Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  jubileuszowej, - odprawy emerytalnej lub rentowej, - wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Przykład Najniższa krajowa 2012 wynosi 1500 zł brutto. Pan Nowak – pracując (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  najniższą krajową, otrzymają - niezależnie od tego wynagrodzenia - dodatek za pracę w porze nocnej.   Najniższa krajowa, a obowiązki pracodawcy  Płaca minimalna (najniższa (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wynagrodzeń podatkami. Koszt pracownika pozostanie na dotychczasowym poziomie, a jego dochód netto wzrośnie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl składki ZUS, składki ZUS 2012, najniższa krajowa (...)

 • Porada prawna na temat najniższa krajowa 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najniższa krajowa 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  , składki ZUS, preferencyjne składki, działalność gospodarcza, firma, zus 2012, najniższa krajowa 2012

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  1 600 zł brutto. Tyle od Nowego Roku będzie wynosiła najniższa krajowa. W porównaniu do 2012 roku najniższa krajowa wzrośnie z 1 500 zł na 1 600, czyli o 100 (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  przez 30 proc. W przyszłym roku wyniesie więc 415,80 zł. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Najniższa krajowa 2011, najniższa krajowa, minimalna płaca, minimalne wynagrodzenie, wynagrodzenie (...)

 • Wyższa płaca minimalna od 2015 roku?

  porównaniu do 2013 roku wzrosło o 80 zł. W przyszłym roku może nas więc czekać podwyżka minimalnego wynagrodznia o 70 zł. e-prawnik.pl płaca minimalna, wynagrodzenie minimalne, najniższa (...)

 • Płaca minimalna na nowych zasadach

  minimalnego wynagrodzenia na rok 2013. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl najniższa krajowa, płaca minimalna, Sejm, wypłata, wzrost wynagrodzenia, minimalne wynagrodzenie

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  wierzyciela wygrywającego licytację do toczącego się już postępowania. W konsekwencji, jeśli początek postępowania egzekucyjnego przypadał przed dniem 3 maja 2012 r., nawet dokonane w ostatnim (...)

 • Tyle zarobi asysten sędziego

  ;lnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Sędziów. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 11 kwietnia 2012 r. w sprawie wynagrodzenia zasadniczego asystentów sędziów (Dz. U. 2012, (...)

 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jest porozumienie

  finansowych lub wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych przez nadawców. Porozumienie obowiązywać będzie od 1 lipca 2013 r. Po roku od jego wdrożenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób (Dz.U. UE L 103 z 13 kwietnia 2012 r., s. 51). Decyzja ta z dniem 1 kwietna 2012 (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko?

  rozliczyć się samodzielnie. Wówczas w rozliczeniu rocznym wykazują dochody od dnia uzyskania pełnoletniości. Będą to dochody uzyskane od dnia 18 urodzin lub daty ślubu. PIT 2012, rozliczenie (...)

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  przekroczy 14 dni – zapłacimy maksymalną stawkę. Nie wpadniesz w pułapkę podwójnego OC Część przepisów wspomnianej nowelizacji wejdzie w życie nieco później. Od 11 lutego 2012 (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za nadgodziny

  mnie - przelać komornikowi. Wcześniej nie przelewał komornikowi żadnej kwoty z moich pensji , ponieważ zarabiałem najniższa krajowa, czyli kwotę wolna od zajęć komorniczych. Pracodawca pozostałym (...)

 • Egzekucja prowadzona przez ZUS i US

  później zaczyna ona mieć dochody wyższe niż najniższa krajowa? Czy na poczet długów mogą być zajęte składki na ubezpieczenia (polisa na życie, trzeci filar)? Jak w takiej sytuacji (wyrok (...)

 • Oczekiwania wobec Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej (COP15)

  UNFCCC w okresie po 2012 rokuProgram ramowy UNFCCC powinien być elastyczny i obejmować wszystkie kraje, uwzględniając wspólne, ale zróżnicowane obowiązki. Powinien równie dużo uwagi poświęcić (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  szkolne, to czasu będzie więcej, a urlop można wziąć do ukończenia przez dziecko 10 lat. W roku 2011 urlop ojcowski będzie trwał tydzień, a wraz z nadejściem 2012 roku zostanie on wydłużony do (...)

 • Najniższa krajowa w 2018 r.

  Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie o 100 złotych więcej niż (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  , obecnie traci na znaczeniu, w szczególności po tzw. majowej nowelizacji Kpc z roku 2012, która zrównała podmioty profesjonalne i osoby fizyczne w wymogach im stawianych - tutaj na

 • Proces na stadionie? To niemożliwe

  większość zamieszek wybucha nie na stadionach w trakcie meczów, lecz po nich i poza boiskami. Ponadto problemem może być trzeźwość zatrzymanych. Na EURO 2012 możliwe będzie bowiem sprzedawanie (...)

 • Minimalne wynagrodzenie wyniesie 1600 zł

  najniższa pensja. (DM) najniższe krajowa, minimalna pensja, wypłata, wynagrodzenie

 • Kwota wolna od podatku - ile wynosi?

  . Wysokość takiego mandatu jest uzależniona od minimalnego wynagrodzenia za pracę. Kara może sięgnąć maksymalnie dwukrotności najniższej pensji. Z uwagi na to, że najniższa krajowa w 2015 (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  inaczej, najniższa liczba stawek wynosi 10, najwyższa - 720,§ 2. Wyrokiem nakazowym można wymierzyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających wysokości 200 stawek dziennych, chyba że kodeks

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczenia społeczne z tytułu wykonywania umowy uaktywniającej wynosi co najmniej tyle ile najniższa podstawa, o której mowa w art. 18 ust. 8 ustawy, ubezpieczonemu przysługuje wybór (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane