Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  marży. Ponadto przepisy ustawy o VAT zawierają katalog informacji, które nie są wymagane na fakturze oraz informacje - jakie mogą, lecz nie muszą być zawarte w fakturze. Podatnik (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  . Podatek VAT musi być jednak wyrażony na fakturze w złotówkach - przyjmując, że kurs z dnia wystawienia faktury wynosi 3,9, na fakturze będą widniały kwoty: 2.000 euro (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  na rzecz tych organizacji – wówczas podstawą opodatkowania jest kwota, jaką w celu uzyskania w danym momencie takich towarów nabywca na takim samym etapie sprzedaży jak ten, na (...)

 • Porada prawna na temat nabywca a odbiorca na fakturze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabywca a odbiorca na fakturze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, (...)

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  , nabywca, osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, dane na fakturze, NIP nabywcy, rolnik ryczałtowy, faktury „VAT-RR” wystawiane dla rolników ryczałtowych, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  oraz osoby fizyczne: 1) na których ciąży obowiązek uiszczenia cła, również w przypadku, gdy na podstawie przepisów celnych importowany towar jest zwolniony od cła albo cło na (...)

 • Współdziałanie stron dla terminowego zrealizowania zobowiązania - opinia prawna

  , w formie pisemnej (lub fakt jej zawarcia jest udokumentowany jedynie fakturami vat), na podstawie których sprzedawca sprzedawał, a nabywca kupował określoną ilość półosi za kwotę x (na (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  podatku naliczonego nad należnym będzie mogła być przeniesiona do rozliczenia na następny okres rozliczeniowy. Noty korygujące   Nabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę lub (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  określony na 10 kwietnia 2006 r. Spółka dokonała następujących płatności: w dniu 31 marca – na kwotę 48.800 zł, w dniu 20 kwietnia – na kwotę 47.200 zł, w dniu (...)

 • Zwrot VAT zagranicznym firmom

  fakturze. Na niniejszą odpowiedź nie mają wpływu przepisy krajowe dotyczące podatków bezpośrednich. Oznacza to, iż nienależny VAT, wykazany w wyniku błędu na wystawionej na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane