Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nadpłata podatku

  przyszłych zobowiązań podatkowych, jeżeli nadpłata przekracza kwotę 8,80 zł.   W jaki sposób rozliczana jest nadpłata z zaliczek na podatek? Nadpłatę wynikającą z zaliczek (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa tekst pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 137 poz. 926; tekst jednolity: Dz. U. 2005 r. Nr 8 poz. 60; Dz.U.2004 Nr 93, poz. 894; Dz.U.2005 Nr 86, poz. 732, Nr 85, poz. (...)

 • PIT 2012. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  kosztów egzekucyjnych oraz 5 zł opłat manipulacyjnych. Ostatecznie zwrot podatku zostanie pomniejszony o 530 zł. Zatem w sytuacji, gdy nadpłata podatku wynosiła przykładowo 600 zł, na nasze (...)

 • Porada prawna na temat nadpłata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nadpłata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2013. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  zł. Zatem w sytuacji, gdy nadpłata podatku wynosiła przykładowo 600 zł, na nasze konto trafi ostatecznie jedynie 70 zł. Gdy nadpłata nie pokryje całej zaległości, urząd ściągnie jedynie (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  , nadpłata, PIT, skarbowy, urząd

 • Zwrot nadpłaty z PIT można mieć nawet dwa miesiące szybciej

  zeznanie. Uwaga: nadpłata, której wysokość nie przekracza kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym (8,80 zł), podlega zwrotowi wyłącznie w kasie. Katarzyna Rola-Stężycka, Tax (...)

 • Nadpłata w VAT

  powstania.  Polecamy również artykuł serwisu e-prawnik.pl: Terminy i warunki bezpośredniego zwrotu VAT nadpłata, wniosek o stwierdzenie nadpłaty, korekta deklaracji, zaliczenie nadpłaty

 • Nadpłata wynikająca z formularza PIT-40A/11A

  rok podatkowy powstanie różnica na korzyść podatnika (nadpłata), organ rentowy zalicza ją na poczet zaliczki należnej za marzec roku następującego po roku podatkowym. Jeżeli zaś nadpłata (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  , podatnik, podatek, nadpłata, pisemna interpretacja, decyzja podatkowa, Ordynacja podatkowaWykonanie decyzji

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  nadpłata, zalicza się ją na poczet zaliczki należnej za marzec, a jeżeli po pobraniu tej zaliczki pozostaje nadpłata, płatnik zwraca ją podatnikowi w gotówce. W razie gdy stosunek uzasadniający

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komornik nie wypłaca alimentów

  Witam! We wrześniu ubiegłego roku ukończyłem 18 lat. Od 1996r. przeciwko mojemu ojcu, który mnie porzucił gdy byłem niemowlęciem, toczy się postępowanie (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • nadpłata za ogrzewanie

  Kupiłem w styczniu mieszkanie, w marcu przyszło rozliczenie za CO i okazuje się ze jest nadpłata. Czy zwrot tej nadpłaty należy do mnie czy do byłego (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Zwrot opłat za wydanie karty pojazdu

  "Opłata za wydanie karty pojazdu była pobierana w wysokości 500 zł na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wysokości opłat (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane