Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  sposób mogę rozliczyć powyższe koszty w KPiR? Czy powinienem przyjąć w koszty po prostu w/w dowody księgowe, tj. f-ra za najem, f-ra paliwo, kwit za parking, czy (...)

 • Ewidencjonowanie najmu lokalu

  wpisuję w pozycję najem i dzierżawa. Czy powinnam zaprowadzić jakąś ewidencję w ramach podatku dochodowego od osób fizycznych? Podatnicy wynajmujący nieruchomość w ramach (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  wypadkach określonych w umowie. Art. 674. Jeżeli po upływie terminu oznaczonego w umowie albo w wypowiedzeniu najemca używa nadal rzeczy za zgodą wynajmującego, poczytuje się w (...)

 • Opinia prawna na temat najem w kpir

  Nie szukaj dłużej informacji na temat najem w kpir, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prywatny wynajem a sprzedaż nieruchomości

  nieodpłatny sposób, uważa się udokumentowane nakłady, które zwiększyły wartość rzeczy i praw majątkowych, poczynione w czasie ich posiadania oraz kwotę zapłaconego podatku od spadków (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  budowane w innym celu, w tym także przeznaczenie pomieszczeń mieszkalnych na cele niemieszkalne;  2) podjęcie albo zaniechanie w obiekcie budowlanym lub jego części działalności (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;   5a) ochrona Pomników Zagłady w rozumieniu przepisów o ochronie terenów (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi (dot. najemców lokali stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków oraz najemców opłacających w dniu wejścia (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  przepisów obowiązujących przed tym dniem; w razie oddania w najem lokalu zamiennego, czynsz najmu za ten lokal w dniu zawarcia umowy najmu nie może w stosunku rocznym przekraczać (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  organizacyjnych, w szczególności izb, wydziałów i oddziałów, wyszczególnionych w statutach lub regulaminach wymienionych jednostek organizacyjnych. Zgodnie (...)

 • Umowa użyczenia a inwestycja

  ona miała miejsce w użyczonym lokalu. użyczenie, najem, inwestycja, odliczenie VAT, koszty podatkowe, odpisy amortyzacyjne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane