Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Integralność wyroku rozwodowego, a wymiar opłaty od apelacji (wybrane zagadnienia)

  kwestionowała. Taka sytuacja w niczym nie uchybia przywołanej zasadzie integralności wyroku rozwodowego. W tej kwestii jednoznacznie wypowiedział się Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 25.03.1999r. (...)

 • Zwyczaj ważniejszy niż prawo?

  jego ojczystym języku.             Sam podpisany kontrakt o niczym jeszcze nie świadczy. Możemy oczywiście dochodzić swoich praw przed zagranicznym

 • Zadatek jako sposób zabezpieczenia realizacji umowy

  . Strony w kształtowaniu tej kwestii nie są w zasadzie niczym ograniczone. Zadatek w doktrynie jest określany jako dodatkowe zastrzeżenie umowne. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 (...)

 • Porada prawna na temat niczym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niczym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja alimentów z wynagrodzenia bez komornika

  wierzyciela z załączonym tytułem wykonawczym. W praktyce zatem nie ma potrzeby angażowania w to komornika i rzeczywiście komornik nie musi o niczym wiedzieć. Pracodawca nie miałby do tego prawa, gdyby (...)

 • Przywileje w zakresie wynagrodzenia twórców są niczym nieuzasadnione

  miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw. Zróżnicowanie współtwórców utworu audiowizualnego w zakresie ochrony praw majątkowych, przez uprzywilejowanie pewnej grupy współtwórców jest niczym

 • Naruszenie dóbr osobistych pracownika

  nadmierna i niczym nie usprawiedliwiona ingerencja w sferę prywatną pracownika.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. 1998 r., Nr 21, poz. (...)

 • Czy musimy odpowiadać za nie swoje długi?

  znaczenia.   Pamiętaj, że: gdy członek twojej rodziny zadłuża się ponad miarę i nadal zaciąga kolejne, niczym nieusprawiedliwione kredyty, to może zaistnieć podstawa do jego ubezwłasnowolnienia

 • Rodzina w prawie cywilnym

  wzajemnego niczym nie ograniczonego uczucia) i ochrona interesów jej członków; zapewnianie jej członkom należytych warunków materialnych, wychowywanie dzieci na prawych ludzi i dobrych

 • Wniosek o wyłączenie sędziego – aspekty praktyczne

  niczym nieuzasadnionego przedłużania procedowania w sprawie, z uwagi na składanie przez strony wniosków o wyłączenie sędziego z przyczyn niezasługujących na uwzględnienie, w tym z przyczyn (...)

 • Niespełnione oczekiwania użytkownika oprogramowania

  wchodzą jednak wydane pieniądze, straty związane z trudnościami w prowadzeniu biznesu w związku z niefunkcjonalnym oprogramowaniem, zdajemy się o tym zapominać. Program w tym zakresie niczym nie ró

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

  Mam 19 lat, 2 miesiące temu urodziłam córeczkę. Moja historia jest dość skomplikowana, ale nie chce żebyście mnie oceniali, bo wiem, że nie wypadnę (...)

 • BRAK MIŁOŚCI, ROZWÓD -alimenty na żonę?? majątek?? mam pustkę w głowie

  Ja i mój mąż jesteśmy po 40, mamy dzieci już dorosłe - uczą się i pracują, piękny dom. Nigdy nie pracowałam, maż prowadzi z bratem własną (...)

 • Pomocy!

  Witam, ostatnio miałam wypadek samochodowy. Podkreśle, ze nigdy wcześniej nie miałam, żadnej styczności z policja a tym bardziej z jakimkolwiek wypadkiem, (...)

 • kara od mojego bylego zleceniodawcy

  Dzien dobry! Mój były zleceniodawca (firma ochroniarska) wysłała mi pismo, iż muszę zapłacić 4300zł kary od zus. Byłem pracującym studentem, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane