Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi?

  okresie jego pierwszego roku pracy nie może być niższa niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2016 dawało to kwotę 1480 zł brutto, w 2017 - 1600 zł brutto). Ile zyska (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  ;wnywać do takich krajów jak Irlandia czy Holandia, gdzie najniższa pensja krajowa wynosi ok. 1 400 euro. Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 września (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  , minimalna płaca, minimalne wynagrodzenie, wynagrodzenie za pracę, najniższa płaca krajowa, najniższa krajowa płaca, od kiedy wzrosnie najnizsza krajowa

 • Porada prawna na temat minimalna krajowa w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat minimalna krajowa w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  umowy Zarząd Powołanie dyrektora zarządzającego (Geschäftsführer) posiadającego miejsce pobytu/zamieszkania w Niemczech Minimalna liczba udziałowców 1 Minimalny (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Płaca minimalna na nowych zasadach

  byłby niższy lub miał wartość ujemną, najniższa krajowa byłaby ustalana według dotychczas przyjętych zasad. Docelowo minimalna pensja miałaby sięgnąć 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  przepracował w swojej karierze zawodowej przynajmniej rok. Przy obecnej płacy minimalnej w wysokości 1386 zł osoba taka zarabia netto 1032,34 zł. Podwyższenie stawki oznacza więc, że realnie (...)

 • Dziedziczenie po osobach zamieszkujących za granicą

  , zamieszkały ostatnio w Kolonii, tam też zmarł. Pozostawił jako spadkobierców ustawowych: syna zamieszkałego w Berlinie i córkę zamieszkałą w Krakowie. Córka (...)

 • Minimalne wynagrodzenie wyniesie 1600 zł

  wynagrodzenia za pracę). W górę pójdą również odszkodowania za dyskryminację i mobbing w pracy. Za naruszenie zasad równego traktowania sąd może przyznać pracownikowi (...)

 • Reforma Krajowej Rady Sądownictwa

  najmniej 50 posłów. Swoich kandydatów mogą także rekomendować stowarzyszenia sędziowskie. Każde z tych zgromadzeń będzie osobno rozpatrywało kandydatury na urząd (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zatrudnienie w Polsce przez firme zagraniczną

  Czy może ktos orientuje sie, czy firma niemiecka, nie majaca zadnego oddzialu w Polsce, może zatrudnic pracownika na podstawie umowy o prace do wykonywania (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi

  Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. Aby dowiedzieć się ile wynosi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane