Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmuszenie osoby do leczenia odwykowego

  pierwszej kolejności należy udać się do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, bądź prokuratora. To te organy mogą "zmusić" osobę do leczenia. wychowanie w trzeźwości, przeciwdziałanie

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  biegłego, obserwacji lub leczeniu w zakładzie leczniczym sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. Obowiązek poddania się leczeniu trwa tak długo, jak tego wymaga cel leczenia, (...)

 • Muszę się stawić przed komisją alkoholową.

  tylko sąd na wniosek komisji. Tym samym komisja nie jest władna do wydania decyzji o zamknięciu Pana w zakładzie leczenia odwykowego. Postępowania przed komisją jest postępowaniem - w ramach (...)

 • Porada prawna na temat nakaz leczenia odwykowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nakaz leczenia odwykowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe

  leczenia odwykowego - przymusowego - następuje na podstawie postanowienia sądu cywilnego wydanego w postępowaniu nieprocesowym. Przesłanki merytoryczne skierowania na leczenie odwykowe oraz warunki

 • Opieka nad uzależnionym małżonkiem

  Jak zmusić żonę do podjęcia leczenia odwykowego. Jest uzależniona już od około 5 lat. Była na jednej kuracji, po niej dwa miesiące spokoju i wszystko zaczęło się od nowa. Praktycznie od (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe

  kroków zmierzających do przymusowego leczenia. Odmowa wpuszczenia ich do mieszkania nie stanowi bynajmniej przeszkody do skierowania na takie leczenie (jest ono w końcu "przymusowe"). Stosownie do art

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  odwykowego orzeka sąd rejonowy właściwy według miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, której postępowanie dotyczy, w postępowaniu nieprocesowym. Jeżeli chodzi o wszczęcie działań zmierzających (...)

 • Zasady wypłacania wynagrodzenia i zasiłku chorobowego

  odwykowego w celu leczenia uzależnienia od alkoholu albo narkotyków.   Wynagrodzenie za czas choroby od pracodawcy należy się tylko temu pracownikowi, który spełnia warunki (...)

 • Kiedy przysługuje i w jakiej wysokości wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy?

  właściwy organ albo uprawniony podmiot na podstawie przepisów o chorobach zakaźnych i zakażeniach, czy też z powodu przebywania w stacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego w celu leczenia (...)

 • Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych

  środowiskowe w sprawach dotyczących zastosowania obowiązkowego leczenia odwykowego osób uzależnionych od alkoholu, a także umieszczenia osoby w szpitalu psychiatrycznym lub przyjęcia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jak napisac wniosek o zwiększenie nadzoru kuratorskiego?

  Mój mąż ma nadzór kuratora, po tym jak otrzymał wyrok w zawieszeniu za prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu. Nadzór jest przydzielony co pół (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Paszport dla dziecka-konkubinat i brak zgody ojca-PROSZE O POMOC!

  Mam problem z "tatusiem" mojego synka.Otóż obecnie żyję w konkubinacie.Mój obecny partner pracuje w Irlandii,ma stałą pracę,wynajmuje (...)

 • pobicie

  Prosze o pomoc!! Moj brat zostal oskarzony o pobicie..juz wczesniej mial klopoty...wlasnie skonczyly mu sie zawiasy tez za pobicie.. Czy ktos moze mi powiedziec (...)

 • Wymeldowanie alkoholika z mieszkania.

  Witam, członek rodziny, alkoholik terroryzuje pozostałą część mieszkańców 4 pokojowego mieszkania, z którymi mieszka. Interwencje na policji nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane