Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  2 powierzchni użytkowej mieszkania albo domu jednorodzinnego. Jeśli zdecydujesz się na większe mieszkanie, na przykład o powierzchni użytkowej 55 m2, to dofinansowanie dostaniesz do 50 m2, a do

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  (sądownie bądź w drodze umowy między Panem a Pana żoną). Jeśli podział zostanie dokonany sądownie w jego wyniku mieszkanie zostanie przydzielone jednemu z Państwa z obowiązkiem spłaty lub bez (...)

 • Podział majątku wspólnego małżonków po rozwodzie

  to Pana żona, skoro już mieszkanie opuściła). Proszę jednak pamiętać, iż przedmiotem podziału nie może być mieszkanie, do którego przysługuje prawo tylko jednemu z małżonków. Wydaje (...)

 • Porada prawna na temat mieszkanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  za jaką można nabyć mieszkanie to 5 % jego wartości rynkowej, np. mieszkanie wycenione na 150 tys. zł można wykupić najtaniej za 7,5 tys. zł, co oznacza również, że bez względu na (...)

 • Mieszkanie dla Młodych

  wykorzystanie limitu środków przeznaczonych do wypłaty w roku 2018. W związku z tym, że będzie to ostatni rok funkcjonowania programu „Mieszkanie dla Młodych”, wnioski o przyznanie (...)

 • Jak będzie wyglądał podział majątku po rozwodzie?

  będziemy mieli do czynieni z surogacji mieszkanie wejdzie w skład majątku osobistego. Podobnie jeżeli Pana małżonka dołożyła do zakupu mieszkanie własne lub wspólne środki jak (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

  wyłącznym najemcą lokalu, to żona powinna znaleźć inne mieszkanie i wyprowadzić się z obecnego. Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania, jak wskazaliśmy wyżej, ma charakter tymczasowy. Nie (...)

 • Wspolne mieszkanie malzonkow w rozumieniu art. 58 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekunczego

  . Przede wszystkim może to być mieszkanie, do którego obojgu małżonkom lub jednemu z nich przysługuje tytuł prawny wynikający z prawa własności, spółdzielczego prawa do lokalu, służebności

 • Najem po babci

  Matki, a mieszkanie jest gminne, to czy po śmierci mojej Matki przyjmując spadek po mojej Matce, gmina każe córce opuścić mieszkanie z chwilą śmierci mojej Matki? Domyślamy się, że przez (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  to mieszkanie. W związku z tym ulgę budowlana rozliczyłem „pitem” za rok 2002. Kiedy wg przepisów mogę sprzedać to mieszkanie, abym nie musiał zwracać podatku. Od kiedy liczy się (...)

 • Zamiana

  nieruchomość na własność i wtedy mieszkanie zostanie mi zabrane ( to zamienione) taką otrzymałam informację u zarządcy.czy mogę zamienić te moje mieszkanie własnościowe na mieszkanie (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  , mieszkanie, lokal, kredyt, deweloper, księga wieczysta

 • Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy?

  grudnia 2001 r. w sprawie dodatków mieszkaniowych (Dz. U. 2001 r., Nr 156, poz. 1817 ze zmianami). dodatek mieszkaniowy, gmina, opłaty za mieszkanie

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Nie dotyczy to oczywiście małżonków, którzy złączeni wspólnością ustawową kupują razem mieszkanie. Mieszkanie takie bowiem nie będzie stanowiło współwłasności (...)

 • Co pozostanie moim majątkiem odrębnym nawet po zawarciu małżeństwa - opinia prawna

  ;powyższego zawieranie przez Panią intercyzy nie jest konieczne. Jeżeli jej Pani nie zawrze, mieszkanie wejdzie w skład Pani majątku odrębnego. Jeżeli zdecyduje się Pani mieszkanie później (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zm.) kredyt mieszkaniowy, mieszkanie, zakup, pożyczka, zabezpieczenia, zdolność kredytowa, poręczenie

 • Podział majątku i wzajemne rozliczenia małżonków - opinia prawna

  z obowiązkiem spłaty drugiego małżonka, sprzedać mieszkanie a uzyskaną sumę podzielić między małżonków, dokonać podziału mieszkania - w praktyce jednak rzadko można podzielić mieszkanie (...)

 • Skutki rozwodu

  małżonek, który opuszcza mieszkanie, wyrazi na to zgodę bez dostarczenia mu lokalu zamiennego lub lokalu socjalnego.Wskutek wydania takiego orzeczenia małżonek opuszczający mieszkanie (...)

 • Opuszczenie mieszkania

  z prawa własności (tak jak w Pani przypadku). Chodzi tu o wspólne mieszkanie w znaczeniu faktycznym, a nie prawnym, tzn. o każde mieszkanie znajdujące się faktycznie w dyspozycji małżonkó

 • Dziedziczenie mieszkania po ojcu

  Mój ojciec posiada mieszkanie jest wdowcem. Moja rodzona siostra dostała od Babci (matki ojca) mieszkanie, które sprzedała. Ojca mieszkanie jest obciążone pożyczką hipoteczną, którą (...)

 • Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  na wynajem, dlatego ich ceny nie są dostępne. To będzie się zmieniać. Program Mieszkanie Plus tworzy dla rynku mieszkaniowego w Polsce unikalną szansę na pozytywne zmiany. Tworzy szansę na 

 • Mieszkanie komunalne

  Pana dochód stanowi wielokrotność najniższej emerytury, raczej nie będzie Pan miał szans na mieszkanie komunalne (ewentualnie mógłby Pan wziąć udział w przetargu i zgodzić się płacić wyższy (...)

 • Mieszkanie małżonków po rozwodzie

  tym nawet jeżeli mieszkanie należy tylko i wyłącznie do jednego z małżonków, ale jest zamieszkiwane przez obydwu z nich, sąd będzie miał obowiązek ustalić sposób korzystania z tego mieszkania (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  ;zmianami), Ustawa z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (t.j. Dz. U. 1995 r., Nr 54, poz. 288 ze zmianami). mieszkanie, TBS, Towarzystwo Budownictwa Społecznego

 • Mieszkanie zapisane na męża a podział majątku

  procentach rozstrzygał, że to mieszkanie faktycznie jest wyłączną własnością męża. Jeśli bowiem małżonkowie zapłacili za mieszkanie środkami z majątku wspólnego, to zostało ono objęta (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane