Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  2 powierzchni użytkowej mieszkania albo domu jednorodzinnego. Jeśli zdecydujesz się na większe mieszkanie, na przykład o powierzchni użytkowej 55 m2, to dofinansowanie dostaniesz do 50 m2, a do

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC prawników

  odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte umową ubezpieczenia, wynosi równowartość w złotych 50000 euro.  ubezpieczenie majątkowe, ubezpieczenie OC, obowiązkowe ubezpieczenie (...)

 • Wynagrodzenie adwokata

  5000 zł - 600 zł, od 5000 zł do 10000 zł - 1200 zł, od 10000 zł do 50000 zł - 2400 zł, od 50000 zł do 200000 zł - 3600 zł, powyżej 200000 zł - 7200 zł. Stosownie do treści Rozporządzenia, (...)

 • Porada prawna na temat mieszkanie za 50000

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkanie za 50000, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy?

  lokalu, sposób ogrzewania lokalu i wody, kwota wydatków na mieszkanie za ostatni miesiąc). Do wniosku dołącza się: - deklarację o dochodach gospodarstwa domowego za okres (...)

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  (sądownie bądź w drodze umowy między Panem a Pana żoną). Jeśli podział zostanie dokonany sądownie w jego wyniku mieszkanie zostanie przydzielone jednemu z Państwa z obowiązkiem spłaty lub bez (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  kredytowych. Tym czasem pośrednicy działają, choć trudno w to uwierzyć, całkiem za darmo – pieniądze za pozyskanie klienta dostają od banków (tych, którzy każą sobie (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  za jaką można nabyć mieszkanie to 5 % jego wartości rynkowej, np. mieszkanie wycenione na 150 tys. zł można wykupić najtaniej za 7,5 tys. zł, co oznacza również, że (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  nieruchomości, opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, opłat za gaz przewodowy, energię elektryczną, dostarczane do lokalu mieszkalnego (domu jednorodzinnego) na cele bytowe. Wydatki (...)

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  kapitałowej pociąga za sobą dodatkowe koszty – kapitał zakładowy spółki z o.o. musi wynosić 50000 złotych, natomiast spółki akcyjnej – 500000 złotych. Przed rozpoczęciem prowadzenia (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  odpowiedzialny za wszelkie remonty, kto będzie za nie płacił, czy TBS zwróci pieniądze, gdy mimo partycypacji w kosztach nie otrzymałeś mieszkania i czy twoi najbliżsi wstąpią w prawo (...)

 • Co pozostanie moim majątkiem odrębnym nawet po zawarciu małżeństwa - opinia prawna

  lub przedsiębiorstwa;przedmioty uzyskane z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę;wierzytelności o wynagrodzenie (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  (art. 1015 § 2 k.c.), chyba że jest m.in. małoletni. Zatem sposób przyjęcia spadku określa czy spadkobierca będzie odpowiadał za długi spadkowe (czyli np. zaległe raty z tytułu zapłaty ceny za (...)

 • Zgłoszenie nabycia udziałów do KRS

  nabywa udziały o wartości nominalnej bez względu na kwotę za jaką je nabywa. Do KRS należy zgłosić nabycie udziałów wartych 50.000 zł bez względu na cenę nabycia. spółka z o. o., wartość (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  w wypadku utraty lub uszkodzenia rzeczy wniesionych ogranicza się, względem jednego gościa, do wysokości stokrotnej należności za dostarczone mu mieszkanie, liczonej za jedną dobę. (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  , natomiast nie ma wpływu na to, za jakie długi i w jaki sposób spadkobierca będzie odpowiadał. W przypadku zapłaty ceny za mieszkanie przez współwłaścicieli, to do świadczenia tego, (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  wad prawnych, gdy mieszkanie nie stanowi własności dewelopera lub zostało obciążone prawem osoby trzeciej (na przykład w sytuacji, gdy deweloper po raz kolejny sprzedał to samo mieszkanie innemu (...)

 • Samowola budowlana

  wprowadza opłatę legalizacyjną, którą inwestor musi uiścić w przypadku zalegalizowania takich działań. Opłata ta jest swoistego rodzaju sankcją za dokonanie zalegalizowanej samowoli budowlanej

 • Podwyższenie kapitału spółki ze środków własnych

  ? Jak rozdzielić udziały tak, żeby większość pozostała za starymi wspólnikami, w tym samym czasie uniknąć płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych przez wspólników? Przedstawione pytania (...)

 • Baza danych klientów

  administratorów danych albo odbiorców danych, a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą. Za prawnie usprawiedliwiony cel, uważa się w szczególności: marketing bezpośredni (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  banku sprawa jest bardziej przejrzysta – bank wie, co kredytobiorca kupuje, za ile i zna zasady zabezpieczenia kredytu i dzięki temu daje tańszy kredyt. Jeżeli dodatkowo mieszkanie ma urządzoną

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Nie dotyczy to oczywiście małżonków, którzy złączeni wspólnością ustawową kupują razem mieszkanie. Mieszkanie takie bowiem nie będzie stanowiło współwłasności (...)

 • Skutki rozwodu

  małżonek, który opuszcza mieszkanie, wyrazi na to zgodę bez dostarczenia mu lokalu zamiennego lub lokalu socjalnego.Wskutek wydania takiego orzeczenia małżonek opuszczający mieszkanie (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat. Uważać więc trzeba na oszustów, którzy chcą wyłudzić za to jakieś pieniądze (np. za (...)

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  sumę zalicza się na należny zachowek lub schedę spadkową. Jeżeli obowiązek rozliczenia się z siostrą z ceny otrzymanej w zamian za sprzedane mieszkanie wynika z powoływanej umowy zawartej (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  najmniejszych opakowań produktów leczniczych, podróżny powinien je posiadać przy sobie (np. w bagażu) – nie ma możliwości, aby produkty lecznicze zostały przesłane za pośrednictwem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane