Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przejęcie długu

  wartości nabytego przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego według stanu w chwili nabycia, a według cen w chwili zaspokojenia wierzyciela. Odpowiedzialności tej nie można bez zgody wierzycieli (...)

 • Odpowiedzialność spadkobiercy za długi wobec KRUS

  , to kto powinien to zrobić? Ponieważ nie jestem w stanie prowadzić w/w gospodarstwa - jestem na rencie chorobowej i nigdy nie posiadałem gospodarstwa rolnego chcę oddać ten spadek na (...)

 • Umowa darowizny przenosząca własność gospodarstwa rolnego a zaliczenie jej na poczet zachowku

  Jak powinna wyglądać umowa darowizny o przeniesieniu własności gospodarstwa rolnego oraz czy takie przeniesienie gospodarstwa można zaliczyć na poczet zachowku? Aby umowa darowizny została (...)

 • Opinia prawna na temat nabycie gospodarstwa rolnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabycie gospodarstwa rolnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt o rekompensatach za przejęte przez Państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  wszelkie wierzytelności, w tym przypadku nawet wtedy, gdy wiążą się (sąskładnikiem) przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolnego, apteki lub taboru żeglugi śródlądowej. Jak określana będzie (...)

 • Nabycie nieruchomości rolnej a prawo pierwokupu

  wyjątki, kiedy nabycie nieruchomości rolnych następuje bez obciążenia go ograniczeniem jakim jest prawo pierwokupu. Mianowicie zgodnie z art. 3 ust. 5 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (...)

 • Nabycie własności nieruchomosci przez zasiedzenie

  Sąd uznał w 1991 r., że osoba zmarła w 1981 r. nabyła prawo własności przez zasiedzenie do gospodarstwa rolnego użytkowanego po swojej matce zmarłej w 1955 r., a następnie podzielił je pomiędzy

 • Praca w gospodarstwie rolnym a wymiar urlopu

  , że jest właścicielem gospodarstwa i ziemi od 4 lat. Domaga się wyższego wymiaru urlopu czyli 26 dni. Czy do ustalenia wymiaru urlopu również wliczamy prowadzenie gospodarstwa? Z tytułu ukończenia

 • Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży działki

  nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Istotne znaczenie ma w tej kwestii art. 21 paragraf 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Stanowi on, że wolne od podatku (...)

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  rolnych obejmują nie tylko istniejące już gospodarstwa rolne rozumiane w świetle przepisu art. 55[3] k.c. ale także dotyczą składników gospodarstwa rolnego, wymienionych w przepisie (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  zastosowanie znajdą przepisy szczególne. Więcej na ten temat w artykule Dziedziczenie gospodarstwa rolnego przed ogłoszeniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego (wyrok TK z dnia 31 stycznia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spadek po rodzicach

  Wyrokiem Sądu przyznano mi 1/2 części spadku w całości po zmarłych rodzicach. Na wniosek Urzędu Skarbowego Spóldzielnia Mieszkaniowa wyodrębniła (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Proszę o pomoc.

  Witajcie! Mam mały problem. Jestem współwłaścicielem gospodarstwa rolnego. Gruntów ornych i łąk jako współwłaściciele nie używamy/uprawiamy. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane