Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie zasadnicze pracowników wykonujących zawody medyczne

  średnim wykształceniem będą zarabiać minimum 3,2 tys. zł. Najniższe miesięczne wynagrodzenie określone w ustawie dotyczy podstawowego wynagrodzenia brutto, nie obejmuje więc dodatków, (...)

 • Składniki najniższego wynagrodzenia

  Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 stycznia 1998 r. w sprawie najniższego wynagrodzenia za pracę pracowników, najniższe wynagrodzenie za pracę przysługujące pracownikom zatrudnionym w pełnym (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  ;Zezwolenie określa pracodawcę, stanowisko lub rodzaj pracy wykonywanej przez cudzoziemca (nie dotyczy to zezwolenia typu S), najniższe wynagrodzenie, które może otrzymywać cudzoziemiec (...)

 • Porada prawna na temat najniższe wynagrodzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najniższe wynagrodzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek odprowadzania składki na Fundusz Pracy

  ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, osiągających podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wynoszącą w przeliczeniu na okres miesiąca co najmniej najniższe wynagrodzenie, (...)

 • Minimalne wynagrodzenie w 2004 r.

  Chciałbym się dowiedzieć, ile wynosi najniższe wynagrodzenie i jaką kwotę trzeba przekazać na zus? Zgodnie z obowiązujacymi przepisami, od 1 stycznia 2004 r. najniższe miesięczne wynagrodzenie (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia pracowniczego

  . Przyjmując wynagrodzenie w kwocie 2000 zł. brutto wynagrodzenie netto wynosi 1368 zł. Połowa tego wynagrodzenia to 684 zł. W takim przypadku potrąceniu nie ulegnie ½ wynagrodzenia bez (...)

 • Płaca minimalna wzrośnie?

  minimalne wynagrodzenie, otrzymają - niezależnie od tego wynagrodzenia – dodatek za pracę w porze nocnej. Obowiązek pracodawcy Minimalne wynagrodzenie za pracę to ustalone najniższe (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  regulaminowe i przysługujące mu z tytułu zatrudnienia, premie za oszczędność surowca, wynagrodzenie za racjonalizatorstwo i wynalazczość oraz wynagrodzenie za pracę wykonywaną ponad określoną (...)

 • Najniższa krajowa w 2018 r.

  wynagrodzenie, otrzymają - niezależnie od tego wynagrodzenia - dodatek za pracę w porze nocnej. ##baner##  Obowiązek pracodawcy  Płaca minimalna to ustalone najniższe wynagrodzenie, (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  najniższe wynagrodzenie, jakie pracodawca musi wypłacić każdemu pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy, niezależnie od posiadanych kwalifikacji, zaszeregowania (...)

 • Wyższa płaca minimalna w 2018 r.

  minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r.  Minimalne wynagrodzenie za pracę Minimalne wynagrodzenie za pracę to ustalone najniższe wynagrodzenie, (...)

 • Najniższa stawka godzinowa

  Jeżeli najniższe wynagrodzenie wynosi 760 zł (brutto) to ile wynosi najniższa stawka godzinowa w przypadku wynagrodzenia godzinowego? Nie ma takiej najniższej stawki uregulowanej w przepisach. (...)

 • Kompensata długu z wierzytelnością pracowniczą

  treść stosunku prawnego łączącego pracodawcę i pracownika i decyduje o tym, że treść danego stosunku prawnego zakwalifikować można jako stosunek pracy. Wynagrodzenie za pracę podlega ochronie. (...)

 • Przestepstwo a wykroczenie skarbowe

  . wynosi 849 zł, natomiast w 2006 r. będzie wynosić 899,10 zł. Do 17 drudnia 2005 r. pod uwagę brane było najniższe wynagrodzenie, które od 1 stycznia 2001 r. wynosiło 760 zł. Zgodnie (...)

 • Zatrudnieni w podmiotach leczniczych mają zarabiać więcej

  poprzedniego w celu obliczenia najniższego dopuszczalnego prawem poziomu wynagrodzenia zasadniczego tej grupy pracowników. Najniższe wynagrodzenie zasadnicze dla tej grupy zawodowej od końca (...)

 • Jaka płaca minimalna w 2018 r.?

  poziomie 2.100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost minimalnego wynagrodzenia.   Płaca minimalna to ustalone najniższe wynagrodzenie, jakie pracodawca musi wypłacić każdemu pracownikowi

 • Podwyżki płac sędziów i prokuratorów

  obowiązujących obecnie. Awans do sądu wyższego skutkować będzie zawsze awansem płacowym. Osiągnięciu tego celu ma służyć rezygnacja z zasady, że na każdym szczeblu sądownictwa wynagrodzenie (...)

 • Potrącanie diet pracowniczych

  pracownik odpowiada w pełnej wysokości. wynagrodzenie, potrącenie, najniższe wynagrodzenie, praca, stosunek pracy

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe - opinia prawna

  wynikającej z najniższego wynagrodzenia, określonego na podstawie rozporządzenia Minister Pracy i Polityki Socjalnej określającego najniższe wynagrodzenie za pracę. Z kolei wynagrodzenie (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia

  wynagrodzenia. Którą kwotę należy przyjąć skoro pracownik mieszka w innej miejscowości niż pracuje? Najniższe wynagrodzenie brutto wynosi 899,10 zł: 1) 647,93 netto (koszty 102,25 zł) czy (...)

 • Pozorność zatrudnienia

  czas określony. W sytuacji, gdy pracownica bez żadnego doświadczenia zawodowego otrzymuje wynagrodzenie drastycznie przekraczające wynagrodzenie dwóch innych pracowników, a nadto nie sporządza (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  Króli, dni wolne, auto z kratką, zasiłek chorobowy, najniższe wynagrodzenie

 • PKPP Lewiatan o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych

  najniższe wynagrodzenie na potrzeby ustawy i uzależniający tym samym wysokość dofinansowania od kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu poprzedniego roku. Takie rozwiązanie (...)

 • Obowiązek podatkowy wobec osoby współpracującej

  , rentowe i wypadkowe, z tytułu wykonywania współpracy są dobrowolne, pod warunkiem że wynagrodzenie ze stosunku pracy wynosi co najmniej najniższe wynagrodzenie. Jeżeli wynagrodzenie (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  , najniższe wynagrodzenie cudzoziemca, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. Jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Najniższe wynagrodzenie

  Potrzebuje dowiedziec sie jakie jest najnizsz wynagrodzenie ustalone przez Ministra Finansow. Gdzie moge znlesc takie informacje i na co sie powolywac. (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia-spłata kredyru

  W jakiej wysokości pracodawca może zająć wynagrodzenie na wniosek banku (spłata kredytu) jeżeli pracownik przez prawie całą część miesiąca (...)

 • SPŁATA KREDYTU ZA WSPÓŁMAŁŻONKA!!

  Rozeszłam się z mężem 8 miesięcy temu(nie mamy jeszcze rozwodu)Mąż w tym czasie zaciągnął kilka kredytów.Nie spłacał ich,2 miesiące temu (...)

 • najniższe wynagrodzenie netto 2011

  Pracuje w firmie ochrony,moje wydagrodzenie to najniższa krajowa, ale nNa umowie o pracę nigdy nie było tego najniższego wynagrodzenia. Dopiero jak (...)

 • Najniższe wynagrodzenie w roku 2011

  Witam Jakie jest najniższe wynagroszenie w roku 2011 bardzo prosze o podanie kwoty netto i brutto?Z góry dziekuję


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane