Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieodebranie wezwania zapłaty zaległości a najem

  wykazać, iż złożył stosowne oświadczenie. Zatem dla potrzeb przyszłego postępowania sądowego powinien Pan wysyłać wszelką korespondencję listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem (...)

 • Zameldowanie a wysłanie listu poleconego

  taki list przyjęty do przewozu i doręczenia za potwierdzeniem nadania, wyodrębniony w przewozie i doręczony za pokwitowaniem odbioru. Osoba nadawcy listu poleconego (...)

 • Eksmisja najemcy

  pieczywa funkcjonuje nieprzerwanie i jest obsługiwany przez pracownika najemcy. Czy dla bezpieczeństwa wskazane byłoby powtórne wysłanie dłużnikowi na oba adresy listem poleconym za potwierdzeniem (...)

 • Porada prawna na temat nadawanie listu poleconego za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nadawanie listu poleconego za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Doręczenie oświadczenia osobie prawnej

  stało się możliwe, np. poprzez dostarczenie do siedziby przedsiębiorstwa listu poleconego i pozostawienie awizo w razie braku osoby uprawnionej do odbioru listów z ramienia przedsiębiorstwa. (...)

 • Co zrobić jak klient nie płaci mi za wykonane usługi? Jak prawidłowo przygotować wezwanie?

  go dłużnikowi za pośrednictwem listu poleconego za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Podobnie jak z formą, prawo nie reguluje także niezbędnych elementów (...)

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  doręcza się za pokwitowaniem odbioru. Odbierający potwierdza odbiór swym czytelnym podpisem zawierającym imię i nazwisko na zwrotnym pokwitowaniu, na którym doręczający (...)

 • Niewypłacalny najemca

  wezwanie do zapłaty mogę uważać za doręczone i skuteczne? Czy mam prawo wypowiedzieć teraz najemcy umowę najmu w trybie natychmiastowym i jakiej formie mogę to uczynić (listem poleconym za (...)

 • sposób doręczenia wypowiedzenia umowy najmu

  Wynajmujący nie płaci za wynajem mieszkania. Nie odbiera telefonów oraz nie otwiera domofonu i drzwi do mieszkania. Czy umowę najmu mieszkania można wypowiedzieć poprzez wysłanie listu poleconego (...)

 • Doręczanie wezwań przez komornika

  określony w art. 131-147 kpc. Jednak pisma sadowe można doręczać nie tylko przez pocztę. Może tego dokonywać komornik osobiście. W takim przypadku nie stosuje się listu poleconego za (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  listu poleconego oraz kartę zwrotną potwierdzenia odbioru korespondencji z opisanym wyżej pismem należy zachować i najlepiej przypiąć do kserokopii wysłanego przez nas pisma. - Można (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • Zostało TYLKO 6 DNI!!!! ZŁAPANA PRZEZ KONTROLERÓW !!!!!

  WITAM PROSZĘ O POMOC BO NIE WIEM CO ROBIĆ Spisano mnie 6 miesięcy temu z legitymacji studenckiej za brak biletu dodam, że nie podpisywałam kary. Przyszły (...)

 • odebranie darowizny po 16 latach

  Witam. Mam taką nietypową sprawę. W 1995 roku na moją teściową jej rodzice przepisali całe gospodarstwo z budynkami. W akcie nie ma nic na temat (...)

 • Zwolnienie z pracy

  Jeżeli dostałem wymówienie z pracy ze wzgledów ekonomicznych firmy-redukcja to czy przysługują mi dodatkowe pieniądze - wielokrotność miesięcznego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane