Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura dla rolnika i chałupnika

  ubezpieczenia społecznego: chorobowego lub opiekuńczego, c) świadczenia rehabilitacyjnego, d) świadczeń wymienionych w lit. b) i c) po ustaniu obowiązku ubezpieczenia, 2) pobierania renty chorobowej (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury

  szczególnych warunkach zgodnie z DZ.XIV poz 24 pkt 1 nabywam prawa do wcześniejszej emerytury? Czy reguluje to inna ustawa? Jakie muszę przedstawić dokumenty w ZUS? Zakład remontowy w B. wystawił (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  , ojczyma, macochę oraz rodzeństwo - oznacza to, iż zwolnienie, w porównaniu do osób zaliczonych do I grupy podatkowej, nie obejmie zięcia, synowej oraz teściów. Do (...)

 • Opinia prawna na temat nabycie praw do emerytury osob urodzonych po 1949

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabycie praw do emerytury osob urodzonych po 1949, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa zlecenia może pozbawić prawa do wcześniejszej emerytury

  Sądu Najwyższego, który w składzie siedmiu sędziów podjął uchwałę:Ubezpieczeni urodzeni przed dniem 1 stycznia 1949 r., którzy po rozwiązaniu stosunku pracy (...)

 • Mają być emerytury kapitałowe!

  otrzymają dożywotnią emeryturę kapitałową, podobnie jak mężczyźni. Nabycie prawa do dożywotniej emerytury kapitałowej następuje jeżeli, oprócz ukończenia 65 lat, kwota (...)

 • Wiek emerytalny, a rozwiązanie stosunku pracy

  ;r między kontynuowaniem zatrudnienia a statusem emeryta. Nikt nie może też zmusić innej osoby do rozwiązania stosunku pracy z tego tylko powodu, że nabyła uprawnienie do emerytury. Istnieje (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  nie mieli miejsca stałego pobytu lub siedziby na terytorium RP, nie podlega także nabycie w drodze spadku lub darowizny praw autorskich i praw pokrewnych, praw do projektów (...)

 • Emerytura kolejowa dla urodzonych po 31 grudnia 1948 r.

  grudnia 1948 roku, mogą ubiegać się tylko kobiety urodzone w latach 1949 - 1953. W obecnym stanie prawnym nie istnieją inne podstawy do nabycia emerytury na zasadach emerytury kolejowej. (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla urodzonych po 31.12.48r

  przywileju wcześniejszej emerytury gdy skończę 60 lat? Spośród osób urodzonych w okresie od 31 grudnia 1948 r. do 1 stycznia 1969 r. na wcześniejszą emeryturę mogą przejść Ci, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  do odpłatnego korzystania albo wniesionego do spółki przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, odpowiednio z dnia kupna, przyjęcia do odpłatnego korzystania albo wniesienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane