Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pielęgniarki i położne

  , nagana, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w zakładach służby zdrowia na okres od 1 do 5 lat,   zawieszenie prawa wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej na okres od 6 miesięcy (...)

 • Odpowiedzialność kierownika wycieczki szkolnej

  dyscyplinarnymi dla nauczycieli są: 1) nagana z ostrzeżeniem, 2) zwolnienie z pracy, 3) zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania, (...)

 • Zarządzanie nieruchomościami po zmianach 22 września 2004 r.

  obowiązków narzuconych mu przez przepisy podlega odpowiedzialności zawodowej, z tytułu której mogą być orzeczone wobec niego kary dyscyplinarne:upomnienie,nagana (teraz już bez wpisy do centralnego (...)

 • Opinia prawna na temat nagana

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nagana, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pijany pracownik w pracy

  dyscyplinarnej za uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom nauczycielskim. Karami dyscyplinarnymi dla nauczycieli są: 1) nagana z ostrzeżeniem, 2) zwolnienie z pracy, 3) zwolnienie z pracy (...)

 • Procedura zwalniania dyscyplinarnie nauczycieli

  przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.). Karami dyscyplinarnymi dla nauczycieli są: 1) nagana z ostrzeżeniem, 2) zwolnienie z pracy, 3) zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania

 • Nienależyte wykonanie usługi dentystycznej

  odpowiedzialność zawodowa lekarza. Za naruszenie przepisów o zasadach wykonywania zawodu lekarza sąd lekarski może orzekać następujące kary: 1) upomnienie, 2) nagana, 3) zawieszenie prawa wykonywania (...)

 • Kontrola NIK. Grunty skarbu państwa użytkowane bezprawnie

  przewiduje sankcje jedynie za wkroczenie na tereny ogrodzone) jak i w kodeksie wykroczeń (grzywna do 500 zł lub nagana). Kontrola pokazała, że także działania (lub ich brak) samych jednostek kontrolowanych

 • Dyscyplinarki prawników w Senacie. Jakie kary dla adwokatów?

  (oraz ich aplikantów), wyliczając, że karami dyscyplinarnymi są w kolejności od najłagodniejszej: upomnienie, nagana, kara pieniężna, zawieszenie prawa do wykonywania zawodu na czas od trzech (...)

 • Nie będzie kar za deptanie miejskich trawników?

  określać gmina. Za deptanie trawników poza wyznaczonymi terenami nadal będzie groziła nagana lub kara grzywny do 1000 zł. Ustawa ma wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku (...)

 • Lekarz "jawnie" odpowie za swoje błędy

  nich jest nieskuteczna (upomnienie, nagana), druga często oznacza „śmierć zawodową" ukaranego (czasowe bądź całkowite pozbawienie prawa wykonywania zawodu). Ustawodawca proponuje trzy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nagana

  Witam dostałem naganę i co teraz czy kiedyś po jakim czasie zniknie mi ona z akt? czy jest to w ogóle możlwe? z góry dziękjuję z odpowiedzi (...)

 • Kara Nagany

  Witam.Czy pracodawca nakładając karę musi wyszczegolnic rodzaj popełnionego wykroczenia w sposób konkretny tz. dokładnie za jakie przewinienie.Co (...)

 • Skarga na urzędnika w 2011 - przewlekanie sprawy - jaka kara dla urzędnika ??

  Gdy organ wyższego stopnia stwierdzi, że zażalenie jest uzasadnione, to wyznaczy urzędowi termin na załatwienie sprawy. Ustaleni zostaną winni, którzy (...)

 • Jaka kara za łamanie przepisów BHP?!

  Witam, osoba pracująca na magazynie, nie przestrzegała przepisów BHP dotyczących wózków widłowych(wyścigi elektrycznymi wózkami). Co grozi za (...)

 • nagana - porada

  Opisze sytuacje która miała miejsce. Pracownik opuścił stanowisko pracy o 13:30 a powinien pracować do 14. Następnego dnia zgłosił się do przełożonego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane