Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  , która została pozbawiona prawa własności nieruchomości wskutek jej wywłaszczenia albo przejęcia na rzecz Skarbu Państwa lub na rzecz jednostki samorządu terytorialnego na (...)

 • Intercyza - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  ,rozdzielność majątkowa,rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków.Na czym polega ograniczona i rozszerzona wspólność majątkowa?System wspólności majątkowej (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  z odsetkami (art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn).  Na czym polega zwolnienie od podatku nabycia w drodze dziedziczenia praw do wkładu mieszkaniowego w (...)

 • Opinia prawna na temat na czym polega darowizna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat na czym polega darowizna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna

  Na czym polega umowa darowizny? Poprzez zawarcie umowy darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Świadczenie (...)

 • Spadek, zameldowanie, darowizna

  poczyniona została darowizna na rzecz jednego z dwóch synów o wartości 80. Pozostały majątek spadkowy - po dokonaniu darowizny wynosi 20. W celu obliczenia wartości masy spadkowej na (...)

 • Nabycie własności rzeczy od nieuprawnionego do jej rozporządzania (od niewłaściciela)

  nieuprawnioną Na czym polega rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych? Jak już wyżej zaznaczono, rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych stanowi zasadę, dzięki której (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  wywozu zabytków za granicę, ze względu na węższą definicję zabytku w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami niż na gruncie konwencji. Konsekwencją tej niezgodności wydaje się (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  spornej sprawie. Pamiętaj, że:Zasadą zarządu majątkiem wspólnym jest samodzielność w podejmowaniu decyzji jakiej czynności należy dokonać, mając na względzie dobro rodziny,Na zaciągnięcie (...)

 • Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn

  Na czym polega ulga mieszkaniowa? Tzw. ulga mieszkaniowa została uregulowana w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Polega ona na tym, że w przypadku (...)

 • Umowny dział spadku

  działu spadku, czyli znieść współwłasność pomiędzy spadkobiercami. Są dwa sposoby dokonania takiego podziału:   umowny dział spadku sądowy dział spadku Na czym polega (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane