Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  – Prawo wodne, gdzie wprowadzono przepisy dotyczące m.in. odrębnego zasobu nieruchomości Skarbu Państwa, do którego nie mają zastosowania przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami; 

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  . To jednak tylko wierzchołek góry lodowej – rzeczywiste koszty prywatyzacji mieszkania komunalnego znacznie przewyższają tak ustaloną wartość mieszkania (podatki, koszty rzeczoznawcy, (...)

 • Wyrok TK a wykup mieszkań komunalnych

  do mieszkań komunalnych. mieszkania, wykup, spółdzielcze, TK, wyrok TK, mieszkania komunalne, bonifikaty,

 • Porada prawna na temat mieszkania komunalne przepisy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkania komunalne przepisy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  mieszkania komunalne, lokale socjalne, mieszkania chronione noclegownie lub schroniska dla bezdomnych. Chodzi też o wsparcie budownictwa społecznego. Ze środków publicznych udzielane (...)

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  mieszkanie jest składnikiem majątku dorobkowego, a udziały w tym majątku są równe. W efekcie udział w każdym składniku majątku dorobkowego, nie wyłączając mieszkania jest równy. Dodatkowo (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dokumenty stanowiące podstawę weryfikacji (z uwagi na limity powierzchni użytkowej i ceny mieszkania) uprawnienia nabywcy do finansowego wsparcia - umowa o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania

 • Udział w mieszkaniu a zwrot bonifikaty

  Teściowa wykupiła 4 lata temu mieszkanie komunalne z bonifikatą. Zgodnie z ustawą z 24 sierpnia 2007 r. o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw, która wchodzi w życie (...)

 • Mieszkanie komunalne

  mieszkalny. mieszkanie komunalne, przydział mieszkania, mieszkanie od gminy

 • Pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych już wkrótce

  stać na wynajem czy zakup mieszkania na rynku komercyjnym, jednak ich dochody są zbyt wysokie, by mogli ubiegać się o mieszkania komunalne. Dopłaty do czynszów są adresowane (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego

  podobnej sytuacji zezwolono na wykupienie prawa do lokalu. Jakie przepisy regulują wykup mieszkań komunalnych i czy mam szansę na wygranie sprawy składając odwołanie. Mieszkania komunalne (...)

 • „Bank ziemi” przejmie nieruchomości...

  . Gminy, na gruntach otrzymanych z KZN, będą mogły też budować czynszowe mieszkania komunalne, media (np. wodociągi, kanalizacja) i drogi, które służyłby społeczności lokalnej. Działalność

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  zawsze będzie skutkowało nieważnością tak zawartej umowy sprzedaży, Masz tylko trzy miesiące na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania, liczonych od momentu doręczenia zawiadomienia o zamiarze (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu lokalu socjalnego

  wydaje się zasięgnięcie informacji we właściwym ze względu na Pani miejsce zamieszkania urzędzie gminy.   prawo lokalowe, najem, mieszkania komunalne, gminny zasób nieruchomości, wstąpienie (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  urzędu napisane jest, iż brak jest trybu odwoławczego. Status mieszkania będącego przedmiotem najmu po śmierci najemcy określają przepisy kodeksu cywilnego. Dotyczą one także mieszkań komunalnych

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  urodzeniem się dziecka. § 2. Przepisy art. 64 i 65 stosuje się odpowiednio. Art. 79. Przepisy o ustaleniu bezskuteczności uznania ojcostwa stosuje się odpowiednio do matki dziecka, która potwierdziła (...)

 • Zakup wolnego lokalu od gminy

  skutecznie żądać przeprowadzenia przetargu. mieszkania komunalne, gmina, zasób nieruchomości, sprzedaż bezprzetargowa, przetarg,

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  ;łwłasność łączną regulują przepisy dotyczące stosunków, z których ona wynika. Do współwłasności w częściach ułamkowych stosuje się przepisy niniejszego działu. (...)

 • Utrata wynajmowanego lokalu

  budynków dotychczasowym ich najemcom, gdy w okolicznościach danego wypadku przemawia za tym cel zawartego w tym przepisie unormowania. Takie zastosowanie przepisy dotyczy jednak w szczególności wypadków

 • Zmiany istotne dla mieszkańców mieszkań komunalnych

  Co zainteresuje wykupujących mieszkania komunalne? Od 22 października zaczynają obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zmienią się m.in. zasady (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  zakup mieszkania na rynku komercyjnym, jednak ich dochody są zbyt wysokie, by mogli ubiegać się o mieszkania komunalne. Z dopłat będzie można skorzystać niezależnie od tego, czy wybierze (...)

 • Mieszkanie komunalne a osoba odpowiedzialna za dokonywanie napraw

  sufitu. Kto jest obowiązany do dokonania naprawy uszkodzonej rury? Oba mieszkania znajdują się w kamienicy administrowanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej Miasta Krakowa. Są to więc mieszkania

 • Zwrot bonifikaty po sprzedaży mieszkania komunalnego

  przeznaczenia uzyskanych środków na zakup nowego mieszkania w terminie maksymalnie 12 miesięcy, obowiązek zwrotu bonifikaty nie powstanie tylko w sytuacji gdy nabycie nowego mieszkania skonsumuje (...)

 • Najem po babci

  sprawdzić uchwałę rady gminy dotyczącą najmu lokali komunalnych. najem, spadek, mieszkanie, komunalne, gmina, wstąpienie, stosunek najmu, umowa

 • O mieszkanie komunalne będzie trudniej

  umów najmu zawieranych po wejściu w życie ustawy. Do wcześniejszych umów będą miały zastosowanie przepisy dotychczas obowiązujące – uspokaja ministerstwo. najem, mieszkania, (...)

 • Miastom brakuje mieszkań socjalnych. NIK ujawnia dane

  przez gminy, czy lokale komunalne nie są zajmowane przez osoby, które są w stanie samodzielnie zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe); wzmocnienia kontroli społecznej w obszarze rozpatrywania i

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane