Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  datę wyrejestrowania z ubezpieczenia, osoby zgłoszonej jako członek rodziny: w przypadku małżonka oraz rodzica – druk ZUS ZCNA wyrejestrowania z ubezpieczenia, w przypadku dziecka: druk

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  świadczeń w systemie eWUŚ zadzwoń na jeden z poniższych numerów telefonów. Dolnośląski OW NFZ: 71 79 79 199, Kujawsko-Pomorski OW NFZ: 52 32 52 700, Lubelski OW NFZ : (...)

 • Kontrole NFZ - jak skutecznie Świadczeniodawcy mogą bronić swoich praw

  pośrednictwem danego OW NFZ (tzn. iż zażalenie powinno być złożone na dzienniku podawczym danego OW NFZ lub przesłane pocztą na jego adres). Na rozpatrzenie takiego zażalenia Prezes NFZ (...)

 • Porada prawna na temat nfz druk a1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nfz druk a1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  .  ADRESY WOJEWÓDZKICH ODDZIAŁÓW NFZ! Wnioskodawca, dla którego OW NFZ nie może potwierdzić faktu posiadania prawa do świadczeń na koszt NFZ, w celu (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  pracę w innym miejscu i jeśli tak, to jakie ma tam wynagrodzenie, czy wykonuje inne umowy, czy prowadzi działalność pozarolniczą, jej oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) i od kiedy (...)

 • Jaka będzie sieć szpitali?

  przypadkach uregulowana w przepisach art. 20 ust. 10a–10d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

 • Jak usprawnić działanie NFZ?

  przewidują większe obciążenie osób pracujących składką zdrowotną, pomimo, iż NFZ nie wykorzystuje środków, które już posiada? Uważamy, iż należy zwiększyć elastyczność (...)

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  Oddziale NFZ, jest rozpatrywany niezwłocznie. Następnie z wnioskodawcą zawierana jest umowa, na mocy której ubezpieczony zostaje członkiem NFZ i ma prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych, (...)

 • Jak uzyskać pomoc medyczną w czasie zimowego wypoczynku?

  wskazany okres pobierania nauki; oddelegowanym do pracy za granicą przez polskiego pracodawcę karta EKUZ wydawana jest na podstawie formularza E 101/ A1 (formularz E 101/ A1 wystawia (...)

 • NFZ będzie mógł się domagać zwrotu kosztów leczenia poszkodowanych w wypadkach od ubezpieczyciela

  , to NFZ ma mieć prawo do zwrotu poniesionych kosztów od zakładu ubezpieczeń, z którym sprawca wypadku miał zawartą umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC. W takich okolicznościach NFZ mają przysługiwać

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legitymacja ubezpieczeniowa

  Podobno NFZ żąda obecnie uaktualniania legitymacji ubezpieczeniowej co miesiąc. Informacja w książeczce mówi o 6-miesięcznej ważności. Czy istnieją (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane