Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po osobach zamieszkujących za granicą

  , zamieszkały ostatnio w Kolonii, tam też zmarł. Pozostawił jako spadkobierców ustawowych: syna zamieszkałego w Berlinie i córkę zamieszkałą w Krakowie. Córka (...)

 • Wyższa płaca minimalna od 2015 roku?

  porównaniu do 2013 roku wzrosło o 80 zł. W przyszłym roku może nas więc czekać podwyżka minimalnego wynagrodznia o 70 zł. e-prawnik.pl płaca minimalna, wynagrodzenie minimalne, najniższa (...)

 • Reforma Krajowej Rady Sądownictwa

  najmniej 50 posłów. Swoich kandydatów mogą także rekomendować stowarzyszenia sędziowskie. Każde z tych zgromadzeń będzie osobno rozpatrywało kandydatury na urząd (...)

 • Porada prawna na temat najniższa krajowa w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najniższa krajowa w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek po obywatelu niemieckim

  obywatelstwa, zamieszkiwał w Polsce. Jurysdykcja krajowa jest wyłączna, jeżeli śmierć obywatela polskiego nastąpiła w Polsce. Z przepisu powyższego wynika zatem, że sprawa spadkowa (...)

 • Właściwość miejscowa sądu

  związku ze zobowiązaniem, ponieważ jedna ze stron umowy ma swoją siedzibę w Niemczech, dlatego wybór prawa niemieckiego należy uznać za skuteczny w świetle prawa polskiego. Zawarcie (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za nadgodziny

  czas pracy nadliczbowej (czyli wynagrodzenie w takiej wysokości jak za pracę w godzinach nie-nadliczbowych) wraz z dodatkiem do wynagrodzenia, o którym mowa w art. 151¹kodeksu (...)

 • Najniższa krajowa w 2018 r.

  Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych proponowali wzrost do ok. 2.220 zł. Przedstawiciele pracodawców w Radzie Dialogu (...)

 • Emerytura po pracy w Polsce i w Niemczech

  drugi na obliczeniu wysokości polskiej emerytury z uwzględnieniem łączonych okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce i Niemczech. ubezpieczenia społeczne, emerytura, wspólnota, unia, niemcy, (...)

 • Reforma sądownictwa gotowa

  funkcjonują w Europie, na przykład w Niemczech o powoływaniu sędziów sądów federalnych decyduje minister federalny wraz z komisją złożoną z ministrów (...)

 • Egzekucja prowadzona przez ZUS i US

  później zaczyna ona mieć dochody wyższe niż najniższa krajowa? Czy na poczet długów mogą być zajęte składki na ubezpieczenia (polisa na życie, trzeci filar)? Jak w takiej sytuacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)

 • Najniższa krajowa

  Witam, na umowie mam najniższą krajową ale na tę kwotę składa się ryczałt za godziny nocne, ryczałt za nadgodziny i ryczałt za dyżury. Czy to (...)

 • najniższa krajowa 2011

  Witam Czy może ktos odpowiedziec na moje pytanie chodzi mi konkretnie o najniższa karjową co się zmieniło ile wunosi?Z góry dziekuje za wszelkie (...)

 • Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

  Najniższa krajowa 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto, tj. w 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. tak więc: * najniższa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane