Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wynagrodzenia, osoba zatrudniona na jedną trzecią etatu powinna podzielić 1.500 zł na trzy. Minimalna pensja na niepełnym etacie w 2012 roku Wymiar zatrudnienia Zarobki (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  zarobić? Minimalną wypłatę dla osób zatrudnionych na niepełny etat oblicza się proporcjonalnie do wymiaru ich zatrudnienia. Pracownik na połowie etatu będzie miał więc zagwarantowaną (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  nadliczbowych. Najniższa krajowa netto na 2013 rok nie napawa optymizmem. Warto jednak dodać, że minimalna płaca jest jeszcze mniejsza w Czechach, na Słowenii czy w Bułgarii. Z (...)

 • Opinia prawna na temat minimalna krajowa na 3/4 etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat minimalna krajowa na 3/4 etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa krajowa 2014 - ile wynosi?

  pracowniczych   40,80 zł   42,84 zł łącznie 1 931,84 zł 2028,43 zł   Zwiększenie wynagrodzenia minimalnego wpływa na na świadczenia należne pracownikowi z (...)

 • Płaca minimalna na nowych zasadach

  minimalnej na następny rok Komisji Trójstronnej. W jej skład wchodzą przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ludzie wyznaczeni przez premiera. Komisja ma miesiąc na dojście (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  . PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. 2002 nr 200 poz. 1679). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Najniższa krajowa 2012, najniższa krajowa, (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  detalicznej papierosów o najwyższym popycie. Nie może ona zejść jednak poniżej 64 euro za 1000 sztuk. Narciarze obowiązkowo w kasku Osoby, które postanowią wybrać się na stok i poszusować (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia

  , czy wynagrodzenia pracowników nie są niższe, niż minimalna płaca? Czy pracownicy zatrudnieni na 1/2 lub 3/4 etatu poninni zarabiać minimum 1/2 lub 3/4 minimalnej płacy? Z art. 6 ustawy (...)

 • Odprawa dla zwalnianego pracownika

  Tata będąc już na emeryturze został zatrudniony na 1/2 etatu na umowę o pracę. Przepracował u pracodawcy ponad 10 lat. Pracodawca rozwiązał z nim umowę o pracę na zasadzie (...)

 • Minimalne wynagrodzenie wyniesie 1600 zł

  . Ma na to czas do 15 czerwca.   - Kwota 1600 zł stanowiłaby 42,5 proc. prognozowanego przez Ministerstwo Finansów przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na ten rok, wynoszącego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • praca na pol etatu i zajecie komornicze

  czy komornk bedzie mi zajmował wynagrodzenie, jesli zatrudnie sie na pol etatu? prosze o pomoc kogos w temacie. Stale uzyskuje zbiezne informacje. nie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

  Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie. 1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa (...)

 • najniższa płaca krajowa 2012 umowa zlecenie

  Czy na umowę zlecenie mogę nie dostać minimalnej płacy krajowej?? przeciez to minimalna jaka należy wypłacać!! czy pracodawca dając mi taka nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane