Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nagranie rozmowy telefonicznej

  nagranie rozmowy bez jego zgody. Czy miałem prawo nagrać tą rozmowę bez jego zgody? Jeżeli nie, jakie grożą mi konsekwencje? Czy nagranie będzie dowodem przed sadem? Samo nagranie rozmowy (...)

 • Dokonywanie nagrań rozmowy bez zgody rozmówcy

  . kiedy nagranie miało miejsce, kto dokonał nagrania, czy nagrał całą rozmowę, czy tylko jej fragment, dlaczego nagrał tę właśnie rozmowę, czy było to nagranie przypadkowe, czy celowe, (...)

 • Jak powołać świadków?

  postępowaniu karnym nie wynika obowiązek unieważnienia dowodu, który został zdobyty w sposób nielegalny (wyrok z 26 września 2000 r., sygn. V KKN 196/98). Sąd sam oceni czy takie nagranie (...)

 • Porada prawna na temat nagranie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nagranie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Monitorowanie posesji przy użyciu kamer

  ? Nie ma w przepisach prawa zakazu monitorowania kamerą video swojego terenu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by nagranie takie posłużyło jako dowód w przypadku zarejestrowania dokonywania jakiegoś

 • Nagrania magnetofonowe jako dowód

  , proces, cywilny, dowody, dowód, taśma magnetofonowa, magnetofon, dyktafon, nagranie

 • Nagrana rozmowa jako dowód

  dowodów w sposób swobodny. Poza nagraniem danej rozmowy dowodem będą również przesłuchania osób w niej uczestniczących. nagranie rozmowy, dowody, dowód w formie nagrania, podsłuch, rozmowa kontrolowana

 • Czy dowód z nagrania może zostać użyty w postępowaniu cywilnym?

  latach zmieniało, jednakże pamiętać należy, że prawo również chroni prywatność osób nagrywanych i nie każde, potajemnie pozyskane nagranie, będzie mogło być użyte, jako dowód, (...)

 • Fałszywe oskarżenia

  od konkretnych okoliczności. W zasadzie samo nagranie swobodnej rozmowy nagrywającego z drugą osobą bez jej wiedzy nie jest sprzeczne z prawem. Bezprawne będzie natomiast nagranie na (...)

 • Dowód na udzielenie pożyczki

  zadecyduje, czy powyższe nagranie może być dopuszczone jako środek dowodowy. Zgodnie z kodeksem cywilnym, gdy wartość umowy wynosi pięćset złotych i więcej, powinna być stwierdzona pismem, jest (...)

 • Mobbing - nagranie wypowiedzi

  na działanie w obronie uzasadnionego interesu.   mobbing, pracodawca, nagranie, dyktafon, zgoda, agresja,

 • Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego

  sprawę. badanie fonoskopijne, nagranie głosu, biegli, dowody, postępowanie dowodowe

 • Dowód w postępowaniu karnym

  sposób autorytarnie odpowiedzieć, czy ten konkretny dowód będzie uznany przez sąd. Może on natomiast być oczywiście w sądzie przedstawiony. postępowanie, karne, cywilne, dowód, nagranie, dopuszczalność

 • Dowód z podsłuchu w procesie cywilnym

  informacji).Tym samym, jako bezprawne, nagranie takie nie może być użyte w procesie. proces cywilny, dowód, podsłuch, telefon, nagranie, strona, przestępstwo, odpowiedzialność, dobra osobiste, (...)

 • Nagrania rozmów z ukrycia

  popełnienie przestępstwa, celowym wydaje się zawiadomienie o tym prokuratury i przedstawienie powyższych nagrań.   dopuszczalność dowodu, nagranie dźwięku, postępowanie, postępowanie (...)

 • Utrwalanie procesu leczenia pacjenta na nośnikach elektronicznych jako dowód w sprawach o błąd medyczny

  , uznając, iż podstępne nagranie prywatnej rozmowy godzi w konstytucyjną zasadę swobody i ochrony komunikowania się. Sąd wskazał przy tym, że skoro fakt rejestrowania rozmowy znany był tylko jednej (...)

 • Wykorzystanie nagrań bez zgody

  . Pomimo jednak tego, że nagranie zostało dokonane potajemnie, przy ocenie bezprawności nagrywania rozmów, na korzyść nagrywającego przemawia działanie w obronie usprawiedliwionego interesu prywatnego, (...)

 • Wniosek o sprostowanie protokołu

  wniosek o sprostowanie protokołu, powołując się na nieczytelność nagrania. Nagranie w tej części jest faktycznie złej jakości, jednak po wsłuchiwaniu się jednoznacznie określiłem, co kto mówił (...)

 • Nagrywanie wypowiedzi akcjonariuszy na posiedzeniu

  ), nagranie może być jedynie dodatkowym zapisem posiedzenia.   spółka akcyjna, rada nadzorcza, posiedzenia zarządu, protokół

 • Postępowanie o wykroczenie-zakłócanie spokoju

  widać, iż ja zachowuję się kulturalnie, a teściowie nawet nie otwierają drzwi. Nagranie kończy się z chwilą przyjazdu patrolu policji, który polecił mi wyłączyć kamerę. Od przesłuchania mnie (...)

 • Nagrywanie rozmów a sfera prywatności

  . Innymi słowy- osoba, która dokonała nagrania bez zgody osoby nagrywanej może ponieść odpowiedzialność za takie nagranie; jednakże sama kaseta będzie mogła stanowić dowód w sprawie, jeżeli (...)

 • Projekt ustawy o dostępności w konsultacjach

  to reklam i telesprzedaży. Osoba niepełnosprawna będzie mogła otrzymać ogólne warunki umów orazregulaminy bankowe w takich formach jak: nagranie audio, nagranie wizualne (...)

 • Nagranie jako dowód na sprawie rozwodowej

  Żona moja stwierdza, że działalność gospodarcza, którą prowadzę za granicą jest dochodowa i, że to ja sam ją o tym poinformowałem. Czy jeśli będę miał nagranie z rozmową, w trakcie której

 • Rejestracja przesłuchania dyktafonem

  lub na informatycznych nośnikach danych. strona, przesłuchanie, protokół, nagranie

 • Kamery w miejscu pracy

  zostać umieszczone w takich miejscach w jakich ich umieszczenie jest uzasadnione (np. wejście na teren zakładu pracy, hala fabryczna, magazyn, biura). kamera, miejsce pracy, pracodawca, pracownik, nagranie

 • Kopia protokołu przesłuchania

  świadek nie może nagrywać protokołowanych czynności. przesłuchanie, protokół przesłuchania, kopia protokołu, odpis, nagranie, nagrywanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nagranie rozmowy telefonicznej

  Mam watpliwości, czy nagranie prowadzonej rozmowy telefonicznej jest sprzeczne z prawem? Nagrałam taką rozmowę z osoba, która oskarżyła mnie o grożby (...)

 • Dowód w sprawie - nagranie

  Zostałam zmuszona przez męża (szantaż)do powiedzenia czegoś i zostało to przez niego nagrane na tel. komórkowy. Teraz mąż grozi mi że na rozprawie (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • groźby karalne art190kk

  mam pytanie. wczoraj w nocy mialem telefon podczas którego to grozono mi ze jezeli nie zaplace faktury to stanie sie cos zlego z moim zdrowiem. co najwazniejsze (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane