Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  wystąpił ponownie z takim samym żądaniem, należy powołać się przed sądem na fakt uiszczenia zapłaty zgodnie z nakazem zapłaty; złożyć do e-sądu w ciągu 2 tygodni sprzeciw – (...)

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  postępowanie upominawcze? Kiedy uzyskasz nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a kiedy nie? Jaki charakter ma nakaz zapłaty? W jakich przypadkach sąd uchyli nakaz zapłaty? (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  nakaz zapłaty uprawomocnił się dnia 1 listopada 2005 roku. 10 lat od tego momentu upłynie dopiero 1 listopada 2015 roku, a więc prawie za rok, a co za tym idzie nakaz zapłaty w (...)

 • Porada prawna na temat nakaz zapłaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nakaz zapłaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

  granicą. Jak skutecznie wnieść zarzuty? Pismo z zarzutami wnosi się do sądu, który wydał nakaz zapłaty. W piśmie pozwany powinien wskazać, czy zaskarża nakaz zapłaty (...)

 • W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi - nakaz zapłaty

  wspomnianego wyciągu musi być dołączony dowód doręczenia dłużnikowi pisemnego wezwania do zapłaty. Sąd wydał nakaz zapłaty. Co dalej? Jeśli pozew spełnia opisane w artykule (...)

 • Oznaczenie nakazu wydanego na podstawie weksla

  zapisów wynikają następujące reguły: każdy nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym jest tytułem zabezpieczenia, nie wymagającym nadania mu dla celów zabezpieczenia klauzuli wykonalności. (...)

 • Nakaz zapłaty a śmierć dłużnika

  (wydanie III) ss. 2308). Pozwani mają 2 tygodnie od doręczenia nakazu zapłaty na wniesienie zarzutów. Po upływie tego terminu nakaz zapłaty się uprawomocni. Po rozpoznaniu zarzutów (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania

  , że nakaz zapłaty został wydany w postępowaniu nakazowym, gdyż jak Pan wskazuje Sąd Okręgowy utrzymał go w mocy. W postępowaniu upominawczym wniesienie sprzeciwu pozbawia nakaz zapłaty (...)

 • Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  się z nakazem zapłaty może wnieść do sądu stosowny sprzeciw co do całości lub części nakazu. Jeżeli skorzysta z tej możliwości, to nakaz zapłaty traci moc w całości lub w części (...)

 • Wstrzymanie egzekucji z nakazu zapłaty

  terminu do wniesienia środków zaskarżenia. Nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym z chwilą wydania stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. Nakaz (...)

 • Jak bronić się przed egzekucją z nieznanego nakazu zapłaty?

  nieaktualny adres), można złożyć do e–sądu zażalenie na nadanie nakazowi zapłaty klauzuli wykonalności. Jednocześnie należy wystąpić do sądu o doręczenie nakazu zapłaty na (...)

 • Zaskarżenie nakazu postępowaniu upominawczym

  . W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, a przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu razem z wezwaniem na rozprawę. Nakaz zapłaty (...)

 • Pożyczka lombardowa - opinia prawna

  przeciwko Panu nakazu zapłaty, konkretnie jego § 3: „Nakaz zapłaty doręcza się stronom, a pozwanemu wraz z odpisami pozwu i dokumentów”. Obecnie w razie niedoręczenia nakaz (...)

 • Przestępstwo fałszywych zeznań

  na posiedzeniu niejawnym, pozwany nie ma więc możliwości wypowiedzieć się co do żądań pozwu przed wydaniem nakazu zapłaty). Pismo zawierające zarzuty wnosi się do sądu, który wydał nakaz (...)

 • Nakaz zapłaty a nie podpisane faktury

  zapłaty w postępowaniu upominawczym? nakaz zapłaty, faktura, sprzeciw od nakazu, dowody, postępowanie cywilne

 • Nakaz zapłaty z weksla a zabezpieczenie

  wykonania nakazu w zakresie zabezpieczenia. Zgodnie bowiem z art. 492 § 1 kpc nakaz zapłaty z chwilą wydania stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. Oznacza (...)

 • Sąd właściwy dla sprzeciwu od nakazu zapłaty

  prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, a przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu razem z wezwaniem na rozprawę. Oznacza to, że sprawa (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego

  otrzymaliśmy faksem nakaz zapłaty podpisany przez sąd ze stemplem z dnia 9 czerwca 2006 r. Nie otrzymaliśmy tego dokumentu od sądu pocztą. Czy w takim razie ten nakaz zapłaty (...)

 • Czy umowa może być uznaniem długu?

  posiedzenie i wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Podkreślić jednak należy, iż do pozwu powinno zostać dołączone wezwania dłużnika do dobrowolnego spełnienia świadczenia (...)

 • wyrok niezaskarżalny

  przedstawiony stan faktyczny wskazuje, że nakaz zapłaty utracił moc w całości. Utrata mocy przez nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym powoduje, iż w dalszym postępowaniu (...)

 • Sprzeciw w postępowaniu upominawczym

  . Zgodnie z Art. 503 kodeksu postępowania cywilnego pismo zawierające sprzeciw wnosi się do sądu, który wydał nakaz zapłaty. W piśmie pozwany powinien wskazać, czy zaskarża nakaz w (...)

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym

  zapłaty został wydany w postępowaniu upominawczym, nakaz zapłaty zaskarża się w drodze sprzeciwu. Forma zarzutu od nakazu zapłaty zależna jest od wartości przedmiotu sporu. (...)

 • Płatność po wysłaniu pozwu a nakaz zapłaty

  częściowego tylko uwzględnienia żądań koszty będą wzajemnie zniesione lub stosunkowo rozdzielone. nakaz zapłaty, zadłużenie, płatność po wysłaniu pozwu, sprzeciw

 • Przedawnienie roszczeń za faktury

  tylko w razie, gdyby nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym nie mógł być wydany. Na zakończenie przypominamy, że jeżeli nie ma podstaw do wydania nakazu zapłaty (por. art. (...)

 • Różnice między wyrokiem a nakazem zapłaty

  Czym różni się wyrok sądu nakazujący zapłatę kwoty, o którą toczy się spór przed sądem od nakazu zapłaty? Wierzyciel otrzymał nakaz zapłaty wydany przez sąd, a dłużnik odwołał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Postępowanie upominawcze

  Byłem klientem firmy Orange. Miałem telefon na abonament od wielu lat w tej sieci. Uległem ciężkiemu wypadkowi i 2 miesiące leżałem w szpitalu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane