Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo minimalna stawka godzinowa?

  liczbie godzin wykonania zlecenia lub świadczenia usług.   Czy minimalna stawka godzinowa ma zastosowanie do umów zawartych ustnie? Minimalna stawka godzinowa ma także zastosowanie (...)

 • Najniższa krajowa w 2018 r.

  płacy minimalnej wynosi ok. 1,4 mln osób. Zob. też:  Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi? Wyższa płaca minimalna w 2018 r.   płaca minimalna, wynagrodzenie minimalne

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wspólnych budynku i dopuszczenie do posiadania wspólnej piwnicy. Sąd zobowiązał pozwanego Piotra K. do wydania powódce kluczy do wspólnej piwnicy. Każdy z małżonków (...)

 • Porada prawna na temat minimalna wysokość piwnicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat minimalna wysokość piwnicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  ; stawka opłaty uzdrowiskowej nie może przekroczyć 3,46 zł dziennie,  e)  (skreślony) 2) może zarządzić pobór tych opłat w drodze inkasa oraz określić inkasentów i wysokość (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania części domu

  dla ludzi i środowiska. Właściciel budynku będzie prowadził zakład osobiście wraz z rodziną wspólnie z nim zamieszkałą. Nie przewiduje się zatrudniania innych osób. Wysokość piwnicy (...)

 • Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi?

  zarobki pracownika wzrosną o 1248 zł. Poniżej zestawienie uwzględniające zarobki osoby, która podejmuje pierwszą pracę.   NAJNIŻSZA KRAJOWA Okres Wysokość brutto Wysokość (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  przeciętnego wynagrodzenia. Opłata minimalna ma wynosić 100 zł, a maksymalna nie będzie mogła przekraczać 50 000 zł. W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych przewidziano jednolitą stawkę (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia

  , wynagrodzenie osobowe, pensja minimalna

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  . Projekt ustawy uchyla przepis, zgodnie z którym wysokość wynagrodzenia pracownika w pierwszym roku jego pracy nie może być niższa niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Przewidziana (...)

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  . Wysokość świadczenia przed waloryzacją (w zł) Obecne przepisy (waloryzacja wskaźnikiem 104,8 proc.) Waloryzacja kwotowa o 71 zł Podwyżka świadczenia (w zł) Wysokość (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Jak wygląda rzeczywista płaca minimalna ??

  Witam, wszędzie podaje się te minimalną płacę jako 1386 zł. Ale tak naprawdę to po odliczeniu wszystkich składek i zaliczek na podatek wychodzi (...)

 • jaka minimalna wysokość lokalu ?

  Witam mam pytanie dotyczące wykupu na własność mieszkania. Chcę wystapić o wykup mieszkania , jest to mieszkanie zrobione ze strychu (adaptacja) Czy (...)

 • min. Wysokość alimentów?

  Witam Czy jest jakaś minimalna kwota alimentów? Wiecie może gdzie to sprawdzić lub gdzie obliczyć kwote alimentów na swoje dziecko??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane