Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 1.386 zł. Jednocześnie wzrośnie m.in. zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za mobbing. Wraz z 1 stycznia 2011 roku (...)

 • Składki na Fundusz Pracy od niepełnoetatowca

  otrzymuje minimalne wynagrodzenie za pracę w kilku zakładach. Jak wynika z opisu sytuacji ma Pan informację o tym, że pracownik osiąga co najmniej minimalne wynagrodzenie (...)

 • Kodeks pracy

  w § 1, przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a w przypadku zawarcia umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej (...)

 • Opinia prawna na temat minimalne wynagrodzenie za 1/2 etatu w 2011 kalkulator

  Nie szukaj dłużej informacji na temat minimalne wynagrodzenie za 1/2 etatu w 2011 kalkulator, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  Odprawy, dodatki za pracę w nocy czy odszkodowania za mobbing. Co jeszcze się zmieni? Wraz z 1 stycznia 2012 roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 114 zł brutto, czyli będzie (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  ; Stawki minimalne za prowadzenie spraw w postępowaniach przed poszczególnymi sądami  Stawki minimalne za prowadzenie spraw w postępowaniu apelacyjnym wynoszą (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia

  posłów i senatorów, 11) świadczenia o charakterze deputatowym (wartość świadczeń w części nie opłaconej przez pracownika) lub ich ekwiwalenty pieniężne (np. deputaty (...)

 • Kodeks pracy (art. 1-93)

  regulaminów i statutów nie mogą być mniej korzystne dla pracowników niż postanowienia układów zbiorowych pracy i porozumień zbiorowych.§ 4. Postanowienia (...)

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  zamian za pracę w święto - w ciągu okresu rozliczeniowego.§ 2. Jeżeli nie jest możliwe wykorzystanie w terminie wskazanym w § 1 pkt 1 dnia wolnego od pracy w (...)

 • Składki ZUS 2011: wzrost o blisko 560 zł

  wszystkich powyższych składek otrzymujemy kwotę 885,66 zł. W roku 2010 przedsiębiorcy płacą miesięcznie 839 zł. W roku 2011 zapłacą zatem o 46,65 zł więcej w każdym miesiącu, (...)

 • Opiekunka do dziecka a składki na FP i FGŚP

  stanowiąca podstawę wymiaru składek ustalona w sposób wskazany powyżej wynosi co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę. Jeśli zatem opiekunka wykonywałaby pracę również (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane