Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  przekracza odpowiednio: 75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla domu jednorodzinnego, 85 m2 dla lokalu mieszkalnego i 110 m2 dla domu jednorodzinnego - w przypadku, (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  mieszkaniu. Czy darowizna matki, właścicielki mieszkania dla jej córki z dożywociem (dla matki) uczyniona przed małżeństwem z tym panem zabezpieczy to mieszkanie przed spadkobraniem (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  zawsze będzie skutkowało nieważnością tak zawartej umowy sprzedaży, Masz tylko trzy miesiące na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania, liczonych od momentu doręczenia zawiadomienia o zamiarze (...)

 • Porada prawna na temat mieszkania dla niepełnospranych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat mieszkania dla niepełnospranych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie dla Młodych

  "Mieszkanie dla Młodych". Wprowadzona nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (zob. "Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja") (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  dotyczyć będzie mieszkania nowego czy mieszkania z rynku wtórnego, są księgi wieczyste prowadzone dla danej nieruchomości. Jest to o tyle ważne, że w przypadku gdy dojdzie do (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  pociągnie za sobą korzystanie z usług pośrednika, ale i tak koszt mieszkania na rynku wtórnym z reguły jest mniejszy.Estetyka, lokalizacjaSą korzystniejsze – nowe mieszkania to (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  po prostu omijać) i dlatego warto skorzystać z ich usług. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o zakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym. Zakup mieszkania na rynku wtórnym

 • Prowizja dla pośrednika nieruchomości

  prowizję. Cenę mieszkania mojego określiła pani z biura nieruchomości do tego dodała kwotę, którą wspólnie z właścicielem mieszkania mnie interesującego ustaliliśmy, że (...)

 • Natychmiastowa ochrona dla ofiar przemocy domowej

  opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do mieszkania oraz jego bezpośredniego otoczenia będzie obowiązywał co do zasady przez okres dwóch tygodni. Na wniosek osoby dotkniętej przemocą (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  wyżej sposób mieszkania lub domy jednorodzinne znajdują się na terytorium Polski. Zatem kupno mieszkania np. w Czechach nie uprawnia do uzyskania premii gwarancyjnej. Istnieje jeszcze jeden (...)

 • Mieszkanie dla młodych - nowy program od 2014 roku

  mieszkaniowych nabywcy, zostało po raz pierwszy zasiedlone przez nabywcę, powierzchnia użytkowa mieszkania nie może przekraczać odpowiednio: 75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla (...)

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  Pana zabezpieczeniem możliwości zakupu tego mieszkania jest zawarcie ze znajomymi członkami spółdzielni przedwstępnej umowy sprzedaży tego mieszkania. Umowa przedwstępna, aby była dla (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  systemie ubezpieczeń społecznych, chyba że zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Do dochodu nie wlicza się świadczeń pomocy materialnej dla uczniów, dodatków (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  mieszkania komunalne, lokale socjalne, mieszkania chronione noclegownie lub schroniska dla bezdomnych. Chodzi też o wsparcie budownictwa społecznego. Ze środków publicznych udzielane (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  razie opóźnienia można domagać się od niego odszkodowania lub zapłacenia kary umownej. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nabywcy jest uzyskanie od dewelopera zgody na dobrowolne poddanie się

 • Jak zamienić mieszkanie, czyli uwag kilka o przepisach dotyczących zamiany

  odwrotnie)? Ponieważ zarówno dla przeniesienia prawa własności nieruchomości (mieszkania) jak i spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu konieczna jest forma aktu notarialnego, (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  mieszkania – tylko dla osób przed ukończeniem 45. r.ż. (do 100% środków z obowiązkiem zwrotu). Jakie są koszty dla pracownika związane z PPK? Oszczędzający (...)

 • Podatki mieszkaniowe

  podatki będzie musiała zapłacić moja Babcia, a jakie ja podczas operacji wykupu mieszkania od gminy i przekazania już wykupionego mieszkania dla mnie w formie darowizny? Mój kolega mówił (...)

 • Zrzeczenie się służebności

  ;służebność także została ustanowiona.Ażeby ograniczyć mężowi możliwość korzystania z mieszkania do 1 pokoju (zamiast dwóch), konieczna jest zmiana treści służebności. Ponieważ służebność (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  z gminnego zasobu mieszkaniowego wygląda w Krakowie? Dla bliższego zbadania zawartych w ustawie wskazówek dla rady gminy, poniżej przedstawiona jest regulacja, jaka obowiązuje na terenie (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  zakup mieszkania na rynku komercyjnym, jednak ich dochody są zbyt wysokie, by mogli ubiegać się o mieszkania komunalne. Z dopłat będzie można skorzystać niezależnie od tego, czy wybierze się (...)

 • Skutki rozwodu

  , nieusamodzielnionych dzieci, Eksmisja małżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania może nastąpić jedynie w wypadkach absolutnie koniecznych (pijackie awantury), jednakże nawet w takim przypadku (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

  układ, tym bardziej, że nie dokłada się do utrzymania mieszkania. Kto po rozwodzie dostanie mieszkanie i jakie mogą być w tym zakresie skutki rozwodu dla mnie? Czy żona może żądać wyeksmitowania (...)

 • Lepsza ochrona osób kupujących nowe mieszkania?

  przepisy dotyczące prospektu informacyjnego i procedury odbioru lokali.  Gotowe mieszkania i garaże Obecnie ustawa deweloperska chroni tylko osoby, które kupują mieszkania przed rozpoczęciem

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  ;łwłaściciele mieszkania, którzy są ze sobą w konflikcie mogli zgodnie korzystać z całego mieszkania. Żadnym wyrokiem sądu nie można nikogo zobowiązać do zgodnego współżycia. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane