Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  . Podatek VAT musi być jednak wyrażony na fakturze w złotówkach - przyjmując, że kurs z dnia wystawienia faktury wynosi 3,9, na fakturze będą widniały kwoty: 2.000 euro (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  na rzecz tych organizacji – wówczas podstawą opodatkowania jest kwota, jaką w celu uzyskania w danym momencie takich towarów nabywca na takim samym etapie sprzedaży jak ten, na (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, (...)

 • Porada prawna na temat nabywca a odbiorca na fakturze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabywca a odbiorca na fakturze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  , nabywca, osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, dane na fakturze, NIP nabywcy, rolnik ryczałtowy, faktury „VAT-RR” wystawiane dla rolników ryczałtowych, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  oraz osoby fizyczne: 1) na których ciąży obowiązek uiszczenia cła, również w przypadku, gdy na podstawie przepisów celnych importowany towar jest zwolniony od cła albo cło na (...)

 • Współdziałanie stron dla terminowego zrealizowania zobowiązania - opinia prawna

  , w formie pisemnej (lub fakt jej zawarcia jest udokumentowany jedynie fakturami vat), na podstawie których sprzedawca sprzedawał, a nabywca kupował określoną ilość półosi za kwotę x (na (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  podatku naliczonego nad należnym będzie mogła być przeniesiona do rozliczenia na następny okres rozliczeniowy. Noty korygujące   Nabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę lub (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  określony na 10 kwietnia 2006 r. Spółka dokonała następujących płatności: w dniu 31 marca – na kwotę 48.800 zł, w dniu 20 kwietnia – na kwotę 47.200 zł, w dniu (...)

 • Zwrot VAT zagranicznym firmom

  fakturze. Na niniejszą odpowiedź nie mają wpływu przepisy krajowe dotyczące podatków bezpośrednich. Oznacza to, iż nienależny VAT, wykazany w wyniku błędu na wystawionej na (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  numer, pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium państwa członkowskiego, na którym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane