Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 1.386 zł. Jednocześnie wzrośnie m.in. zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za mobbing. Wraz z 1 stycznia 2011 roku (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  podstawie umów cywilnoprawnych; kwotę przekazywanych środków w wysokości nie wyższej niż 150% przeciętnego wynagrodzenia, obowiązującego w dniu zawarcia umowy, (...)

 • Składki na Fundusz Pracy od niepełnoetatowca

  otrzymuje minimalne wynagrodzenie za pracę w kilku zakładach. Jak wynika z opisu sytuacji ma Pan informację o tym, że pracownik osiąga co najmniej minimalne wynagrodzenie (...)

 • Porada prawna na temat minimalne wynagrodzenie za 1/2 etatu w 2011 kalkulator

  Nie szukaj dłużej informacji na temat minimalne wynagrodzenie za 1/2 etatu w 2011 kalkulator, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  w § 1, przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a w przypadku zawarcia umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  Odprawy, dodatki za pracę w nocy czy odszkodowania za mobbing. Co jeszcze się zmieni? Wraz z 1 stycznia 2012 roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 114 zł brutto, czyli będzie (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia

  posłów i senatorów, 11) świadczenia o charakterze deputatowym (wartość świadczeń w części nie opłaconej przez pracownika) lub ich ekwiwalenty pieniężne (np. deputaty (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  ; Stawki minimalne za prowadzenie spraw w postępowaniach przed poszczególnymi sądami  Stawki minimalne za prowadzenie spraw w postępowaniu apelacyjnym wynoszą (...)

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  zastosowanie włącznie do pracownika w rozumieniu art. 2 KP. Z tego powodu w świetle aktualnych przepisów prawa ustalone minimalne wynagrodzenie nie ma zastosowania do (...)

 • Składki ZUS 2011: wzrost o blisko 560 zł

  wszystkich powyższych składek otrzymujemy kwotę 885,66 zł. W roku 2010 przedsiębiorcy płacą miesięcznie 839 zł. W roku 2011 zapłacą zatem o 46,65 zł więcej w każdym miesiącu, (...)

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy

  lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej za granicą u pracodawcy zagranicznego w państwie niewymienionym w art. 1 ust. 3 pkt 2 lit. a-c, w wysokości 9,75% przeciętnego wynagrodzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • wynagrodzenie minimalne na pół etatu 2011

  Witam Ile wynosi minimalne wynagrodzenie dla osoby, która pracuje na pół etatu?Z góry dziekuje za wszelkie informacje. Ile wynosi wynagrodzenie minimalne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane