Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  ) obciążenia finansowe nakładane na obywatela polskiego wymieniającego polskie krajowe prawo jazdy na krajowe prawo jazdy danego państwa. Art. 15. 1. Starosta dokonuje (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii:  B lub B1 - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii C lub D;  B - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  stosuje się odpowiednio podczas jazdy po placu, na którym ze względu na brak wyodrębnienia jezdni i chodników ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej (...)

 • Porada prawna na temat na ile zabieraja prawo jazdy po alkoholu 1,5 promila

  Nie szukaj dłużej informacji na temat na ile zabieraja prawo jazdy po alkoholu 1,5 promila, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przygotuj się na wakacje

  przekroczenia granicy – czas oczekiwania na kontrolę na poszczególnych przejściach granicznych można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl  Po trzecie: pilnuj (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle do Twojego urzędu informację. Odbierz prawo jazdy. Prawo jazdy będzie gotowe po 9 dniach roboczych (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  się:1) pozwolenie kategorii I - na prawo jazdy kategorii B, C, D, T, B+E, C+E i D+E, 2) pozwolenie kategorii II - na prawo jazdy kategorii B, C, D, T, B+E i C+E, 3) pozwolenie (...)

 • Jazda po spożyciu alkoholu

  Podczas stłuczki nie z mojej winy zatrzymano mi prawo jazdy, miałem 0,15 promila. Odebrano mi prawo jazdy na okres 10 miesięcy i koszta sądowe 800 zł bez mojej obecności (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  karze otrzymał rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, cztery lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i jazdy rowerem oraz pięćset złotych świadczenia na (...)

 • Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?

  działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.  § 2. Kto, znajdując się w stanie po (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  Jechały 2 osoby samochodem. Osoba prowadząca, kobieta nie miała prawo jazdy. Spowodowała wypadek. Osoba jako pasażer także nie miał prawa jazdy. Obydwoje byli pod wpływem alkoholu. (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  punktacji egzaminu konkursowego (wstępny na aplikację) przez dostosowanie do zasad obowiązujących na egzaminach na inne aplikacje; likwidacji części ustnej egzaminu komorniczego oraz (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy odpowiedniej kategorii, za opłatą, o której mowa w art. 10 ust. 1, oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, po zwrocie zagranicznego dokumentu organowi wydającemu (...)

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  jazdy. Przepisy wymieniają jazdę pod wpływem alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Stan wskazujący na spożycie alkoholu Mówimy o nim gdy: 1. zawartość alkoholu (...)

 • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

  właściciela pojazdu. Kobieta była trzeźwa i miała prawo jazdy. Katarzyna S. odpowie za wykroczenia dopuszczenia do kierowania pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu (...)

 • Jak się bronić przed odebraniem prawa jazdy - opinia prawna

  wykroczenia nie jest konieczne złamanie jakiegoś przepisu, lecz wystarczy jedynie prowadzić pojazd mechaniczny w stanie po spożyciu alkoholu – co stwierdzono u Pana po przebadaniu (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  oraz na piwo; o zawartości powyżej 4,5 % do 18 % alkoholu, z wyjątkiem piwa; o zawartości powyżej 18 % alkoholu.  Zezwolenia na obrót hurtowy wydaje się (...)

 • Zakaz reklamy alkoholu w świetle Konstytucji i prawa europejskiego

  zaznaczyć, iż wiąże, że nie tylko czysto werbalny, lecz efektywnie działający zakaz reklamy alkoholu. Jeżeli celem promocji i reklamy jest oddziaływanie na popyt, to po to, aby wobec (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ., że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, powinien nie zgadzać się na wyjazd. Należy wówczas zadzwonić na Policję, która zweryfikuje podejrzenia. Stałe punkty (...)

 • Zanim zaczniesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy, sprawdź jakie musisz dostarczyć dokumenty

  skompletować i złożyć w celu otrzymania dokumentu prawa jazdy?Prawo jazdy jest wydawane, po otrzymaniu za pośrednictwem ośrodka:wniosku,dowodu uiszczenia opłaty za wydanie prawa (...)

 • Co zmieni się w Prawie drogowym?

  2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2007 r., Nr 123, poz. 845); Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2005 r., Nr 108, poz. 908, ze zm.) badania (...)

 • Kodeks wykroczeń

  znajdujących się na drodze lub też miejsca prowadzonych robót, jeżeli to może zagrozić bezpieczeństwu ruchu albo utrudnić ruch na drodze,podlega karze aresztu albo grzywny. Art. 85. (...)

 • Jazda na łyżworolkach w stanie nietrzeźwości

  Czy jeżdżenie na łyżworolkach po spożyciu alkoholu, grozi sankcją karną w momencie kontroli np. policyjnej tak samo jak jechanie w stanie nietrzeźwym na rowerze? Jaka grozi sankcja (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  tych urządzeń skazany nie może zakłócać ustalonego porządku w zakładzie. Art. 136. § 1. Skazanym można zezwolić na tworzenie zespołów w celu prowadzenia działalności kulturalnej, oświatowej, (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  kolei będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T - w przypadku tych osób, które nie ukończyły 18 roku życia.  Nadto prawo jazdy: kategorii (...)

 • Jazda samochodem po pijaku

  Jaka grozi mi kara za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym (2.7 promila)? Chciałbym nadmienić, że około 6 lat temu mialem zabrane prawo jazdy na 6 miesiecy za jazdę w stanie po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane