Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury

  przepisach spełnią do dnia 31 grudnia 2007 r.  Jeżeli ubezpieczony nie zawrze umowy o przystąpieniu do otwartego funduszu emerytalnego w terminie do dnia 31 grudnia 1999 r., uważa (...)

 • Określenie szkodliwego stanowiska pracy

  Ubezpieczeń Społecznych o emeryturach dla ubezpieczonych urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r. Zgodnie z ich treścią ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje emerytura (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  jest więc nabycie w drodze dziedziczenia praw do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej przez osobę zaliczoną do I lub II grupy podatkowej, jeżeli spełnia (...)

 • Porada prawna na temat nabycie praw do emerytury osob urodzonych po 1949

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabycie praw do emerytury osob urodzonych po 1949, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie są prawa człowieka?

  uznawać prawo rodziców do zapewnienia wychowania i nauczania zgodnie z ich własnymi przekonaniami religijnymi i filozoficznymi.  Prawo do wolnych wyborów W 1 Protokole (...)

 • Emerytura po pracy w Polsce i w Niemczech

  emerytury (dotyczy to osób urodzonych przed 1 stycznia 1949 r.), to ZUS doliczy czas pracy wykonywanej w Niemczech. W Polsce warunkiem uzyskania świadczenia emerytalnego (dla osób urodzonych (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a prawo do wcześniejszej emerytury

  pośrednictwem ZUS-u, na dochody budżetu państwa oraz warunki do uzyskania emerytury określone w tych przepisach spełnią do dnia 31 grudnia 2008 r. Dla uzyskania prawa do wcześniejszej (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  nie mieli miejsca stałego pobytu lub siedziby na terytorium RP, nie podlega także nabycie w drodze spadku lub darowizny praw autorskich i praw pokrewnych, praw do projektów (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury

  szczególnych warunkach zgodnie z DZ.XIV poz 24 pkt 1 nabywam prawa do wcześniejszej emerytury? Czy reguluje to inna ustawa? Jakie muszę przedstawić dokumenty w ZUS? Zakład remontowy w B. wystawił (...)

 • Wiek emerytalny, a rozwiązanie stosunku pracy

  ;r między kontynuowaniem zatrudnienia a statusem emeryta. Nikt nie może też zmusić innej osoby do rozwiązania stosunku pracy z tego tylko powodu, że nabyła uprawnienie do emerytury. Istnieje (...)

 • Mają być emerytury kapitałowe!

  otrzymają dożywotnią emeryturę kapitałową, podobnie jak mężczyźni. Nabycie prawa do dożywotniej emerytury kapitałowej następuje jeżeli, oprócz ukończenia 65 lat, kwota (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane