Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnictwo. Kiedy możemy ustanowić i działać przez pełnomocnika?

  ;wnocześnie w imieniu Nowaka samochód ten przyjmuje) lub mocodawca na to zezwoli, Mocodawca może zrzec się uprawnienia do odwołania pełnomocnictwa, jednakże tylko z przyczyn uzasadnionych (...)

 • Kiedy można zawrzeć umowę z samym sobą?

  . 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zm.) pełnomocnik, pełnomocnictwo, mocodawca, sam z sobą, czynności prawne, zawarcie umowy, strona czynności prawnej

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  przyczyną wygaśnięcia prokury jest jej odwołanie. Związane jest to z dużym zaufaniem występującym w relacjach prokurent-mocodawca, którego utrata a nawet zachwianie może skutkować odwołaniem (...)

 • Porada prawna na temat mocodawca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mocodawca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnictwo a prokura?

  zmianami); Ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. 2001 r., Nr 17, poz. 209, ze zmianami) mocodawca, pełnomocnictwo, prokura, pełnomocnik, prokurent, reprezentacja

 • Nadużycie pełnomocnictwa do sprzedaży gruntów

  przychodów – trzeba pilnować wydatków pełnomocnik, mocodawca, pełnomocnictwo, sprzedaż, nieruchomość

 • Odpowiedzialność pełnomocnika w spółce z o.o.

  umocowania jak wskazano w opisie sytuacji), wówczas skutki bezpośrednio będzie ponosił mocodawca (czyli Pan). W opisanej sytuacji zostało udzielone tzw. pełne pełnomocnictwo, a w związku z (...)

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami).   pełnomocnictwo, mocodawca, rzekomy pełnomocnik, umowa, czynność jednostronna, umocowanie, zakres, przekroczenie umocowania, brak umocowania, upoważnienie

 • Upoważnienie do konta bankowego od umierającego

  woli. Zgodnie z art. 101 kodeksu cywilnego pełnomocnictwo może być w każdym czasie odwołane, chyba że mocodawca zrzekł się odwołania pełnomocnictwa z przyczyn uzasadnionych treścią stosunku prawnego

 • Umowa sprzedaży nieruchomości z pełnomocnikiem

  pełnomocnictwa, to nie zostało ono odwołane. Oczywistym jest, że przy tak sformułowanym pełnomocnictwie mocodawca nie może mieć zastrzeżeń do szybkiego sprzedania nieruchomości. Zawarcie umowy (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  radca prawny, który wypowiedział pełnomocnictwo, obowiązany jest działać za stronę jeszcze przez dwa tygodnie, chyba że mocodawca zwolni go od tego obowiązku. Każdy inny pełnomocnik powinien, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane