Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.). Art. 19. Do ochrony praw lokatora do używania lokalu stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności. Rozdział 3 Mieszkaniowy zasób (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  swoim zasobem mieszkaniowy pozostawiono gminie. Rada gminy w drodze uchwały, ustala zasady wynajmowania lokali wchodzących w mieszkaniowy zasób gminy. Zasady te powinny określać (...)

 • Najem lokali z mieszkaniowego zasobu gminy

  mieszkaniowego zasobu gminy. mieszkaniowy zasób gminy, lokal socjalny, uchwała Rady Miejskiej, uchwała, ochrona lokatorów, zasób mieszkaniowy

 • Porada prawna na temat mieszkaniowy zasób gminy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkaniowy zasób gminy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przydział lokalu komunalnego

  działalności. mieszkaniowy zasób gminy, lokal komunalny, mieszkanie komunalne, wniosek, komisja mieszkaniowa

 • Wykup mieszkania komunalnego

  . mieszkaniowy zasób gminy. Zasady rozporządzania tym zasobem, a więc także mozliwości zbywania mieszkan będących przedmiotem najmu określone są w przepisach gminnych. Jeżeli odmowa (...)

 • Ochrona praw lokatorów

  , lokal, gmina, mieszkaniowy zasób gminy, wypowiedzenie, najem, czynsz, termin, lokal zamienny, obowiązek, zwłoka

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  lokali socjalnych, umowa najmu, mieszkaniowy zasób gminy, lokator, najemca, właściciel lokalu, osoba zajmująca lokal bez tytułu prawnego

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego

  lokali wchodzących w mieszkaniowy zasób gminy, które określają – między innymi - wysokość dochodu gospodarstwa domowego uzasadniającą oddanie w najem lokalu na czas nieoznaczony (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez gminę

  się tak dlatego, że mieszkania komunalne są wynajmowane przez gminę w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych osób zamieszkujących na terenie danej gminy. mieszkaniowy zasób gminy, (...)

 • Prawo do lokalu zastępczego i socjalnego

  właśnie „zapewnia” lokale socjalne i zamienne, wykorzystując do tego celu mieszkaniowy zasób gminy lub w inny sposób. Lokal socjalny przysługuje wtedy, gdy w wyroku eksmisyjnym (...)

 • Umowa najmu - mieszkanie kwaterunkowe

  wynajmowania lokali wchodzących w mieszkaniowy zasób gminy. Zasady te powinny określać w szczególności: wysokość dochodu gospodarstwa domowego uzasadniającą oddanie w najem lokalu (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu za lokal mieszkalny

  , które dotyczył czynsz regulowany. Przed wejściem w życie ustawy o ochronie praw lokatorów (przed 10 lipca 2001r.) czynsz regulowany opłacali najemcy lokali tworzących mieszkaniowy zasób gminy (...)

 • Zwrot lub obniżenie czynszu

  sądowa, jednakże odstępstwo techniczne musi być istotne i mieć rzeczywisty wpływ na wysokość opłat i eksploatację. czynsz, lokator, obniżenie, podwyżka, zwrot, właściciel, lokal, najem, mieszkaniowy (...)

 • Propozycja udostępnienia lokalu socjalnego

  prawo do lokalu, lokal, lokal zamienny, lokal socjalny, nakaz eksmisji, umowa najmu, mieszkaniowy zasób gminy

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej

  Jastrowiu, obecne województwo wielkopolskie. W opisanym przypadku należy w pierwszej kolejności do przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowy zasób gminy i zmiana Kodeksu (...)

 • Ograniczenia w ustaleniu wysokości czynszu najmu

  tworzących mieszkaniowy zasób gminy oraz stanowiących własność Skarbu Państwa, państwowych osób prawnych lub osób prawnych prowadzących eksploatację budynków w celach niezarobkowych, (...)

 • Umowa najmu a przyznanie lokalu decyzją

  mieszkalnego zajmowanego na podstawie umowy najmu, stanowiącego mieszkaniowy zasób gminy lub innych jednostek samorządu terytorialnego, lokalu stanowiącego własność Skarbu Państwa lub (...)

 • Refakturowanie energii elektrycznej

  ;w, mieszkaniowy zasób gminy i zmiana Kodeksu cywilnego (Dz.U.2005.31.266 z późn. zm.):   Art. 9. 5. W stosunkach najmu oprócz czynszu wynajmujący może pobierać jedynie (...)

 • Nawet jeśli spełniasz warunki, nie masz roszczenia o lokal komunalny

  przewidziane w tej uchwale o zawarcie umowy najmu wskazanego przez nią lokalu mieszkalnego.Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 25 czerwca 2008 r., sygn. akt III CZP 37/08 zasób mieszkaniowy (...)

 • Utrata wynajmowanego lokalu

  zarówno kompetencje organów gminy do podejmowania decyzji w sprawach rozporządzania majątkiem gminy, jak również w określonych przypadkach ograniczają gminę w dysponowaniu jej majtkiem. Rada (...)

 • Najem związany ze stosunkiem pracy

  , najem, umowa najmu, zasób mieszkaniowy gminy, wypowiedzenie, lokal zamienny, socjalny

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  mieszkaniowy o wystąpieniu zaległości, o których mowa w art. 7 ust. 11, obejmujących pełne 2 miesiące. W razie niedopełnienia tego obowiązku pobierający zwraca organowi przyznającemu dodatek mieszkaniowy (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  umowy będzie z pewnością istotnym argumentem przemawiającym za obniżeniem czynszu, co pozytywnie wpłynie na sytuację finansową najemców. mieszkanie, budownictwo, najem, Krajowy Zasób

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  , wypowiedzenie, czynsz, odpłatne używanie lokalu, ochrona lokatorów, gmina, zasób mieszkaniowy, lokal socjalny, lokal mieszkalny, mieszkanie, naruszenie porządku domowego, awaria, właściciel (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  mieszkaniowego gminy,  opłaty, poza czynszem, które obowiązywałyby w zasobie mieszkaniowym gminy, gdyby lokal ten wchodził w skład tego zasobu.  opłaty związane z eksploatacją (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy mam szanse?

  Jestem samotną matką, po rozwodzie i wychowuję dwoje dorastających dzieci (10 i 12 lat). Mieszkamy u moich rodziców w jednym pokoju. Brak nici porozumienia (...)

 • zrozpaczony....

  Mam pewien problem, niestety nie jestem osobą zamożną i nie stać mnie na porady prawników, może tutaj znajdzie się ktoś, kto zechce mi pomóc poradą (...)

 • Odszkodowanie po wypowiedzeniu 3 letnim

  Witajcie, lokatorowi skończyło się 3 letnie wypowiedzenie w sierpniu 2004 roku. Teraz ma sprawę o eksmisje, ale sąd orzeknie lokal socjalny, bo przedstawi (...)

 • DODATEK MIESZKANIOWY !!!

  JAKIE SĄ WARUNKI OTRZYMANIA DODATKU MIESZKANIOWEGO PO 1 STYCZNIA 2005 ROKU. Z tego co wiem, to nic sie nie zmieniło. Pod uwagę sa brane dochody: nie (...)

 • mieszkanie kwaterunkowe i problem

  Jestem najemcą mieszkania kwaterunkowego,które jest mi ciężarem w życiu.Nie mozna go wykupić na własność,bo takie kroki były poczynione i trudno (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane