Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  ), pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. urlop okolicznościowy, dni wolne, narodziny dziecka, urodzenie się dziecka, urlop wypoczynkowy, przedłużenie urlopu, przedawnienie, termin, (...)

 • Narodziny dziecka będzie można zgłosić przez Internet?

  cywilnego, który pozwoli m.in. na uruchomienie e-usługi elektronicznego zgłaszania narodzin dziecka. Dziś, aby zgłosić narodziny dziecka rodzic udaje się do urzędu osobiście. (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Aby przyjąć twoje zgłoszenie, urząd musi otrzymać kartę urodzenia dziecka. Do urzędu przekazuje ją upoważniona do (...)

 • Porada prawna na temat narodziny dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat narodziny dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uznanie dziecka a nazwisko ojca

  domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki (brak ślubu) ani nie nastąpiło sądowe uznanie dziecka, ojciec może uznać dziecko składając odpowiednie oświadczenie przed urzędnikiem stanu (...)

 • Separacja a narodziny dziecka

  ojcowstwa. Nie jest jednak wyłączone, że będąca w stanie separacji matka dziecka może wytoczyć powództwo o ustalenie ojcostwa, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od prawomocnego (...)

 • Jdnorazowa zapomoga z tutułu urodzenia dziecka

  jednorazowa zapomoga. zapomoga, urodzenie, dziecko, jednorazowa zapomoga, narodziny dziecka

 • Zasiłek rodzinny - utracone źródło dochodów

  ZUS. 13.12.2007 narodziny drugiego dziecka; macierzyński a następnie w 2008 roku żona przeszła na wychowawczy. Żona dostała dwa zaświadczenia dotyczące wynagrodzeń. Jedno z zakładu pracy, (...)

 • Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  państwowych. Gdzie należy zgłosić urodzenie się dziecka? Zgłoszenia urodzenia dziecka dokonuje się w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce urodzenia dziecka, tj. (...)

 • Becikowe - Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  o pozostawaniu matki dziecka pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu może wystawić lekarz lub położna. Warunek udokumentowania pozostawania matki dziecka

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  rodziny. ##baner## Rodzice dziecka niepełnosprawnego z orzeczoną niepełnosprawnością Rodzic dziecka niepełnosprawnego z orzeczoną niepełnosprawnością może zwrócić się bezpośrednio (...)

 • Jak uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 4.000 zł?

  urodzenia dziecka. Jeśli twoje dziecko urodziło się w 2016 roku, także możesz dostać świadczenie – wystarczy, że złożysz wniosek w ciągu 12 miesięcy od dnia urodzenia (...)

 • Zwolnienie z powodu narodzin dziecka

  dziecka (np. konieczność zgłoszenia urodzenia dziecka w USC). Urlop, dziecko, ojciec, zwolnienie, urodzenie, narodziny

 • Urlop okolicznościowy dla ojca narodzonego dziecka

  albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy. Pracodawca jest obowiązany udzielić tego urlopu, jest to zatem jego obowiązek. Nie jest określone kiedy

 • Urlop okolicznościowy a zwolnienie lekarskie

  pozostawać będzie "w związku z urodzeniem się dziecka". pracownik, pracodawca, zwolnienie, urlop okolicznościowy, zwolnienie lekarskie, dziecko, narodziny, urodzenie się dziecka

 • Formalności dla uznania dziecka

  dziecka, czy po? Uznanie dziecka jest możliwe tylko przez mężczyznę, który ma pełną zdolność do czynności prawnych. Jeżeli mężczyzna ten ma zdolność tę ograniczoną, do uznania dziecka (...)

 • Domniemanie pochodzenia dziecka

  powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. Powództwo to, mąż matki może wytoczyć w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę. Dlatego też, należy stwierdzić, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane