Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  pełnomocnictwo wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. Zob.: wniosek o nadanie numeru PESEL. Zmiana numeru PESEL Numer PESEL jest zmieniany w przypadku: sprostowania (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  pracownik socjalny tego domu pomocy społecznej ustala jej aktualną sytuację w miejscu zamieszkania lub pobytu, która stanowi podstawę indywidualnego planu wsparcia po przyjęciu tej osoby do domu

 • Obowiązek meldunkowy

  , nazwy województwa oraz kodu pocztowego; w innych gminach - nazwy miejscowości, numeru domu i lokalu, nazwy gminy, nazwy województwa, kodu pocztowego oraz nazwy ulicy, jeżeli w miejscowości

 • Porada prawna na temat nadanie numeru domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nadanie numeru domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  ), nazwa firmy.  ##baner## Co daje złożenie wniosku CEIDG-1? Efektem złożenia wniosku jest: wpis do ewidencji, nadanie numeru NIP, nadanie numeru REGON, zgłoszenie (...)

 • Obowiązek meldunkowy pod określonym adresem

  Z informacji uzyskanych w Państwa serwisie rozumiem, że można się meldować w domu letniskowym, ale trzeba podać adres. Moja działka ma tylko numer ewidencyjny gruntów, nie ma numeru domu. (...)

 • Regon - tryb i termin nadania

  Czy nadanie firmie podstawowego numeru REGON oznacza nadanie go nowej firmie? W jakim terminie od daty rozpoczęcia działalności należy uzyskać numer REGON? Czy niedotrzymanie terminu rodzi (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  po stronie nabywcy będzie zatem oznaczał niemożność zastosowania stawki 0 %. Usługi wymagające posiadania numeru unijnego Przepisy o nadaniu numeru unijnego stosuje się również do podatników

 • Zakończenie budowy domu i zameldowanie

  , numeru domu i lokalu (pomieszczenia), nazwy gminy i województwa. Aby się zameldować należy zatem mieć oznaczony adres. zgłoszenie użytkowania, pozwolenie na użytkowanie, zameldowanie, zakończenie (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  , jeżeli nie nadano mu numeru PESEL lub oświadczenie drugiego z rodziców dziecka zawierające powyższe dane i wskazujące NIP i nazwę płatnika. Wypłata podwyższenia zasiłku macierzyńskiego (...)

 • Uzyskanie numeru NIP i REGON

  Czy spółka z o.o. w organizacji, czyli nieposiadająca jeszcze wpisu do KRS, może skutecznie zarejestrować się w Urzędzie Skarbowym oraz ubiegać się o nadanie numeru REGON, czy też może to (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • numer domu nadany przez gminę

  Witam, czy można się nie zgodzić na numer administracyjny domu nadany przez gminę? Czy numerowanie musi byc kolejne? I czy można wnioskować np. o (...)

 • nadanie numeru nip

  witam! słyszałam, że od 1 lipca zostaje zniesione posiadanie numeru NIP dla osób fizycznych, które nie posiadają działalności gospodarczej. Ale (...)

 • Nadanie numeru porządkowego nieruchomości

  Witam wszystkich i bardzo serdecznie proszę o poradę. Od kilku lat posiadam działkę budowlaną na wsi i powoli, etapami, buduję dom. W miejscowym (...)

 • Legitymacja prasowa

  Mam pytanie: czy żeby wyrobić sobie legitymację prasową należy gdzieś redakcję zarejestrować w sądzie ? Prowadzę popularny serwis sportowy (internetowy) (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane