Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego

  emerytach i rencistach.   Jeżeli Pani nie jest uprawniona do renty rodzinnej albo jest do niej uprawniona, ale ojciec w chwili śmierci nie spełniał warunków do uzyskania emerytury lub renty, (...)

 • Policja Kolejowa zastąpi Straż Ochrony Kolei

  ochrony osób i mienia. Nowa policja otrzyma 100 proc. ulgę na przejazdy środkami publicznego transportu kolejowego. Według nowelizacji formacja będzie ochraniać nie tylko pociągi, lecz także (...)

 • Składki na ZUS a podatki

  tytułów np. z prowadzonej działalności, z pracy, emerytury lub renty, to suma wszystkich tych dochodów stanowi podstawę wymiaru składki zdrowotnej. Wówczas składki, płacone od działalności gospodarczej

 • Porada prawna na temat naliczanie emerytury policja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat naliczanie emerytury policja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wcześniejsze emerytury mundurowych niekonstytucyjne?

  (art. 2 Konstytucji) w związku z prawem do zabezpieczenia emerytalnego. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl emerytura, wiek emerytalny, reforma emerytalna, policja, żołnierze, wcześniejsza emerytura

 • Wyjaśnienia dotyczące polityki kadrowej wobec funkcjonariuszy Policji z długoletnim stażem pracy

  realizacja danego prawa może, ale nie musi nastąpić. Policja stanowi umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania (...)

 • Służba wojskowa a naliczanie kapitału początkowego

  ? Zgodnie z art. 174 ust. 3 ustawy emerytalnej podstawę wymiaru kapitału początkowego ustala się na zasadach określających podstawę wymiaru emerytury lub renty. Przy ustalaniu kapitału początkowego (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy a obowiązek ubezpieczenia emerytalno-rentowego

  egzekucyjnym wraz z naliczonymi odsetkami za zwłokę. W stosunku do osób, o których mowa w przedmiotowym projekcie rozwiązanie to nie wydaje się sprawiedliwe społecznie. Z pewnością naliczanie odsetek (...)

 • Wsparcie zatrudnienia osób niepełnosprawnych

  składek na ubezpieczenie społeczne wydłużono z 7 do 14 dni termin przekazania przez PFRON środków pomocowych. Nowelizacja przewiduje również naliczanie odsetek (w wysokości jak dla zaległości

 • Wyższe mandaty za niszczenie dróg

  Madejski, e-prawnik.pl mandat, zakaz wjazdu, znak zakazu, drogi, opłata, opłata elektroniczna, ciężarówki, policja, kontrola

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  o zmianie niektórych innych ustaw. Projekt dostępny jest na stronie internetowej BIP MSW. (msw.gov.pl) policja, renty, wojsko, funkcjonariusze

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Straży miejskiej ma nowe uprawnienia!

  Strażnik miejski w patrolu pieszym oraz w pojeździe będzie miał prawo zatrzymać samochód lub motocykl! To jest nowy pomysł MSWiA. To nasuwa pytanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane