Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wynagrodzeń podatkami. Koszt pracownika pozostanie na dotychczasowym poziomie, a jego dochód netto wzrośnie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl składki ZUS, składki ZUS 2012, najniższa krajowa (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  najniższą krajową, otrzymają - niezależnie od tego wynagrodzenia - dodatek za pracę w porze nocnej.   Najniższa krajowa, a obowiązki pracodawcy  Płaca minimalna (najniższa krajowa) (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  krajowa netto Dane podawane przez GUS to kwoty brutto. Po odliczeniu podatku i składek osoba zarabiająca na podstawie stosunku pracy 4379 zł brutto otrzymałaby 3117 zł netto, a zarabiająca (...)

 • Porada prawna na temat najnizsza krajowa netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najnizsza krajowa netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wyniósłby również 10.000 zł (gdyż jest to kwota netto).   Jeżeli podatnik, wykazując sprzedaż krajową, zastosuje metodę „w stu”, kwota netto wyniesie 8.196,72 zł, (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  1 600 zł brutto. Tyle od Nowego Roku będzie wynosiła najniższa krajowa. W porównaniu do 2012 roku najniższa krajowa wzrośnie z 1 500 zł na 1 600, czyli o 100 zł  – dodajmy (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  + 22.000 zł VAT, nabył środki trwałe za kwotę 180.000 zł netto + 39.600 zł VAT, nabył towary pozostałe za kwotę 140.000 zł netto + 30.800 zł VAT.  Sytuacja 1: Podatnik przedstawia (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  jubileuszowej, - odprawy emerytalnej lub rentowej, - wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Przykład Najniższa krajowa 2012 wynosi 1500 zł brutto. Pan Nowak – pracując na cały etat (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  odliczenia VAT z pozycji drugiej faktury.Czy w takim przypadku ująć pozycję drugą faktury podstawowej netto/VAT w rejestrze oraz analogicznie korektę do niej -netto/-VAT, czy tylko pierwszą (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  albo podmiot odbierający nakłada się karę pieniężną w wysokości 46% różnicy wartości netto towaru zgłoszonego i towaru rzeczywiście przewożonego podlegającego obowiązkowi zgłoszenia, (...)

 • ABC Jednolitego Pliku Kontrolnego

  netto, o których mowa w art. 104–106 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, także do podmiotów, które nie mają statusu przedsiębiorcy. Zgodnie z interpretacją: okresy

 • Znów zmiany w publicznej radiofonii i telewizji?

  stycznia 2020 r. publiczna misja, radiofonia, telewizja, abonament, RTV, opłata abonamentowa, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, radio, telewizja, telewizor, program

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ile wynosi najnizsza krajowa netto w 2011 roku

  Witam Mam pytanie takie jak w temcie?Czy może ktos na nie odpowiedziec?Z góry bardzo dziekuję i pozdrawiam

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Maz narobil dlugow. Pomocy!!!

  Od 3 lat jestem z mezem w separacji nie uregulowanej.niestety prawnie. W tym czasie moj maz zaczal pic i staczac sie. Prowadzil dzialalnosc gospodarcza (...)

 • Alimenty

  Witam. Mam pytanie.Wychowuje mnie mama gdyż ojciec porzucił ją i mnie, niestety moje kontakty z mamą coraz bardziej się pogarszają i tylko czekam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane