Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  ;15) nabycie przez osoby zaliczone do I grupy podatkowej własności rzeczy lub praw majątkowych w drodze nieodpłatnego zniesienia współwłasności; 16) nabycie w drodze spadku (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  ); nabycie praw do wkładów w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub w spółdzielni kółek rolniczych;   nabycie w drodze darowizny pieniędzy lub innych rzeczy (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  ;oznaczania przedmiotu odrębnej własności lokali;  5) bankowo-hipotecznej wartości nieruchomości;  6) określania wartości nieruchomości na potrzeby indywidualnego inwestora; 

 • Porada prawna na temat nabycie własności

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabycie własności, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czego dotyczy zasiedzenie?

  materialny, mogąca być przedmiotem własności i obrotu cywilnoprawnego oraz indywidualnego posiadania. Należy pamiętać, że nabycie własności przez zasiedzenie może dotyczyć jedynie (...)

 • Darowizna dla syna.

  własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych (dzieci, wnuki, prawnuki), wstępnych (rodzice, dziadkowie), pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę, jeżeli zgłoszą nabycie (...)

 • Darowizna

  nie obejmuje przypadków, gdy nabycie następuje na podstawie umowy zwartej w formie aktu notarialnego. Przeniesienie własności nieruchomości w drodze umowy wymaga zachowania formy aktu

 • Zasiedzenie nieruchomości a przychód

  sądu z wnioskiem o stwierdzenie zasiedzenia. Samo nabycie własności następuje jednak z mocy samego prawa, a orzeczenie stwierdzające nabycie własności przez zasiedzenie ma jedynie (...)

 • Czy najbliższa rodzina nie będzie już płaciła podatku od spadków i darowizn?

  samej osoby lub po tej samej osobie w okresie 5 lat, poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie nie przekracza kwoty określonej w art. 9 ust. 1 pkt 1 oraz gdy nabycie następuje (...)

 • Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn  (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 142 pozycja 1514, ze zmianami). zasiedzenie, nabycie własności, własność rzeczy, posiadanie

 • Zasiedzenie i dział spadku

  małżeńskiej. 2. Zgodnie z  postanowieniem SN dnia z 3 kwietnia 2003 r., V CK 60/2003, OSNC 2004, nr 6, poz. 101, w postanowieniu stwierdzającym nabycie własności nieruchomości przez zasiedzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • Podatek od darowizny - zwolnienie od podatku !!!

  Zwalnia się od podatku, między innymi nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, (...)

 • darowizna 2012

  Hej, ludziska mam pytanie, czy nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych w drodze darowizny podlega opodatkowaniu według stawki 20%? Nabycie własności (...)

 • ulga nielimitowana

  W roku 1993 zmarła matka mojego męża. we wrześniu 2009 miała miejsce rozprawa o ustalenie spadku. Mój mąż otrzymał prawomocne postanowienie sądu (...)

 • Jak nabyć prawo własności nieruchomości przez zasiedzenie?

  Już tłumaczę o co chodzi. Domek w którym mieszka dziadek, a teraz mój syn. Syn tam mieszka od 18 roku życia, bo to wiąże się z jego planami na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane