Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dysponowanie zyskiem spółki kapitałowej

  , aby zysk pozostał na bieżącym rachunku spółki. Możliwe jest także przeniesienie zysku na istniejący kapitał rezerwowy lub zapasowy lub stworzenie takiego kapitału pod (...)

 • Kapitał zapasowy w spółce akcyjnej

  odmienne niż określone w art. 396 par. 1 postanowienia statutu. Należy zatem przyjąć, iż najpierw to 8 % (co najmniej, można przeznaczyć na kapitał zapasowy więcej) (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  . § 1. Na pokrycie straty należy utworzyć kapitał zapasowy, do którego przelewa się co najmniej 8% zysku za dany rok obrotowy, dopóki kapitał ten nie osiągnie (...)

 • Opinia prawna na temat na co można przeznaczyć kapitał zapasowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat na co można przeznaczyć kapitał zapasowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wkłady komplementariusza do spółki komandytowo-akcyjnej

  ;Komplementariusz może wnieść wkład do spółki komandytowo-akcyjnej na kapitał zakładowy lub na inne fundusze. § 2. Wniesienie przez komplementariusza wkładu na (...)

 • Opodatkowanie niepodzielonych zysków spółki kapitałowej w przypadku jej przekształcenia w spółkę osobową

  spółki poprzez, np. jego przekazanie na kapitał zapasowy czy rezerwowy, nie jest on już zaliczany do kategorii zysków niepodzielonych. (...) W takiej sytuacji należy stwierdzić, (...)

 • Wypłata środków z kapitału zapasowego

  Czy w ciągu roku obrotowego można wypłacać środki z kapitału zapasowego? Jeżeli tak, to na jaki cel? Kapitał zapasowy wchodzi w skład tzw. kapitału własnego spółki kapitałowej, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  dokonywane wobec któregokolwiek z nich. Art. 334. § 1. Akcje mogą być imienne lub na okaziciela. § 2. Zamiana akcji imiennych na akcje na okaziciela albo odwrotnie może (...)

 • Wypłata zaliczki na dywidendę

  wypłacić można tylko część funduszu zapasowego i część zysku z ostatni rok, a pozostałe kwoty zsumować i zaliczyć na kapitał zapasowy? Czy może są jakieś inne zasady? (...)

 • Obniżenie kapitału w spółce z o.o.

  ;w z kapitału zakładowego na inne kapitały ustanowione w umowie wspólników - np. na kapitał zapasowy lub rezerwowy.To oczywiście nie jedyne przyczyny obniżenia kapitału (...)

 • Podatki przy wypłacie kapitału zapasowego

  Jednoosobowa spółka z o.o. ma utworzony kapitał zapasowy. Czy można podjąć uchwałę o wypłacie na rzecz wspólnika kwoty zgromadzonej w kapitale zapasowym? Czy wiąże się to (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane