Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  VAT należny od nabycia oraz VAT naliczony w tej samej wysokości, tj. 8.800 zł (40.000 zł x 22%). W deklaracji składanej do 25 kwietnia podatnik po stronie podatku należnego ująłby 22.000 zł z tytułu

 • Faktury z innych państw UE

  przekraczającej kwotę podatku od nabycia tych towarów i usług, jaka mogłaby stanowić podatek naliczony.  Polecamy też odpowiedzi na pytania dotyczące podobnych kwestii: Rozliczenie VAT od (...)

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  , opodatkowanie, środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, zwolnienia podmiotowe i przedmiotowe, zwrot różnicy podatku od towarów i (...)

 • Porada prawna na temat naliczony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat naliczony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  z pewnością nie było zamierzeniem ustawodawcy. Wydaje się, że podatnik może uznać część podatku VAT zwiększającą podatek naliczony za przychód podatkowy bez dokonania kłopotliwej korekty wartości

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)

  /LU 511/98 (POP 2001 nr 2 poz. 51).NSA nie znajduje podstaw do kwestionowania możliwości obniżenia podatku należnego o naliczony z faktur VAT dokumentujących zakup towarów, które następnie zostały

 • Zaniżenie i zawyżenie podatku VAT

  swojej sprzedaży, usług itd.) nad podatkiem naliczonym (od zakupionych towarów, usług itp.) w danym okresie rozliczeniowym. Gdy zaś podatek naliczony przewyższa kwotę podatku należnego, podatnik (...)

 • Metoda kasowa a terminy odliczeń

  naliczony na fakturach, z których należności zostały uregulowane w lipcu, podatnik może odliczyć w rozliczeniu za lipiec,podatek naliczony na fakturach, z których należności zostały uregulowane (...)

 • Leasing w podatku VAT

  , leasing operacyjny, świadczenie usług, okres przejściowy, pojazdy leasingowane, samochody, badanie techniczne pojazdów, okręgowa stacja kontroli pojazdów, odliczenie podatku VAT, VAT naliczony, VAT (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798, ze zm.) podatek należny, podatek naliczony, odliczenie podatku naliczonego, termin zwrotu różnicy (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  przywołanej Dyrektywy, polski przedsiębiorca może odzyskać podatek VAT naliczony przy nabyciu towarów i usług w innym kraju UE. Warunkiem ubiegania się o zwrot jest istnienie związku nabytych towarów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Źle naliczony urlop

  Witam mam takie pytanie co mogę zrobić jeśli pracodawca żle mi naliczył urlop? z góry dziękuję za pomoc

 • urlop platny powyzej 5 dni

  Witam. Mam pytanie co do urlopu wypoczynkowego,proszę mnie uświadomić bo może nie jestem zorientowana. Mój mąż pracuje w firmie ponad 15 lat,ostatnio (...)

 • Laptop z Kanady - podatek w Holandii

  Wczoraj leciałam z Kanady z przesiadką w Holandii i na lotnisku w Amsterdamie pani celnik przyjrzała się mojemu laptopowi, po czym otrzymałam kartkę (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Podatek PCC

  posiadam działkę 1,5ha w jednej gminie,a teraz kupuję drugą w innej gminie 0,45ha/siedlisko z budynkami;dom,obora,stodoła/.Nie jestem rolnikiem i (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane