Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nakłady na przyszły spadek

  najlepszym wyjściem byłoby spisanie przez ojca testamentu, w którym mógłby określić co przypada, któremu spadkobiercy i w jak wysokim udziale. spadek, dom, remont, dziedziczenie, nakłady

 • Spadek

  częściowo na podstawie testamentu i częściowo ustawowe. To znaczy, że my mamy 1/6 całości i bardzo duże nakłady plus zachowek, który ona chce, żeby był spłacony w części nieruchomości (...)

 • Ustalenie masy spadkowej

  zwrócone wejdą do majątku wspólnego, który i tak podlega dziedziczeniu po ½. Inaczej byłoby, gdyby nakłady na majątek osobisty męża były poczynione z majątku osobistego Pani. Zwrócone (...)

 • Opinia prawna na temat nakłady na spadek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nakłady na spadek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia między małżonkami - opinia prawna

  przepisów, które pozwalałyby na dochodzenie roszczeń wynikających z tych rozliczeń na innej drodze niż droga procesu, a zwłaszcza w postępowaniu o podział majątku wspólnego (...)

 • Rynek telekomunikacyjny w Polsce na przełomie lat 2005 - 2007/2008

  S.A.h) Operatorzy telefonii ruchomych rozpoczęli działalność na rynku dostępu do mobilnego Internetu oraz dostępu stacjonarnego na podstawie umów BSA zawartych z TP S.A. Na koniec czerwca (...)

 • Jak rozliczyć nakłady na majątek stanowiący masę spadkową - opinia prawna

  jedynie na zeznaniach). W postępowaniu o dział spadku będzie mogła Pani wykazywać wszelkie nakłady poczynione na masę spadkową (remonty, spłacony kredyt), co będzie miało wpływ (...)

 • Wykup nieruchomości należącej do spadku przez jednego spadkobiercę - opinia prawna

  . Jest ono możliwe na mocy art. 1051 Kodeksu cywilnego. Przepis ten mówi, że „Spadkobierca, który spadek przyjął może spadek ten zbyć w całości lub części. To samo (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  spadku.Art. 1037. § 1. Dział spadku może nastąpić bądź na mocy umowy między wszystkimi spadkobiercami, bądź na mocy orzeczenia sądu na żądanie któregokolwiek ze spadkobierców.§ (...)

 • Koszty współwłaścicieli nieruchomości

  ;Jednakże w postępowaniu sądowym będzie Pan mógł wykazywać, że poniósł Pan nakłady i wydatki na wspólną nieruchomość. Postępowanie o zniesienie współwłasności (...)

 • Wydzielenie domu ze współwłasności

  Pani wnieść do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na swoją rzecz. Wzór znajduje się na stronie Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane