Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  VAT należny od nabycia oraz VAT naliczony w tej samej wysokości, tj. 8.800 zł (40.000 zł x 22%). W deklaracji składanej do 25 kwietnia podatnik po stronie podatku należnego ująłby 22.000 zł z tytułu

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż krajową o kwotę 8.196,72 zł Zmniejszając podatek należny o kwotę 1.803,28 zł Wykazując WDT na kwotę 10.000 zł Niestety, taka opcja oznacza również konieczność korekty podatku dochodowego. (...)

 • Zaniżenie i zawyżenie podatku VAT

  . Pojęcia "podatek należny" oraz "podatek naliczony" odnoszą się do podatku od towarów i usług (podatku VAT). Podatek należy to podatek do zapłaty (czyli mówiąc w skrócie: podatek zawarty w fakturze (...)

 • Porada prawna na temat należny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat należny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  54 000 zł (tj. 12 420 zł) za wykonane przez B usługi budowlane - podatek należny wykazany w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy będzie jednocześnie podatkiem naliczonym (...)

 • Podatek dochodowy od osób prawnych

  spółki kontrolowanej. W tym również terminie podatnik jest zobowiązany wpłacić podatek należny.  Jeżeli zagraniczna spółka kontrolowana nie ma ustalonego roku podatkowego (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  . Z uwagi na nieprawidłowo wykazany należny podatek, naczelnik urzędu skarbowego wszczął postępowanie podatkowe.);toczy się postępowanie przed sądem administracyjnym w sprawie podatku dochodowego (...)

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie środków trwałych

  podatek naliczony w poz. 42 lub 44 deklaracji. wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, WNT, faktura wewnętrzna, podatek należny, podatek naliczony

 • Ulga na złe długi

  ;t opodatkowany i podatek należny; podatek nie musi być więc zapłacony, możliwe jest więc skorzystania z ulgi nawet jeśli wierzyciel posiada zaległość podatkową 3) wierzyciel i dłużnik na dzień (...)

 • Faktury z innych państw UE

  tytułu importu usług oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, jeśli nie stanowi on równocześnie podatku naliczonego. Kosztem uzyskania przychodu w tym przypadku jest tylko podatek należny w części

 • Zwrot podatku a usługi świadczone za granicą

  . Wskazana w treści pytania kwota 440 zł, która wskazana jest jako wartość VAT nie może być postrzegana jako podatek należny w rozumieniu ustawy VAT i nie będzie mieć wpływu na wysokość przysługującego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane