Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  minimalnego wynagrodzenia za pracę. Z danych GUS wynika, że liczba pracowników otrzymujących wynagrodzenie w wysokości płacy minimalnej wynosi ok. 1,4 mln osób. Najniższa (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  ;wnywać do takich krajów jak Irlandia czy Holandia, gdzie najniższa pensja krajowa wynosi ok. 1 400 euro. Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  , rentowe, wypadkowe i dobrowolne chorobowe. Jeśli najniższa krajowa idzie w górę, to automatycznie zwiększa się wysokość wspomnianych datków. Obecnie minimalne wynagrodzenie (...)

 • Porada prawna na temat najniższa krajowa w 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najniższa krajowa w 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  uzupełniania. Jakie składniki wynagrodzenia nie są uwzględniane w podstawie wymiaru zasiłku? W podstawie wymiaru zasiłku przysługującego w czasie trwania ubezpieczenia nie uwzględnia (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  , najniższa krajowa, minimalna płaca, minimalne wynagrodzenie, wynagrodzenie za pracę, najniższa płaca krajowa, najniższa krajowa płaca, od kiedy wzrosnie najnizsza (...)

 • Płaca minimalna na nowych zasadach

  . W razie jego braku wysokość minimalnej płacy ustala rząd. Przykładowo w 2010 r. Komisja Trójstronna ustaliła, że w kolejnym roku płaca minimalna wzrośnie do 1408 zł brutto. (...)

 • Wyższa płaca minimalna od 2015 roku?

  porównaniu do 2013 roku wzrosło o 80 zł. W przyszłym roku może nas więc czekać podwyżka minimalnego wynagrodznia o 70 zł. e-prawnik.pl płaca minimalna, wynagrodzenie minimalne, najniższa (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  jubileuszowej, - odprawy emerytalnej lub rentowej, - wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Przykład Najniższa krajowa 2012 wynosi 1500 zł brutto. Pan Nowak – pracując (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  przez 30 proc. W przyszłym roku wyniesie więc 415,80 zł. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Najniższa krajowa 2011, najniższa krajowa, minimalna płaca, minimalne wynagrodzenie, (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  . a-g, i oraz j, dotyczące rodziców (opiekunów prawnych) wnioskodawcy; dane, o których mowa w ww. lit. a, b, e-h oraz j, dotyczące dziadków wnioskodawcy, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych (...)

 • Kontrola NIK w ZUS. Ustalenia prawomocne

  publicznego, zarówno w 2010 r., jak i 2013 r. W wystąpieniu pokontrolnym, które zostanie opublikowane w BIP Najwyższa Izba Kontroli doceniła podjęte przez Zarząd Zakładu Ubezpieczeń (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego – (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  Europejskiej luka VAT wyniosła 14,06% (wobec 14,78% w 2013 r.). Z danych przedstawionych w raporcie wynika, że pozycja Polski w rankingu krajów europejskich corocznie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rodzica, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzica pozostającego w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  zawodową uważa się chorobę określoną w art. 235[1] Kodeksu pracy. Za chorobę zawodową uznaje się zatem chorobę, wymienioną w wykazie chorób zawodowych, jeżeli w wyniku (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  raty zaległości w płatności opłat abonamentowych, odsetki za zwłokę w ich uiszczaniu, opłatę, o której mowa w art. 5 ust. 3, oraz odsetki za zwłokę w jej uiszczeniu. Wniosek (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  wynosiło 3 570,89 zł, a w Podkarpackim 3555,47 zł. Stopa bezrobocia Podobne różnice występują również w przypadku stopy bezrobocia. W grudniu 2014 r. w całej Polsce (...)

 • NIK wytyka ZUS nieprawidłowości w przetargach

  ) - prowadziło wprost do wyboru dotychczasowego wykonawcy.NIK poinformowała też prezesa ZUS, że przy realizacji zamówień publicznych, zarówno w 2010 r., jak i w 2013 r., pracownicy ZUS (...)

 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jest porozumienie

  podstawowy kształt Porozumienia. W trakcie prac korzystano również z dorobku innych krajów europejskich, w tym z wypracowanych dokumentów: ustaw, rozporządzeń oraz kodeksów dobrych praktyk. Dokument (...)

 • KRRiT złożyła notyfikację listy ważnych wydarzeń sportowych

  wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne; 4) Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym; 5) zawody Pucharu Świata w (...)

 • Jak składać skargi i wnioski dotyczące administracji publicznej?

  w k.p.a.) służy prawo wniesienia skargi w przypadku niezałatwienia wniosku w terminie przepisanym albo wskazanym w zawiadomieniu. Wnioskodawcy niezadowolonemu ze sposobu załatwienia (...)

 • Zmieniają się opłaty za abonament RTV

  radio i telewizor - 18,65 zł miesięcznie. W przypadku opłacania dłuższego okresu abonamentu, stawki w przeliczeniu na miesiąc są niższe. Stawki abonamenty RTV w 2013 roku (...)

 • Oszukańcze firmy będą zwalczane

  ;, w 2014 – 31, a w 2013–26.   Nawet w tych nielicznych przypadkach odpowiedzialność była przeważnie iluzoryczna, ponieważ – w myśl obecnych przepisów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Najniższa krajowa

  Witam, na umowie mam najniższą krajową ale na tę kwotę składa się ryczałt za godziny nocne, ryczałt za nadgodziny i ryczałt za dyżury. Czy to (...)

 • Najniższa średnia krajowa 2012

  Witam,mam taki problem, zaczne od poczatku zeby przedstawic całą sytuację. Straciłem pracę w związku z restrukturyzacją mojego zakładu pracy. (...)

 • najniższa krajowa 2013

  czy najniższa krajowa już zaczęła obowiazywać czy dopiero ma zacząć? pracodawca musi obowiązkowa pracownikom na umowe o prace podniesc pensje do (...)

 • Obliczanie podstawy zasiłku chorobowego przy zmianie etatu

  Witam Proszę o pomoc w ustaleniu sposobu naliczania zasiłku chorobowego. Żona pracuje w agencji pracy tymczasowej prawie półtora roku, otrzymuje tygodniowe (...)

 • Problemy z pracodawcą

  Witam. Zaczełam pracę w małej firmie i od 4 lat pracuję na 1/4 etatu pracodawca podpisał ze mna umowę w 2010, 2011 roku, a do dziś nie umie się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane