Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dokumenty stanowiące podstawę weryfikacji (z uwagi na limity powierzchni użytkowej i ceny mieszkania) uprawnienia nabywcy do finansowego wsparcia - umowa o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  zawsze będzie skutkowało nieważnością tak zawartej umowy sprzedaży, Masz tylko trzy miesiące na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania, liczonych od momentu doręczenia zawiadomienia o zamiarze (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  darowizny mieszkania (nawet z zastrzeżonym prawem dożywocia), to składnik majątkowy w postaci mieszkania wyjdzie z majątku spadkodawczyni. Małżonek spadkodawczyni nie będzie dziedziczył tego (...)

 • Porada prawna na temat mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do korzystania z mieszkania współmałżonka

  rozwodowym o podziale wspólnego mieszkania małżonków albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na opuszczenie tego mieszkania (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  Panią spadku, nie nabędzie Pani udziału we własności mieszkania. Niezależnie od tego, kto stanie się właścicielem mieszkania (pozostali członkowie rodziny czy w ostateczności – jeśli (...)

 • Ubezpieczenie mieszkania - zabezpieczyć się na wszelki wypadek

  na podstawie umowy o pracę. Pamiętaj, że: Ubezpieczenie mieszkania to nie tylko ochrona przed włamaniami (ale także zalanie, pożar), zawierając ubezpieczenie mieszkania (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  a umowa kupna mieszkania to dwie odrębne umowy, co ma takie znaczenie, że banku nie interesują wady tej drugiej umowy czy jakiejkolwiek innej umowy zawieranej w toku procedury zakupu mieszkania (...)

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  powinien Pan zapłacić znajomym członkom spółdzielni na zakup od nich przedmiotowego mieszkania. Ustanowienie hipoteki na mieszkaniu wymaga złożenia bankowi w formie pisemnej oświadczenia właściciela (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  pociągnie za sobą korzystanie z usług pośrednika, ale i tak koszt mieszkania na rynku wtórnym z reguły jest mniejszy.Estetyka, lokalizacjaSą korzystniejsze – nowe mieszkania to (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

  mieszkania. Możliwości używania mieszkania może stać na przeszkodzie nie tylko sytuacja faktyczna (potrzeba generalnego remontu), ale i prawna. Przykładem przeszkody prawnej jest stan uprawnień (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  wyżej sposób mieszkania lub domy jednorodzinne znajdują się na terytorium Polski. Zatem kupno mieszkania np. w Czechach nie uprawnia do uzyskania premii gwarancyjnej. Istnieje jeszcze jeden (...)

 • Jak zamienić mieszkanie, czyli uwag kilka o przepisach dotyczących zamiany

  zmianami). umowa zamiany, zamiana mieszkania

 • Mieszkanie dla Młodych

  osób lub rodzin z trojgiem dzieci; zaciągnięty kredyt na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat; cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji. Na

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  z mieszkania do dnia swojej śmierci. Dlatego należy być ostrożnym w ustanawianiu prawa dożywocia na rzecz osoby bliskiej aktualnej właścicielki mieszkania. Jeżeli umowa darowizny jest dokonywana (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  po prostu omijać) i dlatego warto skorzystać z ich usług. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o zakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym. Zakup mieszkania na rynku wtórnym

 • Dwie hipoteki na jednej nieruchomości – opinia prawna

  jest sytuacja z szafą wnękową. Jeśli jest ona wmontowana na wymiar w sposób trwały, tzn. że jej ściany są jednocześnie ścianami mieszkania lub są związane ze ścianami mieszkania w trwały (...)

 • Prowizja dla pośrednika nieruchomości

  prowizję. Cenę mieszkania mojego określiła pani z biura nieruchomości do tego dodała kwotę, którą wspólnie z właścicielem mieszkania mnie interesującego ustaliliśmy, że (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  zakup mieszkania na rynku komercyjnym, jednak ich dochody są zbyt wysokie, by mogli ubiegać się o mieszkania komunalne. Z dopłat będzie można skorzystać niezależnie od tego, czy wybierze się (...)

 • Wspólne korzystanie z mieszkania po rozwodzie

  jednego małżonka, podział majątku wspólnego, a na zgodny wniosek stron może orzec podział mieszkania (podział fizyczny, poprzez np. przebudowę) albo przyznanie go jednemu z małżonków. Sąd nie (...)

 • Podatki mieszkaniowe

  zakupu mieszkania, podatku od wzbogacenia się i o podatku gruntowym. Czy któryś z tych podatków trzeba będzie płacić, a może jeszcze jakieś inne podatki? Przy nabyciu mieszkania, o ile sprzedający (...)

 • Opłaty za mieszkanie ze służebnością

  inaczej i to na osobie mającej służebność mieszkania spoczywa obowiązek regulowania powyższych należności, to po ich zapłaceniu przez Pana, będzie Panu przysługiwało przeciwko mającemu służebność (...)

 • Zrzeczenie się służebności

  ;służebność także została ustanowiona.Ażeby ograniczyć mężowi możliwość korzystania z mieszkania do 1 pokoju (zamiast dwóch), konieczna jest zmiana treści służebności. Ponieważ służebność (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

  wyłącznym najemcą lokalu, to żona powinna znaleźć inne mieszkanie i wyprowadzić się z obecnego. Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania, jak wskazaliśmy wyżej, ma charakter tymczasowy. Nie (...)

 • Opuszczenie mieszkania

  eksmisji współmałżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania, jeśli mieszkanie to stanowi jego (żądającego) majątek odrębny. Orzeczenie eksmisji możliwe jest jedynie w razie zgłoszenia (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  może w wyroku orzekającym rozwód orzec również o podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane