Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  stażysty. Jakie są stopnie awansu zawodowego nauczyciela? nauczyciel stażysta; nauczyciel kontraktowy; nauczyciel mianowany; nauczyciel dyplomowany. Możliwym jest także (...)

 • Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły

  Nauczyciel mianowany poinformował mnie ustnie, że od dnia 1 września 2008 roku będzie pracował w innej szkole, również jako nauczyciel mianowany. W ślad za tym dyrektor szkoły (...)

 • Awans zawodowy nauczyciela

  Czy istnieją przepisy określające czas trwania (ważność) stopni awansu nauczyciela? Jak długo można być np. nauczycielem kontraktowym lub mianowanym? Czy np. nauczyciel mianowany jest to tytuł

 • Porada prawna na temat nauczyciel mianowany - prawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nauczyciel mianowany - prawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy nauczycielowi a stan nieczynny

  nieczynnego nauczyciel może kontynuować pracę w tej samej szkole w mniejszym wymiarze godzin? Czy może to również robić po zakończeniu stanu nieczynnego? Zakładamy, że rozwiązanie stosunku pracy (...)

 • Zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania w niepełnym wymiarze czasu pracy

  Czy nauczyciel mianowany może być zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy? Mianowanie nauczyciela może mieć miejsce tylko w sytuacji, gdy istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w (...)

 • Rozwiązanie umowy przez nauczyciela mianowanego

  porozumieniem stron, wtedy nie jest konieczny okres wypowiedzenia. nauczyciel mianowany, rozwiązanie stosunku pracy, wynagrodzenie za okres wakacji

 • Przeniesienie nauczyciela do innej miejscowości

  zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony. W tym przypadku nauczyciel może się niezgodzić na przeniesienie i nie ponosi z tego tytułu konsekwencji. W razie konieczności (...)

 • Dyrektor chce abym zajmowała się dziećmi w przedszkolu.

  kwalifikacje. Nauczyciel może być przeniesiony na własną prośbę lub za jego zgodą. Podkreślamy, że w tym trybie nauczyciel może nie tylko zająć inne stanowisko w tej samej szkole, ale (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela mianowanego

  stopnia awansu (tu nauczyciel mianowany), wynagrodzenie Pani powinno być wypłacane zgodnie ze stawką obowiązującą nauczycieli mianowanych. nauczyciel, Karta Nauczyciela, nauczyciel (...)

 • Zwolnienie nauczyciela mianowanego

  nauczycieli, mimo posiadania wyższych kwalifikacji, a kontynuowanie stosunku pracy z mniej wykwalifikowanym pracownikiem nie stanowi naruszenia przepisów tej ustawy. nauczyciel, mianowany, umowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane