Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Napadnięty w domu bardziej będzie mógł się bronić...

  wejść w życie? Ustawa ma obowiązywać po 14 dniach od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. obrona konieczna, napastnik, odpieranie zamachu, granice obrony koniecznej

 • Szykuje się rozszerzenie prawa do obrony koniecznej!

  osób broniących się przed przestępcami.   obrona konieczna, napastnik, odpieranie zamachu, granice obrony koniecznej

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.   prawo do obrony koniecznej, napastnik, kontratyp, prawo karne, przestępstwo, obrona konieczna, odpowiedzialność karna

 • Porada prawna na temat napastnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat napastnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zareagujesz na bójkę? Będziesz pod ochroną

  pomagała w interwencji. Jeśli napastnik użyje noża, broni palnej czy innego niebezpiecznego narzędzia lub środka obezwładniającego, to będzie podlegał karze pozbawienia wolności od roku do 10 (...)

 • Nie zdążysz kupić biletu? MPK może Cię ukarać, ale Ty nie możesz ugryźć kontrolera

  . Napastnik będzie pociągnięty do odpowiedzialności i może nawet odpowiadać za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co jest karane więzieniem do 10 lat. Podobne zdarzenie miało miejsce (...)

 • Co grozi za napaść na posła?

  Napastnik z bronią palną, nożem lub innym niebezpiecznym narzędziem, który zaatakuje posła lub jego pomocnika, może spędzić w więzieniu 10 lat. Na taką karę agresor naraża się za sam atak

 • Cmentarni złodzieje

  kierunku. Kiedy na pomoc zgłaszającej zbliżyła się druga kobieta, to napastnik uciekł w kierunku śmietnika, skąd zabrał ukrytą foliową torbę i oddalił się z cmentarza. Policjanci przyjechali (...)

 • Ważne zmiany w prawie karnym

  ucierpi napastnik, unikną negatywnych następstw, związanych z występowaniem w procesie karnym w charakterze oskarżonego, związanej z tym stygmatyzacji i obciążeń, zarówno psychicznych, jak (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Napad

  Witam, Mam pytanie do prawnika. Znajomy miał sytuacje tego rodzaju... Był w Pubie a dokładnie stał przed na papierosie. Z lokalu zostało wyrzuconych (...)

 • napaść i przekroczenie obrony koniecznej

  Witam. Zostałem dwa dni temu napadniety w parku przez dwóch pijanych napastników. Obroniłem się, jeden uciekł z drugim poczekałem na policje. Wczoraj (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Jaki jest paragraf i kara za napad i pobicie na osobę w okularach?

  Zostałam napadnięta prawie 2 lata temu. I teraz mam sprawe. Podczas napadu miałam okulary optyczne na nosie gdyż mam wade wzroku. Co za to grozi napastnikowi. (...)

 • kradzież internetowa

  Witam, Mam wielki problem. Skradziony mi został adres e-mail. Podobno był wyciek z dużego serwisu bazy danych, a ja tam byłem zarejestrowany. Konto (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane