Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  ; 2) indywidualnych technicznych i chemicznych środków lub urządzeń przeznaczonych do obezwładniania i konwojowania osób albo do zatrzymywania oraz unieruchamiania pojazdów mechanicznych (...)

 • Kontrola administracji

  publikacje naukowe (artykuły monografie). 5.   kontrola wewnętrzna - administracja kontroluje samą siebie (głównie sprawują ją organy centralne i naczelne). Kontrola (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  zagranicznego. Płatnicy składek i terenowe jednostki organizacyjne ZUS (TJO ZUS), którzy są zobowiązani do ustalania prawa do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i ich wypłaty, ustalają (...)

 • Porada prawna na temat nadz��r i kontrola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nadz��r i kontrola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontrola podatkowa w przedsiębiorstwie

  szczególności, które zastrzeżenia nie zostały uwzględnione, wraz z uzasadnieniem faktycznym i prawnym. Tomasz Schwertnerwww.e-prawnik.pl kontrola skarbowa, kontrola podatkowa, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  informacji może być w każdym czasie wycofany przez właściwy organ. Art. 305j. W sprawach nieuregulowanych w art. 305b-305i stosuje się odpowiednio przepisy rozdziałów 1, 2, 4, 5, 8, 9 i (...)

 • Zmiany w kontroli skarbowej

  kontrola i ujawnianie towarów nielegalnie wprowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.  W granicach i na zasadach określonych w odrębnych przepisach kontrola skarbowa (...)

 • Kontrola celno-skarbowa

  ;b ustalać tożsamość osób; przesłuchiwać kontrolowanego i inne osoby; przeszukiwać lokale i inne pomieszczenia, miejsca i rzeczy; zasięgać opinii biegłych; zabezpieczać (...)

 • Kontrole NIK

  upoważnienie wydane przez Prezesa NIK. Gdzie i kiedy odbywa się kontrola? Kontrola odbywa się w siedzibie jednostki kontrolowanej oraz w miejscach, gdzie wykonuje ona swoje zadania. Kontrolerzy (...)

 • Kontrole u przedsiębiorcy

  .       Przedsiębiorca jest obowiązany prowadzić i przechowywać w swojej siedzibie książkę kontroli oraz upoważnienia i protokoły kontroli, a także udostępniać je na żądanie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  religijnych i nauczaniu religii oraz korzystanie z widzeń, spacerów, kąpieli, zajęć kulturalno-oświatowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu, a także ich udział w czynnościach procesowych, (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  ;wkowych na rachunek podmiotu kwalifikowanego - w jego imieniu) i reprezentanta podmiotu kwalifikowanego, a także jego beneficjenta rzeczywistego,  datę ustanowienia pełnomocnika lub reprezentanta (...)

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  przekraczania granicy państwowej, zrealizowany został szereg znaczących inwestycji w drogowych i kolejowych przejściach na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą, jak również w lotniczych (...)

 • Czym kończy się kontrola celno-skarbowa?

  rejestrujących. Natomiast zgodnie z art. 85 ustawy o KAS, kontrola celno-skarbowa w zakresie przestrzegania prawa dewizowego w zakresie ograniczeń i obowiązków określonych dla rezydentów, (...)

 • Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych

  charakterze - produkty rolne i środki spożywcze, o których mowa w przepisach krajowych i w przepisach Unii Europejskiej dotyczących oznaczeń geograficznych, nazw pochodzenia i świadectw (...)

 • Rok kontroli ex-post zakończony

  , „Interwencyjny zakup i sprzedaż cukru" i „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej" /kontrola dwutematyczna/ - (1) kontrola, (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  § 1 i 3, art. 79, art. 80 § 1 i 3, art. 81-83, art. 85, art. 86 § 1a, 2 i 3, art. 87, art. 88, art. 89 § 1, 1a i 3, art. 90, art. 92-98, art. 103 § 1, art. 106-108, (...)

 • Udzielasz zamówień publicznych - kto i w jaki sposób może cię kontrolować? (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  wskazujących na nieważność umowy, wykonawca może odmówić jej podpisania. Co ważne, odmowa podpisania umowy w takiej sytuacji nie powoduje utraty wniesionego przez wykonawcę wadium. Kontrola następcza Kontrola

 • Niekonstytucyjne przeszukania

  przepisy kilku ustaw i rozporządzeń regulujących funkcjonowanie tzw. służb, w których użyto pojęć „przeszukanie osoby” ikontrola osobista”, nie definiując (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  wydanie zaświadczenia i potwierdzenie dokonania opłaty skarbowej na adres: Ministerstwo Inwestycji i RozwojuDepartament Architektury, Budownictwa i Geodezjiul. Chałubińskiego 4/600-928 (...)

 • Superfiskus - czyli co zmienia Krajowa Administracja Skarbowa?

  ) przejmie dotychczasowe zadania Krajowej Informacji Podatkowej i Informacji Celnej, co zapewni jednolitą informację podatkową i celną. KIS będzie wydawać interpretacje podatkowe, informować (...)

 • Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Czy ktoś kontroluje ZUS?

  Kogo dotyczy kontrola zadań i obowiązków w zakresie ubezpieczeń społecznych? Kontrola wykonywania zadań i obowiązków w zakresie ubezpieczeń społecznych dotyczy zadań i (...)

 • Co pozostaje po kontroli skarbowej?

  Czym kończy się kontrola skarbowa?   Kontrola skarbowa uregulowana została w ustawie o kontroli skarbowej, a w zakresie tam nieuregulowanym stosuje się doń odpowiednio przepisy Ordynacji

 • Jakość handlowa świeżych owoców i warzyw

  zapakowany, zaprezentowany i dobrze oznakowany. Kontrola wykazała jednak szereg nieprawidłowości w zakresie jakości handlowej świeżych owoców i warzyw, a także pieczarek. Stwierdzone (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  zgodą dyrektora zakładu karnego do wytwarzania i zbywania wykonanych przedmiotów, 6) korzystania z urządzeń i zajęć kulturalno-oświatowych i sportowych, radia, telewizji, książek (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  osób i mienia współpracują z Policją, jednostkami ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej i strażami gminnymi (miejskimi). Jak poznać kto jest pracownikiem ochrony i do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane