Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kurator - Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  takiej osobie pomocy, przy czym należy uwzględnić stopień ułomności, zakres i rodzaj spraw, jakie należy prowadzić. Zakres obowiązków i uprawnień kuratora określa sąd opiekuńczy, (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  rodziców odzyska władzę rodzicielską, Opieka jest ustanawiana zawsze z uwzględnieniem kryterium dobra podopiecznego, ma walor powszechności i podlega stałej i rzeczywistej kontroli (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składkom na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne niania zyska zabezpieczenie teraz i na przyszłość. Na czym polega dofinansowanie i dlaczego warto z niego (...)

 • Porada prawna na temat na czym polega opieka i kuratela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat na czym polega opieka i kuratela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie brata

  ubezwłasnowolnienie brata - pełne lub częściowe - i na czym to polega? Do jakiego sądu muszę wystąpić? Wniosek o ubezwłasnowolnienie składa się do Sądu Okręgowego, uprawnionym (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  przysługuje wynagrodzenie za wzniesione przez niego lub nabyte na własność budynki i inne urządzenia. Wynagrodzenie powinno być równe wartości tych budynków i urządzeń (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki

  Na czym polega nadzór sądu opiekuńczego nad opiekunami i kuratorami? Sąd opiekuńczy czuwa nad prawidłowym sprawowaniem opieki/kurateli i jest takim organem kontrolnym nad (...)

 • Fair play w internecie?

  europejskich. Ten mechanizm usprawni proces zawierania umów i usunie trudności związane z udzielaniem licencji na prawa niezbędne do udostępniania filmów i seriali na (...)

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  ubezwłasnowolnienia całkowitego na częściowe. Podobnie w razie uchylenia ubezwłasnowolnienia, ustaje również kuratela. Z ważnych powodów sąd opiekuńczy może na żądanie (...)

 • Kodeks karny

  motywację i sposób zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  przekroczenia granicy – czas oczekiwania na kontrolę na poszczególnych przejściach granicznych można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl  Po trzecie: pilnuj swojego (...)

 • Kodeks wykroczeń

  sposób jego działania zasługuje na szczególne potępienie.Art. 36. § 1. Naganę można orzec wtedy, gdy ze względu na charakter i okoliczności czynu lub właściwości (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  i skutecznie. Upoważnienie powinno zawierać: miejscowość i datę, Twoje dane (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL), dane osoby upoważnionej (imię i (...)

 • Prawo bankowe

  , polegającego na: a) zawieraniu i zmianie umów rachunków bankowych, o których mowa w Art. 49 ust. 1 pkt 3, według wzoru zatwierdzonego przez bank, b) zawieraniu i zmianie umów kredytu (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące dochód. Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  eksploatowane i użytkowane przez podmioty posiadające zezwolenie na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier na automatach (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  złożone po terminie. § 3. Na postanowienie sądu wydane na podstawie § 1, a także na postanowienie sądu wydane na podstawie § 2, jeżeli dotyczy oskarżyciela posiłkowego określonego (...)

 • Uznawanie zagranicznych kwalifikacji i leczenie u farmaceutów

  leku i farma­koterapię, wynikającą z farmakokinetyki klinicznej i farmakoekonomiki, zmierza – zdaniem projektodawców - do zapewnienia skutecznej, bezpiecznej i ekonomicznie (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  podstawowe funkcje życiowe; rozepnij lub zdejmij zbędną i krępującą ruchy odzież; rozpocznij schładzanie organizmu: przykładaj chłodne okłady na kark, pachy i pachwiny, wachluj i (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zwrócić wydatki i nakłady poczynione z majątku wspólnego na jego majątek osobisty, z wyjątkiem wydatków i nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  zagranicznego. Płatnicy składek i terenowe jednostki organizacyjne ZUS (TJO ZUS), którzy są zobowiązani do ustalania prawa do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i ich wypłaty, ustalają (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  polega na przekazaniu z Funduszu Pracy na odpowiednie fundusze ubezpieczenia społecznego rolników, na podstawie decyzji właściwego starosty wydanej na wniosek (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  polskiej emerytury. Jakie są zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w państwach UE/EFTA? Na czym polega unijna koordynacja świadczeń emerytalno-rentowych? W (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  , C i D będą więc też musieli zastosować ten mechanizm do odpowiedniego rozliczenia i udokumentowania świadczenia swoich usług na rzecz podatnika A. Natomiast podatnik A rozliczy usługę (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , przeznaczone na przejazd do miejsca zamieszkania i na utrzymanie, do wysokości jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników; ze środków tych nie prowadzi się egzekucji (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym

  jesteśmy w stanie tu przewidzieć (zależy to od tego, czy w tej sytuacji zdaniem sądu za dokonaniem takiej czynności będzie przemawiać interes dziecka). opieka, kuratela, czynność z samym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane