Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • najem lokalu

  tym lokalu do chwili jego śmierci. zmiana głównego najemcy, mieszkanie komunalne, zgoda gminy

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  „powstrzymywanie” wynajmujących przed nadmiernymi podwyżkami czynszu, które skutkują zwiększeniem się zakresu ich obowiązku zwrotu kaucji najemcy. Obowiązki wynajmującego i najemcy Do

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  2007 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków. mieszkanie komunalne, mieszkaniowy zasób gminy, lokal socjalny

 • Porada prawna na temat mieszkanie komunalne zmiana najemcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkanie komunalne zmiana najemcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najem po babci

  wspólnoty rozumie Pan mieszkanie będące własnością Pana matki, a przez gminne - mieszkanie komunalne, którego jest ona najemcą. Jeśli mieszkanie byłoby wynajmowane od gminy (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  przepisów jest zwiększenie dostępności mieszkań dla osób o dochodach zbyt wysokich, aby ubiegać się o mieszkanie komunalne, a jednocześnie zbyt niskich, by otrzymać kredyt (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  zeznania podatkowego. najem, mieszkanie komunalne, lokal, wstapienie, najemca, podatek, ulga

 • Zmiana wysokości czynszu najmu

  zamienny? Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne? kodeks cywilny, ustawa o ochronie praw lokatorów, umowa najmu, najemca, wynajmujący, czynsz, lokal socjalny, lokal zamienny, eksmisja, (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  mieszkanie komunalne na inne mieszkanie czy na nieruchomość przeznaczoną lub wykorzystywaną na cele mieszkaniowe. Będzie więc mógł bez negatywnych konsekwencji wymienić lokal (...)

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego

  Czy można nabyć na własność mieszkanie komunalne? Jakie warunki trzeba spełnić, kto może nabyć takie mieszkanie? Mieszkanie komunalne, czyli mieszkanie od gminy. (...)

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  . 691 kodeksu cywilnego, normujący wstąpienie w stosunek najmu. Wstąpienie w stosunek najmu oznacza, że określone osoby z chwilą śmierci najemcy wstępują w jego sytuację prawną jako najemcy, (...)

 • Przeniesienie praw głównego najemcy

  dopuszczalna w razie, gdy przepisy przewidują taka możliwość. Jeśli uchwała rady gminy przewiduje możliwość i przypadki, w których dopuszczalna jest zmiana najemcy mieszkania kwaterunkowego (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  działania przewidziane w programie składają się na pakiet „Mieszkanie Plus”, obejmujący: 1) Dostępne budownictwo na wynajem na gruntach samorządowych i Skarbu Państwa Pilotaż programu (...)

 • Odstępne przy zamianie mieszkania komunalnego

  wartością zamienianych lokali. Dopłata taka będzie ustalona w oparciu o różnicę wartości pomiędzy jednym a drugim lokalem. mieszkanie komunalne, najem, odstępne, urząd miasta, najemca, (...)

 • Mieszkanie komunalne małżonków a rozwód

  postępowania np. o podział majątku. rozwód, mieszkanie komunalne, umowa najmu, najem, pozew o ustalenie, podział majątku, orzeczenie, korzystanie, wspólne mieszkanie

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  współwłasności innego lokalu na możliwość nabycia przedmiotowego lokalu. prawo cywilne, umowa najmu, lokale komunalne, wstąpienie w stosunek najmu

 • Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  wstrzymywana. Oznacza to, że pomoc państwa będzie trafiać tylko do osób potrzebujących, które spełniają kryteria ustawowe. Jeśli sytuacja najemcy się zmieni, wypłata pomocy może (...)

 • Gminne lokale tylko dla ubogich

  przejść przez ścieżkę legislacyjną w parlamencie. Zmiany wejdą w życie po 12 miesiącach od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl czynsz, mieszkanie, gmina, najem, opłaty, (...)

 • Umowa najmu - mieszkanie kwaterunkowe

  Czy obecnie można posiadać inne mieszkanie, nie tracąc praw do mieszkania zajmowanego na podstawie tzw. przydziału? Mieszkanie komunalne jest przyznawane co do zasady takim osobom, które (...)

 • Kupno mieszkania będzie prostsze

  część kredytu, jaką lokator już spłacił w czynszu. Za ile mieszkanie na własność? Rozważmy przykład najemcy, który 5 lat temu podpisał umowę na wynajem mieszkania wartego 100 (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego

  Pan X wynajmuje mieszkanie komunalne od 2006 roku. Lokal otrzymał w bardzo złym stanie technicznym. Przez okres grzewczy mieszkanie nie było ogrzane mimo posiadanej instalacji CO. Lokator

 • Wykup mieszkania komunalnego

  Moja Babcia od kilkudziesięciu lat jest głównym najemcą mieszkania komunalnego. Czy Babcia będzie mogła wykupić to mieszkanie za 10% od gminy? Jeśli tak to czy będzie mogła mieszkanie to (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  ;zmianami), Ustawa z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (t.j. Dz. U. 1995 r., Nr 54, poz. 288 ze zmianami). mieszkanie, TBS, Towarzystwo Budownictwa Społecznego

 • Utrata wynajmowanego lokalu

  przypadku kuriozalnie: sprzedała 5% udziałów, za nie kupiła mieszkanie od osoby fizycznej, skomunalizowała je i przekazała najemcy , sic!). Została pani R i 8 jej krewnych w jednym lokalu. (...)

 • Zmiana głównego najemcy mieszkania kwaterunkowego

  Małżeństwo najmuje mieszkanie kwaterunkowe. Mąż jest jego głównym najemcą. Mąż wyprowadza się od żony i występuje o rozwód. Czy i na jakich warunkach możliwa jest zmiana głównego najemcy (...)

 • Prawo wykupu mieszkania komunalnego

  , mieszkanie komunalne, mieszkanie, wykup mieszkania, bonifikata

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane