Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • najem lokalu

  tym lokalu do chwili jego śmierci. zmiana głównego najemcy, mieszkanie komunalne, zgoda gminy

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Miejskiej Kraków. mieszkanie komunalne, mieszkaniowy zasób gminy, lokal socjalny

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  przepisy o ochronie własności. Przepis ten wprowadza skuteczniejszą ochronę praw najemcy lokali niż najemcy innych rzeczy, zrównując te prawa z prawami rzeczowymi ograniczonymi (tak: (...)

 • Porada prawna na temat mieszkanie komunalne zmiana najemcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkanie komunalne zmiana najemcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najem po babci

  wspólnoty rozumie Pan mieszkanie będące własnością Pana matki, a przez gminne - mieszkanie komunalne, którego jest ona najemcą. Jeśli mieszkanie byłoby wynajmowane od gminy (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  zeznania podatkowego. najem, mieszkanie komunalne, lokal, wstapienie, najemca, podatek, ulga

 • Zmiana wysokości czynszu najmu

  zamienny? Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne? kodeks cywilny, ustawa o ochronie praw lokatorów, umowa najmu, najemca, wynajmujący, czynsz, lokal socjalny, lokal zamienny, eksmisja, (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  więc, że gmina nie będzie mogła żądać zwrotu zniżki, jeśli właściciel zamieni byłe mieszkanie komunalne na inne mieszkanie czy na nieruchomość przeznaczoną lub wykorzystywaną (...)

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego

  Czy można nabyć na własność mieszkanie komunalne? Jakie warunki trzeba spełnić, kto może nabyć takie mieszkanie? Mieszkanie komunalne, czyli mieszkanie od gminy. (...)

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  . 691 kodeksu cywilnego, normujący wstąpienie w stosunek najmu. Wstąpienie w stosunek najmu oznacza, że określone osoby z chwilą śmierci najemcy wstępują w jego sytuację prawną jako najemcy, (...)

 • Przeniesienie praw głównego najemcy

  dopuszczalna w razie, gdy przepisy przewidują taka możliwość. Jeśli uchwała rady gminy przewiduje możliwość i przypadki, w których dopuszczalna jest zmiana najemcy mieszkania kwaterunkowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane