Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

    , które: w Polsce mają zatrudnienie, czyli pracownicy, którzy podejmują pracę sezonową w innym państwie członkowskim w czasie swego płatnego urlopu wypoczynkowego (...)

  • Kodeks postępowania cywilnego

    postępowania w tych sprawach w każdym jego stadium. Art. 632. W sprawach wymienionych w artykule poprzedzającym do inspektorów pracy stosuje się odpowiednio przepisy o (...)

  • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

    podejrzewać, że ojciec dziecka pracuje w Niemczech lub Holandii. W ambasadzie polskiej w Holandii powiedziano mi, że jeśli złożę wniosek o alimenty w sądzie, to polskie (...)

  • Opinia prawna na temat najnizsze alimenty w polsce

    Nie szukaj dłużej informacji na temat najnizsze alimenty w polsce, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

    miejsca jego pobytu w Polsce, a gdy nie jest ono znane lub nie leży w Polsce - według ostatniego miejsca zamieszkania pozwanego w Polsce. Art. 29. Powództwo (...)

  • Alimenty od obcokrajowca

    przebywania ojca? Jeżeli w Polsce to jak praktycznie wygląda rozprawa? Ojca zawiadamia się pocztą i musi on stawić się w Polsce w sądzie? A co jeśli nie przyjedzie, albo (...)

  • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych

    tego tytułu? Zatrzymanie w Polsce i osadzenie w wiezieniu? Gdzie mogę uzyskać kopię wyroku z sprawy rozwodowej z roku 1995? Po wydaniu decyzji w przedmiocie świadczeń z funduszu (...)

  • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

    była respektowana i nie podważana w sądzie? Czy matka dziecka może po kilku latach podać ojca dziecka o alimenty przed sądem w UK, czy też przed sądem w Polsce (oboje (...)

  • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

    nie jest ono znane lub nie leży w Polsce - według ostatniego miejsca zamieszkania pozwanego w Polsce. Warto jednak pamiętać, że niedopuszczalne jest sądowe ustalenie ojcostwa przed (...)

  • Skuteczność porozumienia zmniejszającego alimenty zasądzone wyrokiem - opinia prawna

    Stan faktyczny Mieszkam obecnie w USA i tam się ożeniłem. W USA i w Polsce obecnie nie pracuję, nie osiągam żadnego dochodu. Mam zasądzone alimenty w wysokości (...)

  • Aliemnty a praca za granicami Polski

    Czy jeżeli ojciec dziecka i mój mąż mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii a wraz z nim ja oraz dziecko, mogę wystąpić o alimenty w Wielkiej Brytanii czy też muszę to zrobić w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Alimenty na dziecko

    W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

  • KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

    jESTEM PO ROZWODZIE.DO TEJ PORY ZARABIAŁEM NIEZLE ALE NIESTETY DOPADŁA MNIE RECESJA NA RYNKU I MOJE DOCHODY WYNOSZĄ TERAZ 500 ZŁ Z UMOWY O PRACĘ I (...)

  • Alimenty

    Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)

  • Alimenty w ANGLII

    Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

  • alimenty

    alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane