Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  wykazana w deklaracji, organ podatkowy wydaje decyzję, w której określa wysokość zobowiązania podatkowego.§ 3a. Jeżeli w postępowaniu podatkowym organ podatkowy stwierdzi, że kwota zwrotu (...)

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  zobowiązania podatkowego podlegającą wpłacie do urzędu skarbowego;  nie złożył deklaracji podatkowej oraz nie wpłacił kwoty zobowiązania podatkowego. Sankcji nie stosuje się:  jeżeli (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  43.99.90.0), usługa ta będzie podlegała rygorom rozliczenia VAT w ramach odwróconego obciążenia - wyjaśnił resort finansów. Jaki podmiot jest zobowiązany do rozliczenia podatku (...)

 • Porada prawna na temat minimalna kwota rozliczenia podatkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat minimalna kwota rozliczenia podatkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  ) złożeniu właściwej kwoty na rachunku bankowym wskazanym przez organ udzielający zezwoleń; kwota ta, wraz z odsetkami, podlega zwrotowi po wygaśnięciu zezwolenia, chyba że została przeznaczona (...)

 • Leasing podatkowy

  podatkowego. Amortyzacji podatkowej nie podlegają również grunty. Jednak w drodze wyjątku mogą być one przedmiotem umowy leasingu podatkowego.   Przedmiotem umowy leasingu podatkowego (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  wewnętrznego systemu podatkowego omawiana metoda zaliczenia została wprowadzona z dniem 1 stycznia 2001 r. - ustawą z 9 czerwca 2000 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  może on wykonywać; 2) może określić przypadki, w których nie ma konieczności ustanawiania przedstawiciela podatkowego - uwzględniając konieczność zapewnienia prawidłowego rozliczenia

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  akcyzowego, w przypadku, gdy organ podatkowy nie wydał decyzji określającej wysokość zobowiązania podatkowego, może wystąpić do organu podatkowego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Jeżeli (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  . zastosowanie się do udzielonej interpretacji skutkować będzie niemożnością określenia bądź ustalenia zobowiązania podatkowego (w tym dodatkowego zobowiązania podatkowego). Nie będzie (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  złożenia zeznania podatkowego, w kwietniu lub w maju roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. W tym samym czasie naczelnik urzędu skarbowego przekaże na piśmie organizacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nietypowa działalność w Internecie

  Chciałbym stworzyć serwis w obrębie którego będzie funkcjonować wirtualna waluta np. 1zł = 1 BON. Ideą serwisu jest umożliwienie użytkownikom (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane