Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi?

  pracę (w 2016 dawało to kwotę 1480 zł brutto, w 2017 - 1600 zł brutto). Ile zyska pracownik? W 2017 najniższa krajowa netto wyniesie 1459 zł, a więc o 104 zł więcej (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  zatrudniony na ¼ etatu, 221,76 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/5 etatu. Wszyscy pracownicy, których wypłaty będą podnoszone do płacy minimalnej powinni dostać od szefa (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  1 600 zł brutto. Tyle od Nowego Roku będzie wynosiła najniższa krajowa. W porównaniu do 2012 roku najniższa krajowa wzrośnie z 1 500 zł na 1 600, czyli o 100 zł  – (...)

 • Porada prawna na temat najnisza krajowa brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najnisza krajowa brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  brutto, czyli o 1.710 zł więcej niż w tym roku. Ponadto w górę pójdą odszkodowania za dyskryminację i mobbing w pracy. Przypominamy, że szef, który naruszy zasady równego

 • Średnia krajowa - ile wynosi? Dane z 2015 r.

  krajowa netto Dane podawane przez GUS to kwoty brutto. Po odliczeniu podatku i składek osoba zarabiająca na podstawie stosunku pracy 4379 zł brutto otrzymałaby 3117 zł netto, a zarabiająca (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  wypłata byłaby poniżej wynagrodzenia minimalnego. Wówczas miałby w stosunku do pracodawcy roszczenie o dopłatę wynagrodzenia do kwoty 1500 zł brutto. Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę

 • Płaca minimalna na nowych zasadach

  narodowej. Teraz jest to 3.366,11 zł brutto, zatem najmniej zarabiający mogliby liczyć na blisko 1,7 tys. zł brutto. - Nasz projekt jest spełnieniem składanych od lat przez polityków (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  ; planowaną datę zakończenia przewozu towaru na terytorium kraju; dane dotyczące towaru będącego przedmiotem przewozu, w szczególności rodzaj towaru, pozycję CN lub podkategorię PKWiU, ilość, masę (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  skorygowania podatku dochodowego wynika z tego, że podatnik obrót z tytułu WDT, który w całości jest przychodem podatkowym, musiał potraktować jako sprzedaż krajową, a traktując tę sprzedaż w kwocie (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  brutto. Podstawa do obliczenia składek ZUS to 30 proc. z tej sumy, czyli 450 zł. Od 1 stycznia 2013 roku najniższa pensja wzrośnie do 1 600 zł brutto. Można zatem wyliczyć, że podstawa będzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • alimenty na współmałżonka

  Proszę o pomoc, mój mąż właśnie się wyprowadził do innej kobiety, ja nie pracuję , mamy dzieci, mamy też rozdzielnośc majątkową, nie mamy (...)

 • Najniższe wynagrodzenie

  Potrzebuje dowiedziec sie jakie jest najnizsz wynagrodzenie ustalone przez Ministra Finansow. Gdzie moge znlesc takie informacje i na co sie powolywac. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane