędzie skarbowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  przychodów z tytułów określonych w art. 12 oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, wypłacanych przez tych płatników: 1) (...)

 • Kodeks pracy

  pracy nie może powodować ustalenia jego warunków pracy i płacy w sposób mniej korzystny w stosunku do pracowników wykonujących taką samą lub podobną (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  (uzyskane za granicą) w walucie obcej w pierwszej kolejności należy pomniejszyć o diety w walucie obcej, określone w przepisach w sprawie wysokości oraz warunków (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  obniżyłyby się zatem o 22 lub 7%. Dotyczy to m.in. twórców, naukowców, artystów, wynalazców, dziennikarzy, kontraktowych menedżerów, (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  innych składników objętych spisem; wpisać spis z natury do księgi przychodów i rozchodów; na dzień likwidacji sporządzić wykaz składników majątku, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  ;1) przedmiot wkładów niepieniężnych oraz liczbę i rodzaj wydawanych w zamian za nie akcji i innych tytułów uczestnictwa w dochodach lub w podziale (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  dyrektorowi izby celnej - w toku postępowania podatkowego, postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe lub postępowania kontrolnego prowadzonego w urzędzie (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  Francji nie uznaje się w tej sytuacji za WDT. Przepisy każdego państwa członkowskiego odrębnie określają, w jakim terminie towary powinny zostać wywiezione z danego państwa (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  opieki, by nie uruchamiać procedury bezpieczeństwa.  Nie wychylaj się przez okno w trakcie jazdy. Do współpasażerów stosuj zasadę ograniczonego zaufania, nie (...)

 • Leasing w podatku VAT

  :odprzedaż tych samochodów (pojazdów) luboddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  przepadek przedmiotów określonych w art. 29 pkt 1, 3 i 4 w wypadkach przewidzianych w kodeksie, także wówczas, gdy przedmioty te nie są własnością sprawcy. (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  nabycia towarów na terytorium kraju nie przekroczyła w trakcie roku podatkowego kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 10 000 euro; 3) dostawa towarów, w (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  odrębnie w JPK_VAT. Czy w JPK _VAT dokumenty muszą być ułożone wg daty ujęcia w ewidencji VAT? Nie, kolejność zapisu faktur w JPK_VAT nie ma znaczenia. Istotne (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  wtedy, gdy sąd uzna to za niezbędne ze względu na okoliczności utrudniające obronę. § 3. W wypadkach, o których mowa w § 1 i 2, udział obrońcy jest obowiązkowy w rozprawie (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  . Kontrolowany jest obowiązany, z wyjątkiem sytuacji, o której mowa w ust. 2a, w ciągu 30 dni po upływie terminu określonego w ust. 1 pkt 7, poinformować organ kontroli skarbowej (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  publicznej, jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej. § 3. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób określony w § 1 i 2, a także w razie koniecznej potrzeby, (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  ryczałtu Opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nie stosuje się do podatników osiągających w całości lub w części (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  początkowi terminu; jeżeli w danym miesiącu nie ma takiego dnia, koniec terminu przypada na ostatni dzień tego miesiąca. § 3. Jeżeli koniec terminu przypada na dzień (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  w pełni z praw publicznych. § 2. Mediatorem nie może być sędzia. Nie dotyczy to sędziów w stanie spoczynku. § 3. Organizacje społeczne i zawodowe (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  wierzycieli, wobec których upadły nie był dłużnikiem osobistym.Art. 265. 1. Jeżeli sąd umorzył część zobowiązań upadłego, które nie zostały zaspokojone w (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  nabyć towarów. Podmioty te są obowiązane składać w urzędzie skarbowym deklaracje podatkowe w zakresie dokonywanych nabyć za okresy miesięczne w terminie do 25 (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  następującej kolejności: w urzędzie skarbowym – 2 miesiące, w izbie skarbowej – 2 miesiące, w urzędzie kontroli skarbowej – 2 miesiące, u (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane