Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jeden czyn - jedno czy dwa przestępstwa

  Czy jeden akt oskarżenia z oskarżenia prywatnego może łączyć dwa różne oskarżenia np.: zniesławienie i naruszenie nietykalności cielesnej? Oba czyny nastąpiły w tym samym czasie i miejscu-było

 • Naruszenie nietykalności osobistej

  ;), to odpowiednio wcześniej złożyć o odpowiednie oświadczenie woli najemcy, aby umowa nie uległa przedłużeniu wbrew Pana woli. najem, czas oznaczony, naruszenie nietykalności cielesnej, (...)

 • Oskarżenie prywatne

  nietykalności cielesnej (pomówienie, zniewaga, naruszenie nietykalności cielesnej), lekkie uszkodzenie ciała, trwające nie dłużej niż 7 dni sprawy z zakresu prawa autorskiego (...)

 • Opinia prawna na temat naruszenie nietykalnosci cielesnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat naruszenie nietykalnosci cielesnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  Państwa. Takiego wniosku nie zastępuje bowiem wezwanie funkcjonariuszy Policji na interwencję przez osobę pokrzywdzoną.   Uszkodzenie ciała i naruszenie nietykalności cielesnej  

 • Oskarżenie poszkodowanego przez sprawcę

  jest naruszenie nietykalności cielesnej skarżącej. W obu tych sprawach nie ma tożsamości stron (w jednej jest Pani oskarżoną, a w drugiej poszkodowaną), a więc sprawy te powinny być rozpoznawane

 • Co grozi za napaść na posła?

  ich pomocnikom: - naruszenie nietykalności cielesnej (grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 3); - zaplanowana napaść z co najmniej dwoma innymi osobami (pozbawienie (...)

 • Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej

  pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. naruszenie, nietykalności, cielesnej, (...)

 • Prowokacja ze strony zniesławionej osoby

  zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. Zachowaniem wyzywającym z art. 216 § 3 kk jest nie tylko znieważenie lub naruszenie nietykalności cielesnej bezpośrednio poprzedzające (...)

 • Naruszenie nietykalności cielesnej

  wynajmującego pod odpowiednią kwalifikację prawną. naruszenie nietykalności cielesnej, bezprawne wypowiedzenie, przemoc, prawo karne, przestępstwo, kara

 • Uszczerbek na zdrowiu

  ). Naruszenie to może dotyczyć nie tylko samej powłoki cielesnej, ale również tkanek oraz narządów wewnętrznych (uszkodzenie organów wewnętrznych). Poszkodowanym uprawnionym do dochodzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane