Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nakłady na przyszły spadek

  najlepszym wyjściem byłoby spisanie przez ojca testamentu, w którym mógłby określić co przypada, któremu spadkobiercy i w jak wysokim udziale. spadek, dom, remont, dziedziczenie, nakłady

 • Spadek

  częściowo na podstawie testamentu i częściowo ustawowe. To znaczy, że my mamy 1/6 całości i bardzo duże nakłady plus zachowek, który ona chce, żeby był spłacony w części nieruchomości (...)

 • Ustalenie masy spadkowej

  zwrócone wejdą do majątku wspólnego, który i tak podlega dziedziczeniu po ½. Inaczej byłoby, gdyby nakłady na majątek osobisty męża były poczynione z majątku osobistego Pani. Zwrócone (...)

 • Porada prawna na temat nakłady na spadek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nakłady na spadek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia między małżonkami - opinia prawna

  przepisów, które pozwalałyby na dochodzenie roszczeń wynikających z tych rozliczeń na innej drodze niż droga procesu, a zwłaszcza w postępowaniu o podział majątku wspólnego (...)

 • Rynek telekomunikacyjny w Polsce na przełomie lat 2005 - 2007/2008

  S.A.h) Operatorzy telefonii ruchomych rozpoczęli działalność na rynku dostępu do mobilnego Internetu oraz dostępu stacjonarnego na podstawie umów BSA zawartych z TP S.A. Na koniec czerwca (...)

 • Jak rozliczyć nakłady na majątek stanowiący masę spadkową - opinia prawna

  jedynie na zeznaniach). W postępowaniu o dział spadku będzie mogła Pani wykazywać wszelkie nakłady poczynione na masę spadkową (remonty, spłacony kredyt), co będzie miało wpływ (...)

 • Wykup nieruchomości należącej do spadku przez jednego spadkobiercę - opinia prawna

  . Jest ono możliwe na mocy art. 1051 Kodeksu cywilnego. Przepis ten mówi, że „Spadkobierca, który spadek przyjął może spadek ten zbyć w całości lub części. To samo (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  spadku.Art. 1037. § 1. Dział spadku może nastąpić bądź na mocy umowy między wszystkimi spadkobiercami, bądź na mocy orzeczenia sądu na żądanie któregokolwiek ze spadkobierców.§ (...)

 • Kodeks cywilny

  sobą skutki bezpośrednio dla reprezentowanego.Art. 96. Umocowanie do działania w cudzym imieniu może opierać się na ustawie (przedstawicielstwo ustawowe) albo na oświadczeniu reprezentowanego

 • Wydzielenie domu ze współwłasności

  Pani wnieść do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na swoją rzecz. Wzór znajduje się na stronie Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Podatek od spadku i......komornik

  Odziedziczyłem spadek po ojcu,jednak tylko na papierze.Całością masy spadkowej zarządza (i czerpie z tego zyski)konkubina ojca (która nie ma żadnego (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane