Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki gwaranta

  Na czym polega gwarancja na określony przedmiot, po jego zakupie? Zgodnie z art. 580 Kodeksu cywilnego kto wykonuje uprawnienia wynikające z gwarancji, powinien dostarczyć rzecz (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  ;łów - co jest przedmiotem reklamacji, na czym polega usterka, kiedy towar był kupiony - komentuje Tomasz Żelazny z OleOle.pl. Niezwykle istotnym jest - o czym mało kto pamięta, (...)

 • Nowe zasady gwarancji przy sprzedaży konsumenckiej

  Gwarancja odnosi się do jakości rzeczy sprzedanej. Polega na zobowiązaniu się gwaranta do spełnienia odpowiednich świadczeń na wypadek, gdyby w oznaczonym terminie (okresie gwarancyjnym) (...)

 • Porada prawna na temat na czym polega gwarancja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat na czym polega gwarancja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  przyczyn tkwiących w rzeczy w momencie jej wydania, która zmniejsza użyteczność rzeczy nie ze względu na cel wynikający z umowy sprzedaży, ale ze względu na cel wynikający ze (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  gwarancji bankowych oraz poręczeń, mogą one także otwierać i potwierdzać akredytywy. Akredytywa polega na tym, iż bank, działając na zlecenie klienta, ale we własnym imieniu (...)

 • Rękojmia a gwarancja

  czasie wskazanym przez kupującego. Na czym polega odpowiedzialność z tytułu gwarancji? Odpowiedzialność z tytułu gwarancji polega na zobowiązaniu się wystawcy dokumentu (...)

 • Pomoc publiczna - kto i kiedy może ją uzyskać?

  niegroźna dla wspólnego rynku, nie wpływa w żaden sposób na wymianę handlową. Tenże próg ustalono na wysokości 100 tys. euro i ustalono, że nie można go przekroczyć po zsumowaniu pomocy (...)

 • Jak zabezpieczyć płatność ceny?

  innej wierzytelności przeciwko posiadaczowi rachunku bankowego).   Na czym polega sprzedaż z zastrzeżeniem prawa własności? Jeżeli sprzedawca sprzedaje rzecz ruchomą, to może (...)

 • Dalsze gromadzenie danych oosobowych osób ubiegających się o zatrudnienie

  ) potwierdzenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji organizowanych przez danego przedsiębiorcę  (odbierającego oświadczenie), oraz dopełnić obowiązku (...)

 • Fair play w internecie?

  niedostępnych w obrocie handlowym na niekomercyjnych stronach internetowych.  Na czym polega nowy przepis dotyczący rozszerzonych licencji zbiorowych? Nowy przepis dotyczący (...)

 • Gwarancja bankowa

  , że: „Bank udzielający gwarancji bankowej nie może skutecznie powołać się – w celu wyłączenia lub ograniczenia przyjętego na siebie obowiązku zapłaty 0- na zarzuty wynikające (...)

 • Zastosowanie art. 15 Kodeksu Spółek Handlowych - komentarz do wyroku sądu najwyższego III CZP 69/10

  znacznie zaniżono cenę sprzedaży należy uznać, za „umowę podobną” w rozumieniu art. 15 KSH. Zdaniem SN podobieństwo, o którym mowa w ww. przepisie nie polega na podobieństwu (...)

 • Rosną emerytury i renty!

  świadczeń Waloryzacja polega na podwyższeniu kwoty świadczenia w wysokości przysługującej w dniu 28 lutego 2017 r. wskaźnikiem waloryzacji wynoszącym 100,44%, przy czym podwyżka (...)

 • Jak kształtuje się zakres odpowiedzialności gwarancyjnej w przypadku likwidacji działalności gospodarczej - opinia prawna

  zrealizowanie. A więc bez wpływu na uprawnienie kontrahenta wynikające z gwarancji pozostaje fakt, iż gwarant nie jest w stanie ze względu na problemy finansowe zapewnić serwisu sprzedanego (...)

 • Prawo bankowe

  kredytowa uzyskała zezwolenie na wykonywanie działalności i na terenie którego ma swoją siedzibę, 23) państwo goszczące - państwo członkowskie, na terytorium którego bank krajowy (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  ubezpieczenia (liczbę ubezpieczonych ustala się na każdy rok kalendarzowy według stanu na dzień 30 listopada poprzedniego roku, a w stosunku do płatników składek, którzy (...)

 • Gwarancja a rękojmia

  Czym różni się gwarancja udzielona na rzecz sprzedaną od uprawnień wynikających z rękojmi przy sprzedaży? Warto wskazać, że czym innym jest rękojmia, a czym innym gwarancja, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczenia VAT od wykonanych przez tych podatników czynności będzie ciążył na A na zasadzie odwróconego obciążenia, A – jako generalny wykonawca – usługę na (...)

 • W jaki sposób spółka z o.o. może dokonać zakupu nieruchomości - opinia prawna

  potwierdzenie wystawionego czeku. Potwierdzenie następuje na wniosek wystawcy czeku i dokonuje go bank, w którym czek ma być zrealizowany. Potwierdzając czek bank jednocześnie rezerwuje środki (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  , jeżeli po rozpoczęciu przewodu sądowego ujawni się okoliczność wymieniona w § 1. § 4. Na odmowę przyjęcia powództwa cywilnego lub na pozostawienie go bez rozpoznania na podstawie (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  tych zasad z przyjętą przez fundusz polityką inwestycyjną. Zmiana art. 221 ma na celu zmianę podmiotu na który przekazana została delegacja do wydania rozporządzenia z Rady Ministrów (...)

 • Kodeks karny

  wstępu na imprezę masową w wypadkach wskazanych w ustawie. § 2. Zakaz wstępu na imprezę masową obejmuje wszelkie imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze (...)

 • Egzekucja świadczeń niepieniężnych (stan prawny obowiązujący do dnia 4 lutego 2005 r.)

  , to wierzyciel może tego dokonać bezpośrednio na mocy samego tylko tytułu egzekucyjnego oczywiście na koszt dłużnika (gdy dłużnik odmawia wykonania).   Na czym polega (...)

 • Gwarancja a karta gwarancyjna

  wynosi okres gwarancyjny jak nie dostała gwarancji? Czy jak nie ma gwarancji to czy jest to jakieś przestępstwo, czy karta gwarancyjna jest niezbędna? Funkcja gwarancja polega właśnie na (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.