Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jeden czyn - jedno czy dwa przestępstwa

  Czy jeden akt oskarżenia z oskarżenia prywatnego może łączyć dwa różne oskarżenia np.: zniesławienie i naruszenie nietykalności cielesnej? Oba czyny nastąpiły w tym samym czasie i miejscu-było

 • Naruszenie nietykalności osobistej

  ;), to odpowiednio wcześniej złożyć o odpowiednie oświadczenie woli najemcy, aby umowa nie uległa przedłużeniu wbrew Pana woli. najem, czas oznaczony, naruszenie nietykalności cielesnej, (...)

 • Oskarżenie prywatne

  cielesnej (pomówienie, zniewaga, naruszenie nietykalności cielesnej), lekkie uszkodzenie ciała, trwające nie dłużej niż 7 dni, sprawy z zakresu prawa autorskiego i prasowego (o (...)

 • Porada prawna na temat naruszenie nietykalnosci cielesnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat naruszenie nietykalnosci cielesnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  Państwa. Takiego wniosku nie zastępuje bowiem wezwanie funkcjonariuszy Policji na interwencję przez osobę pokrzywdzoną.   Uszkodzenie ciała i naruszenie nietykalności cielesnej  

 • Oskarżenie poszkodowanego przez sprawcę

  jest naruszenie nietykalności cielesnej skarżącej. W obu tych sprawach nie ma tożsamości stron (w jednej jest Pani oskarżoną, a w drugiej poszkodowaną), a więc sprawy te powinny być rozpoznawane

 • Co grozi za napaść na posła?

  ich pomocnikom: - naruszenie nietykalności cielesnej (grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 3); - zaplanowana napaść z co najmniej dwoma innymi osobami (pozbawienie (...)

 • Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej

  pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. naruszenie, nietykalności, cielesnej, (...)

 • Prowokacja ze strony zniesławionej osoby

  zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. Zachowaniem wyzywającym z art. 216 § 3 kk jest nie tylko znieważenie lub naruszenie nietykalności cielesnej bezpośrednio poprzedzające (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę.

  zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia (...)

 • Naruszenie nietykalności cielesnej

  wynajmującego pod odpowiednią kwalifikację prawną. naruszenie nietykalności cielesnej, bezprawne wypowiedzenie, przemoc, prawo karne, przestępstwo, kara

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane