Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  wystąpił ponownie z takim samym żądaniem, należy powołać się przed sądem na fakt uiszczenia zapłaty zgodnie z nakazem zapłaty; złożyć do e-sądu w ciągu 2 tygodni sprzeciw – (...)

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  postępowanie upominawcze? Kiedy uzyskasz nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a kiedy nie? Jaki charakter ma nakaz zapłaty? W jakich przypadkach sąd uchyli nakaz zapłaty? (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  nakaz zapłaty uprawomocnił się dnia 1 listopada 2005 roku. 10 lat od tego momentu upłynie dopiero 1 listopada 2015 roku, a więc prawie za rok, a co za tym idzie nakaz zapłaty w (...)

 • Porada prawna na temat nakaz zapłaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nakaz zapłaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

  granicą. Jak skutecznie wnieść zarzuty? Pismo z zarzutami wnosi się do sądu, który wydał nakaz zapłaty. W piśmie pozwany powinien wskazać, czy zaskarża nakaz zapłaty (...)

 • W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi - nakaz zapłaty

  wspomnianego wyciągu musi być dołączony dowód doręczenia dłużnikowi pisemnego wezwania do zapłaty. Sąd wydał nakaz zapłaty. Co dalej? Jeśli pozew spełnia opisane w artykule (...)

 • Oznaczenie nakazu wydanego na podstawie weksla

  zapisów wynikają następujące reguły: każdy nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym jest tytułem zabezpieczenia, nie wymagającym nadania mu dla celów zabezpieczenia klauzuli wykonalności. (...)

 • Nakaz zapłaty a śmierć dłużnika

  (wydanie III) ss. 2308). Pozwani mają 2 tygodnie od doręczenia nakazu zapłaty na wniesienie zarzutów. Po upływie tego terminu nakaz zapłaty się uprawomocni. Po rozpoznaniu zarzutów (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania

  , że nakaz zapłaty został wydany w postępowaniu nakazowym, gdyż jak Pan wskazuje Sąd Okręgowy utrzymał go w mocy. W postępowaniu upominawczym wniesienie sprzeciwu pozbawia nakaz zapłaty (...)

 • Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  się z nakazem zapłaty może wnieść do sądu stosowny sprzeciw co do całości lub części nakazu. Jeżeli skorzysta z tej możliwości, to nakaz zapłaty traci moc w całości lub w części (...)

 • Wstrzymanie egzekucji z nakazu zapłaty

  terminu do wniesienia środków zaskarżenia. Nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym z chwilą wydania stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. Nakaz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Postępowanie upominawcze

  Byłem klientem firmy Orange. Miałem telefon na abonament od wielu lat w tej sieci. Uległem ciężkiemu wypadkowi i 2 miesiące leżałem w szpitalu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane