Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt o rekompensatach za przejęte przez Państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  wszelkie wierzytelności, w tym przypadku nawet wtedy, gdy wiążą się (sąskładnikiem) przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolnego, apteki lub taboru żeglugi śródlądowej. Jak określana będzie (...)

 • Nabycie własności nieruchomosci przez zasiedzenie

  Sąd uznał w 1991 r., że osoba zmarła w 1981 r. nabyła prawo własności przez zasiedzenie do gospodarstwa rolnego użytkowanego po swojej matce zmarłej w 1955 r., a następnie podzielił je pomiędzy

 • Praca w gospodarstwie rolnym a wymiar urlopu

  , że jest właścicielem gospodarstwa i ziemi od 4 lat. Domaga się wyższego wymiaru urlopu czyli 26 dni. Czy do ustalenia wymiaru urlopu również wliczamy prowadzenie gospodarstwa? Z tytułu ukończenia

 • Porada prawna na temat nabycie gospodarstwa rolnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nabycie gospodarstwa rolnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  zastosowanie znajdą przepisy szczególne. Więcej na ten temat w artykule Dziedziczenie gospodarstwa rolnego przed ogłoszeniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego (wyrok TK z dnia 31 stycznia (...)

 • Przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości

  . Niedopełnienie obowiązków wynikających z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego powoduje nieważność zawartej umowy sprzedaży (art. 9 tej ustawy). nieruchomość rolna, prawo pierwokupu, Agencja (...)

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  rolnych obejmują nie tylko istniejące już gospodarstwa rolne rozumiane w świetle przepisu art. 55[3] k.c. ale także dotyczą składników gospodarstwa rolnego, wymienionych w przepisie (...)

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem

  . ubezpieczenie społeczne rolników, KRUS, składki, dziedziczenie gospodarstwa rolnego, dzierżawa, domniemanie, zaległe składki

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  gdy osoba uprawniona, jej współmałżonek lub członkowie rodziny utrzymują się z gospodarstwa rolnego, przyjmuje się, że miesięczny dochód tej osoby lub łączny miesięczny dochód współmałżonków (...)

 • Zawieszenie części uzupełniającej renty rolniczej

  znaczenie dla oceny prowadzenia działalności gospodarczej będzie miała więc także okoliczność, kto jest dzierżawcą gospodarstwa rolnego, ponieważ od tego zależy uznanie czy prowadzą Państwo (...)

 • Osoba prawna jako rolnik

  prawnej, będącą:  posiadaczem gospodarstwa rolnego lub  rolnikiem w rozumieniu art. 2 lit. a rozporządzenia Rady (WE) nr 1782/2003 z dnia 29 września 2003 r. ustanawiającego wspólne (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spadek po rodzicach

  Wyrokiem Sądu przyznano mi 1/2 części spadku w całości po zmarłych rodzicach. Na wniosek Urzędu Skarbowego Spóldzielnia Mieszkaniowa wyodrębniła (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Proszę o pomoc.

  Witajcie! Mam mały problem. Jestem współwłaścicielem gospodarstwa rolnego. Gruntów ornych i łąk jako współwłaściciele nie używamy/uprawiamy. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane